Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СТАВЛЕННЯ ПОЛЬСЬКИХ СУСПІЛЬНО-ПОЛІТИЧНИХ СИЛ ДО УКРАЇНСЬКОГО ПИТАННЯ В ГАЛИЧИНІ НА ПОЧАТКУ ХХ СТОЛІТТЯ (1902-1914)

СТАВЛЕННЯ ПОЛЬСЬКИХ СУСПІЛЬНО-ПОЛІТИЧНИХ СИЛ ДО УКРАЇНСЬКОГО ПИТАННЯ В ГАЛИЧИНІ НА ПОЧАТКУ ХХ СТОЛІТТЯ (1902-1914)

Назва:
СТАВЛЕННЯ ПОЛЬСЬКИХ СУСПІЛЬНО-ПОЛІТИЧНИХ СИЛ ДО УКРАЇНСЬКОГО ПИТАННЯ В ГАЛИЧИНІ НА ПОЧАТКУ ХХ СТОЛІТТЯ (1902-1914)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,43 KB
Завантажень:
94
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ЛЬВІВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені ІВАНА ФРАНКА
МИХАЛЬСЬКИЙ ЮРІЙ ВОЛОДИМИРОВИЧ
УДК 943.6.08+943.8.074+
9(47.74)+329.4(47.74)
СТАВЛЕННЯ ПОЛЬСЬКИХ СУСПІЛЬНО-ПОЛІТИЧНИХ
СИЛ ДО УКРАЇНСЬКОГО ПИТАННЯ В ГАЛИЧИНІ
НА ПОЧАТКУ ХХ СТОЛІТТЯ (1902-1914)
Спеціальність 07.00.02 – всесвітня історія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Львів – 1998


Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі історії слов'янських країн Львівського
державного університету імені Івана Франка
Науковий керівник: доктор історичних наук
Зашкільняк Леонід Опанасович,
завідувач кафедри історії слов'янських країн
Львівського державного університету імені Івана Франка
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, старший науковий співробітник
Швагуляк Михайло Миколайович,
завідувач кафедри нової та новітньої історії
Львівського державного університету імені Івана Франка
кандидат історичних наук, доцент
Стронський Генріх Йосипович,
доцент кафедри українознавства та філософії Тернопільського державного технічного університету ім. І. Пулюя
Провідна установа: Волинський державний університет ім. Лесі Українки
Захист відбудеться " 29" грудня 1998 р. о 15 год. 15 хв. на засіданні спеціалізованої вченої ради К. 04.04.11 у Львівському державному університеті імені Івана Франка (290602, м. Львів, вул. Університетська, 1)
З дисертацією можна ознайомитись у Науковій бібліотеці Львівського державного університету імені Івана Франка (вул. Драгоманова, 5)
Автореферат розісланий 28 листопада 1998 року.


Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради кандидат історичних наук, доцент| Сухий О. М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Багатовікове сусідство українців і поляків, їхні різноманітні взаємини залишили у свідомості цих слов’янських народів чимало як позитивних, так і негативних моментів. Останні неодноразово використовувались третіми сторонами для поглиблення неприязні між двома сусідніми народами. Відсутність державності часто була перешкодою для подолання взаємної недовіри. Існування незалежних України і Польщі дає можливість науковцям по-новому підійти до міжнаціональних стосунків українців і поляків, розширити поле об’єктивної історичної інформації, яке має на меті звільнити обидва народи від стереотипів національного протистояння, подолати ідеологічні упередження, створити міцний фундамент українсько-польського співробітництва у ХХІ ст.
Польсько-українські стосунки на початку ХХ ст. були відзначенні процесом зіткнення національно-політичних інтересів обох народів, які проживали в провінції Габсбурзької монархії, що фактично об’єднала польські й українські етнічні землі, отримавши назву “Королівства Галичини та Лодомерії з Великим князівством Краківським” (далі – Галичина). Конфлікт, що з особливою гостротою проявився у першій половині ХХ ст., був не в останню чергу спричинений зосередженням у цій провінції Австро-Угорщини провідних осередків польського й українського визвольних рухів, які користувалися запровадженими тут конституційними свободами. За таких обставин здавалось би рівні за можливостями потенції обох національних рухів для одної сторони – української – виявилися несприятливими через монополізацію політичного життя польською аристократією (консерваторами) і надання переваг польському елементу за рахунок українського. Хоча польські консерватори й змушені були на початку ХХ ст. шукати шляхів компромісу із зростаючим українським національним рухом, проте загальна тенденція збереження польського “покровительства” над “менш розвиненими русинами-українцями” залишалась загальноприйнятим стереотипом польського політикуму, котрий негативно відбивався на міжнаціональних стосунках.
Актуальність теми дослідження. Обрана для дослідження тема представляє значний інтерес. Без детального вивчення та грунтовного аналізу подій неможливо об'єктивно оцінити діяльність різних політичних сил, які репрезентували польське й українське населення краю. Потрібне всебічне і виважене дослідження історичної інформації (особливо в контексті ставлення польських суспільно-політичних сил до українського визвольного руху в Галичині на початку ХХ ст.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: СТАВЛЕННЯ ПОЛЬСЬКИХ СУСПІЛЬНО-ПОЛІТИЧНИХ СИЛ ДО УКРАЇНСЬКОГО ПИТАННЯ В ГАЛИЧИНІ НА ПОЧАТКУ ХХ СТОЛІТТЯ (1902-1914)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок