Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЗАКОНОМІРНОСТІ ПОШИРЕННЯ ПЛОСКИХ ГАРМОНІЧНИХ ХВИЛЬ В КОМПОЗИТНИХ МАТЕРІАЛАХ

ЗАКОНОМІРНОСТІ ПОШИРЕННЯ ПЛОСКИХ ГАРМОНІЧНИХ ХВИЛЬ В КОМПОЗИТНИХ МАТЕРІАЛАХ

Назва:
ЗАКОНОМІРНОСТІ ПОШИРЕННЯ ПЛОСКИХ ГАРМОНІЧНИХ ХВИЛЬ В КОМПОЗИТНИХ МАТЕРІАЛАХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,28 KB
Завантажень:
462
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ МЕХАНІКИ ім. С.П. ТИМОШЕНКА
Сінчило Сергій Володимирович
УДК 539.3+534.2
ЗАКОНОМІРНОСТІ ПОШИРЕННЯ ПЛОСКИХ ГАРМОНІЧНИХ ХВИЛЬ
В КОМПОЗИТНИХ МАТЕРІАЛАХ
01.02.04 - механіка деформівного твердого тіла
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Київ - 2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті механіки ім. С.П. Тимошенка НАН України.
Науковий керівник:
доктор фізико-математичних наук, професор
Рущицький Ярема Ярославович,
Інститут механіки ім. С.П. Тимошенка НАН України,
головний науковий співробітник відділу динаміки поліагрегатних систем.
Офіційні опоненти:
доктор фізико-математичних наук, професор
Селезов Ігор Тимофійович,
Інститут гідромеханіки НАН України,
завідувач відділу гідродинамічних процесів;
доктор фізико-математичних наук, професор
Маслов Борис Петрович,
Інститут механіки ім. С.П. Тимошенка НАН України,
головний науковий співробітник відділу механіки повзучості.
Провідна установа:
Київський національний університет імені Тараса Шевченка,
кафедра механіки суцільних середовищ, м. Київ
Захист відбудеться “ 22 “ лютого 2005 р. о 12-30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д26.166.01 в Інституті механіки ім. С.П. Тимошенка НАН України за адресою: 03057, м. Київ, вул. Нестерова, 3.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту механіки
ім. С.П. Тимошенка НАН України.
Автореферат розісланий “20” січня 2005 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради Д 26.166.01
д.ф.-м.н. ________________ О.П.Жук
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
У роботі вивчаються гармонічні вільні хвилі, що поширюються в нелінійно пружних матеріалах з внутрішньою структурою (мікро- та нанокомпозитних матеріалах).
Матеріали складали і складають суттєву частину культури суспільства. Вважається, що у 21-му столітті наступні технологічні перспективи будуть відкриватися не через краще розу-міння і застосування конкретних відомих матеріалів, а через розуміння і оптимізацію комбіно-ваних матеріалів, а також через руйнування відмінностей між матеріалами і функціональ-ними приладами, що складаються з різних матеріалів. Мікро- і нанорівні у технології дають таку унікальну можливість створювати комбіновані матеріали з абсолютно новими властивостями. Ці матеріали вивчаються надзвичайно інтенсивно в найбільш розвинених країнах всіма доступними способами. Як результати, так і фінансування зростають експоненціально. Якщо фізики, хіміки та матеріалознавці вже досягли певних успіхів у вивченні нових матеріалів з дуже дрібною внутрішньою структурою, то механіки перебувають на початковій фазі досліджень. Тому такі дослідження є зверхактуальними, а аналіз хвиль в матеріалах мікро- та нанорівня є однією з проблем сучасної механіки.
Актуальність теми. Дослідження еволюції хвиль складає фрагмент загальної теорії хвиль. Нелінійна теорія хвиль, як частина такої теорії, являє собою область науки, що все ще розвивається. В загальній теорії дослідження енергії та спотворення самого профілю відноситься до короткої фази дослідження будь-якої конкрет-ної нелінійної хвилі і тому еволюція профілю плоскої гармонічної хвилі, спричинена нелінійністю се-редовища розповсюдження, вивчається фрагментарно (але не повно) в різних розділах фізики – оптиці, радіофізиці, гідродинаміці, акустиці. Ос-танні монографії з теорії нелінійних хвиль в матеріалах (Драмхеллер (Cambridge University Press, 1998), Рущицький, Цурпал (Інститут механіки НАН України, 1998), Єрофеев (Издательство Московського университета, 1999), Розе (Cambridge University Press, 1999)) свідчать про те, що цей напрямок активно розвивається.
Механіка композитних матеріалів почала свій розвиток як окремий науковий напрямок у другій половині двадцятого сторіччя. Суттєвий вклад у розвиток сучасних теорій композитних матеріалів внесли вчені Інституту механіки НАН України Гузь О.М., Григоренко Я.М., Шевченко Ю.М., Хорошун Л.П., Шульга М.О., Бабич І.Ю., Бабич Д.В., Камінський А. О., Коханенко Ю.В., Маслов Б.П. та інші.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: ЗАКОНОМІРНОСТІ ПОШИРЕННЯ ПЛОСКИХ ГАРМОНІЧНИХ ХВИЛЬ В КОМПОЗИТНИХ МАТЕРІАЛАХ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок