Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФІЛОСОФСЬКО-ЕСТЕТИЧНІ ПОГЛЯДИ МИХАЙЛЯ СЕМЕНКА

ФІЛОСОФСЬКО-ЕСТЕТИЧНІ ПОГЛЯДИ МИХАЙЛЯ СЕМЕНКА

Назва:
ФІЛОСОФСЬКО-ЕСТЕТИЧНІ ПОГЛЯДИ МИХАЙЛЯ СЕМЕНКА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,56 KB
Завантажень:
333
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені В.Н.КАРАЗІНА
УДК 821.161.2 Семенко.000.141
ЖАДАН СЕРГІЙ ВІКТОРОВИЧ
ФІЛОСОФСЬКО-ЕСТЕТИЧНІ ПОГЛЯДИ МИХАЙЛЯ СЕМЕНКА
10.01.01 – українська література
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Харків 2000
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі української і світової літератури Харківського державного педагогічного університету імені Г.С.Сковороди.
Науковий керівник – доктор філологічних наук, професор
Маслов Іван Степанович, завідувач кафедри
української і світової літератури
Харківського державного педагогічного
університету імені Г.С.Сковороди.
Офіційні опоненти – доктор філологічних наук, професор
Голубєва Зінаїда Сергіївна,
кафедра української літератури
Харківського Національного університету
Імені В.Н.Каразіна
- кандидат філологічних наук,
Бедрик Юрій Іванович,
літературний редактор газети “Влада і політика”,
м. Київ.
Провідна установа – Інститут літератури імені Тараса Шевченка,
НАН України, м. Київ.
Захист відбудеться 29 вересня 2000 року о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 64.051.07 Харківського Національного університету імені В.Н.Каразіна (61077, м.Харків, майдан Свободи, 4, ауд. 2.37).
З дисертацією можна ознайомитись у Центральній науковій бібліотеці ХНУ ім. В.Н.Каразіна.
Автореферат розісланий 27 серпня 2000 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради І.В.Муромцев
-1-
І. ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження зумовлена недостатнім висвітленням у вітчизняному літературознавстві історії українського футуристичного руху взагалі і творчого шляху Михайля Семенка зокрема, в контексті еволюції українського літературного авангарду. Спроба розглянути світоглядні засади творчості Михайля Семенка, акцентуючи увагу на окремих етапах становлення філософсько-естетичних поглядів митця, є особливо актуальною сьогодні - за умов підвищеного інтересу до українського літературно-мистецького авангарду, його джерел та трансформацій на певних відтинках розвитку. Подібний підхід до вивчення постаті Семенка дозволяє через аналіз окремих періодів функціонування вітчизняного футуризму скласти цілісне, повне уявлення про культурно-філософське значення творчої спадщини поета.
Комплексне дослідження світоглядних принципів будь-якого письменника передбачає, зокрема, висвітлення та аналіз творчості з урахуванням становлення митця, формування особливостей його індивідуального внутрішнього досвіду. Надзвичайно важливим видається простежити за процесами формування естетико-філософських поглядів, зважаючи на зовнішні чинники, в контексті яких ця система функціонувала.
Творчість Михайля Семенка від початку його літературної діяльності була предметом уваги багатьох критиків і дослідників. Серед найбільш помітних за життя Семенка відгуків, рецензій та розвідок можна згадати дослідження Г. Чупринки, О. Грушевського, Б. Якубського, М. Йогансена,
В. Коряка, І. Кулика, А. Ніковського, В. Поліщука, Я. Савченка, М.Сріблянського, М. Вороного, А. Лейтеса та багатьох інших.
Нова хвиля інтересу до постаті Михайля Семенка, власне, як і до всієї літератури 20-30-х років, виникла в 60-х роках. Проте, навіть цей період відносного лібералізму і поміркованої демократії творчість Семенка все одно лишалась великою мірою табуйованою. Тут можемо назвати поодинокі дослідження В.Корсунської , М.Родька, М.Неврлого, Лео Крігера тощо.
-2-
Останнім часом творчою спадщиною поета займається ціла група дослідників, серед яких в першу чергу варто назвати М.Сулиму, Є.Адельгейма, Н.Костенко, В.Гаряїва, Г.Черниш, Ю.Коваліва, О.Ільницького та ін. Проте, навіть з урахуванням діяльності цієї групи дослідників, питання про дослідження етапів філософсько-естетичної еволюції Михайля Семенка лишається відкритим, зберігаючи актуальність і доцільність подібного підходу до вивчення творчої і світоглядної спадщини митця.
Дисертація виконана на кафедрі української і світової літератури Харківського державного педагогічного університету імені Г.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: ФІЛОСОФСЬКО-ЕСТЕТИЧНІ ПОГЛЯДИ МИХАЙЛЯ СЕМЕНКА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок