Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПЛАТНІ ОСВІТНІ ПОСЛУГИ ВИЩИХ ЗАКЛАДІВ ОСВІТИ МВС УКРАЇНИ: ЦИВІЛЬНО-ПРАВОВИЙ АСПЕКТ

ПЛАТНІ ОСВІТНІ ПОСЛУГИ ВИЩИХ ЗАКЛАДІВ ОСВІТИ МВС УКРАЇНИ: ЦИВІЛЬНО-ПРАВОВИЙ АСПЕКТ

Назва:
ПЛАТНІ ОСВІТНІ ПОСЛУГИ ВИЩИХ ЗАКЛАДІВ ОСВІТИ МВС УКРАЇНИ: ЦИВІЛЬНО-ПРАВОВИЙ АСПЕКТ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,24 KB
Завантажень:
275
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
МВС України
Національний університет внутрішніх справ
Карчевський Костянтин Анатолійович
УДК 347.19 + 347.4
ПЛАТНІ ОСВІТНІ ПОСЛУГИ ВИЩИХ ЗАКЛАДІВ ОСВІТИ МВС УКРАЇНИ: ЦИВІЛЬНО-ПРАВОВИЙ АСПЕКТ
Спеціальність 12.00.03. – Цивільне право і цивільний процес,
сімейне право, міжнародне приватне право
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
Харків – 2001


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі правових основ підприємницької діяльності Національного університету внутрішніх справ.
Науковий керівник – | Кандидат юридичних наук, доцент Шишка Роман Богданович, кафедра правових основ підприємницької діяльності Національного університету внутрішніх справ, начальник кафедри.
Офіційні опоненти – | Доктор юридичних наук, професор, член-кореспондент АПрН України Азімов Чингізхан Нуфатович, кафедра цивільного права № 1 Національної юридичної академії ім. Ярослава Мудрого, професор кафедри;
Кандидат юридичних наук, професор, Заслужений юрист України Мусіяка Віктор Лаврентійович кафедра галузевих дисциплін Національного університету “Києво-Могилянська академія”, завідувач кафедри.
Провідна установа – | Інститут держави і права ім. В.М. Корецького НАН України (відділ цивільного і трудового права), м. Київ.
Захист відбудеться “9” листопада 2001 року о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К.64.700.03 при Національному університеті внутрішніх справ за адресою: 61080, м. Харків, проспект 50-річчя СРСР, 27.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного університету внутрішніх справ за адресою: 61080, м. Харків, проспект 50-річчя СРСР, 27.
Автореферат розісланий “ 9 ” жовтня 2001 р.
Вчений секретар
Спеціалізованої вченої ради Кириченко В.Є.
Загальна характеристика роботи
Актуальність дослідження. Проголошення України незалежною державою і прийняття Конституції обумовили початок корінного реформування всіх сфер життя суспільства, що безпосередньо відображається на праві. Наслідком цього, у даний час, є зміна підходів які характеризують об'єкти цивільного права. Основним має стати принцип оборотоздатності об'єктів цивільного права, відповідно до якого, ними є все те, що має властивості товару і тому може залучатися до цивільного обороту. Це обумовило необхідність переходу зі сфери публічно-правового у сферу приватноправового регулювання цілого ряду суспільних відносин, зокрема, відносин у сфері освіти.
Раніше освіта тривалий час належала до так званої “невиробничої сфери”, що не дозволяло говорити про її продукт як про товар, оскільки вартість, як обов'язкова властивість товару, пов'язується тільки з виробництвом. У зв’язку з цим було неможливим віднесення освітніх послуг до числа об'єктів цивільного права, і для регулювання відносин стосовно освіти застосовувались публічно-правові норми. Однак вже у радянський період починають переглядатися економічні підходи до змісту цієї сфери. Фахівці з політичної економіки і філософії пропонують, поряд з матеріальним, виділяти і нематеріальне (духовне) виробництво. Результатом останнього є ідеальний продукт, який повинен розглядатись як звичайний товар.
Наразі можна говорити про те, що освітні послуги мають поряд з іншими товарами вартість, оскільки для їх надання потрібна відповідна матеріально-технічна база, проведення різних організаційних заходів, праця професорсько-викладацького складу. Освіта також користується підвищеним попитом. Це пов'язано з об'єктивними соціально-економічними факторами, що визначають можливість посісти більш високе місце у суспільстві і мати більш високу оплату праці тими особами, які мають той рівень знань, що відповідає існуючим потребам. При цьому постійний розвиток виробництва вимагає постійного підвищення наявного освітнього рівня. У звязку з цим, до числа відносин, які потребують приватноправового регулювання, повинні входити відносини, що пов'язані з одержанням освіти і споживанням інших освітніх послуг.
Серед суб'єктів, які надають освітні послуги, особливе місце займають вищі заклади освіти (надалі – ВЗО), що прямо закріплено в законодавстві про освіту, зокрема в Законі України “Про освіту”.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ПЛАТНІ ОСВІТНІ ПОСЛУГИ ВИЩИХ ЗАКЛАДІВ ОСВІТИ МВС УКРАЇНИ: ЦИВІЛЬНО-ПРАВОВИЙ АСПЕКТ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок