Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Розвиток української народної хореографії у мистецько-педагогічній спадщині та діяльності К. Василенка (50-90 роки ХХ ст.)

Розвиток української народної хореографії у мистецько-педагогічній спадщині та діяльності К. Василенка (50-90 роки ХХ ст.)

Назва:
Розвиток української народної хореографії у мистецько-педагогічній спадщині та діяльності К. Василенка (50-90 роки ХХ ст.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,05 KB
Завантажень:
93
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Житомирський державний університет
імені Івана Франка
Жиров Олександр Анатолійович
УДК 37(092):792.8.011.26”19.50-90”
Розвиток української народної хореографії
у мистецько-педагогічній спадщині та діяльності К. Василенка (50-90 роки ХХ ст.)
13.00.01 – загальна педагогіка та історія педагогіки
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Житомир – 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Полтавському державному педагогічному університеті імені В.Г. Короленка, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор педагогічних наук, професор,
член-кореспондент АПН України
Бойко Алла Микитівна,
Полтавський державний педагогічний університет імені В.Г. Короленка, завідувач кафедри педагогіки.
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор
Падалка Галина Микитівна,
Національний педагогічний університет імені М.П. Драгоманова, професор кафедри фортепіанного виконавства та художньої культури;
кандидат педагогічних наук
Антонова Олена Євгенівна,
Житомирський державний університет
імені Івана Франка, доцент кафедри педагогіки.
Захист відбудеться 18 грудня 2007 р. об 11.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 14.053.01 в Житомирському державному університеті імені Івана Франка за адресою: 10008, м. Житомир, вул. Велика Бердичівська, 40, 2-й поверх, конференц-зал.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Житомирського державного університету імені Івана Франка (10008, м. Житомир, вул. Велика Бердичівська, 40).
Автореферат розісланий 17 листопада 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Н.А. Сейко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність та доцільність дослідження. Глобалізація суспільного розвитку та світові інтеграційні процеси актуалізують значення національної традиційної культури, збереження національної сутності українського народу. У цьому контексті на особливу увагу заслуговує наукова систематизація теоретико-педагогічних ідей та узагальнення досвіду діяльності вітчизняних культурно-освітніх діячів другої половини ХХ ст., насамперед періоду післявоєнної відбудови, пробудження національної самосвідомості й піднесення патріотизму українського народу, активного розвитку виховання, освіти, мистецтва й художньої культури.
До плеяди найвизначніших діячів цього періоду належить Кім Юхимович Василенко (1925-2002) – український педагог, мистецтвознавець, хореограф, етнограф, фундатор вищої хореографічної освіти в Україні. К. Василенко – новатор у галузі української народної хореографії, засновник і перший завідувач кафедри хореографії Київського державного інституту культури, автор теоретичних праць, підручників та посібників з хореографії. Він створив і понад 25 років керував відомими в світі Заслуженим ансамблем танцю УРСР “Дніпро” і Заслуженим ансамблем пісні й танцю УРСР “Дарничанка”, був популяризатором української культури за кордоном. К. Василенко удостоєний звань “Заслужений артист УРСР”, “Заслужений діяч мистецтв УРСР”, лауреат Всесоюзного та Міжнародного художніх конкурсів, нагороджений орденом “Знак пошани” і бойовими медалями як учасник Великої Вітчизняної війни.
Доцільність звернення до мистецько-педагогічної спадщини К. Василенка зумовлена вагомістю його внеску в розвиток української народної хореографії, у піднесення громадянського й патріотичного виховання молоді засобами народної хореографії та необхідністю використання в умовах сьогодення набутого ним досвіду. Це буде сприяти подоланню гострої суперечності – між позитивною тенденцією подальшого розвитку української народної хореографії та її нівелюванням під упливом сучасної масової культури.
У ході наукового пошуку з’ясовано, що спадщина К. Василенка вивчалася переважно з історико-мистецьких позицій. Так, досліджуючи розвиток народного танцювального мистецтва в Україні, вченими (А. Гуменюк, А. Нагачевський, В. Пасютинська, Т. Пуртова, Ю. Тертичний, В. Уральська, А.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: Розвиток української народної хореографії у мистецько-педагогічній спадщині та діяльності К. Василенка (50-90 роки ХХ ст.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок