Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПІДВИЩЕННЯ ПРАЦЕЗДАТНОСТІ ЧАВУННИХ КОЛІНЧАСТИХ ВАЛІВ ПОТУЖНИХ ТРАНСПОРТНИХ ДИЗЕЛІВ КОМБІНОВАНИМИ МЕТОДАМИ ЗМІЦНЕННЯ

ПІДВИЩЕННЯ ПРАЦЕЗДАТНОСТІ ЧАВУННИХ КОЛІНЧАСТИХ ВАЛІВ ПОТУЖНИХ ТРАНСПОРТНИХ ДИЗЕЛІВ КОМБІНОВАНИМИ МЕТОДАМИ ЗМІЦНЕННЯ

Назва:
ПІДВИЩЕННЯ ПРАЦЕЗДАТНОСТІ ЧАВУННИХ КОЛІНЧАСТИХ ВАЛІВ ПОТУЖНИХ ТРАНСПОРТНИХ ДИЗЕЛІВ КОМБІНОВАНИМИ МЕТОДАМИ ЗМІЦНЕННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,24 KB
Завантажень:
33
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Харківський національний автомобільно-дорожній університет
Пашкова Галина Іванівна
УДК 621.7: 620.178: 669
ПІДВИЩЕННЯ ПРАЦЕЗДАТНОСТІ ЧАВУННИХ КОЛІНЧАСТИХ ВАЛІВ ПОТУЖНИХ ТРАНСПОРТНИХ ДИЗЕЛІВ КОМБІНОВАНИМИ МЕТОДАМИ ЗМІЦНЕННЯ
Спеціальність 05.02.01 – Матеріалознавство
А В Т О Р Е Ф Е Р А Т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Харків – 2008


Дисертацією є рукопис
Робота виконана у Харківському національному автомобільно-дорожньому університеті Міністерства освіти і науки України та в Центральній лабораторії ДП “Завод імені В.О. Малишева” Міністерства промислової політики України
Науковий керівник: доктор технічних наук, професор
Любченко Анатолій Петрович,
ДП “Завод імені В.О. Малишева” (м. Харків),
начальник Центральної лабораторії підприємства
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
Дяченко Світлана Степанівна,
Харківський національний автомобільно-дорожній
університет, професор кафедри “Технології
машинобудування та ремонту машин”
доктор технічних наук, професор
Мацевітий Володимир Михайлович,
Інститут проблем машинобудування
ім. А.М. Підгорного НАН України (м. Харків),
завідувач відділом матеріалознавства
Захист дисертації відбудеться “ 20 ” березня 2008 р. о 1400 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.059.01 при Харківському національному автомобільно-дорожньому університеті за адресою:
61002, м. Харків, вул. Петровського, 25
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці університету за адресою: 61002, м. Харків, вул. Петровського, 25
Автореферат розісланий “13” лютого 2008 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради І.В. Кияшко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Проблема підвищення довговічності і надійності роботи двигунів внутрішнього згоряння в сучасних умовах є однією з найбільш важливих. Вона стає особливо актуальною у зв’язку зі створенням потужних транспортних двигунів, працюючих в умовах високих швидкостей і навантажень. Такі дизелі широко використовуються на залізничному транспорті (для магістральних і маневрових тепловозів), у суднобудуванні, як силові установки для електростанцій, енергоагрегати ракетних установок, на станціях газоперекачування і т. ін.
Ресурс роботи і надійність потужних транспортних дизелів тісно пов’язані з працездатністю колінчастих валів – найбільш відповідальних і дорогих деталей двигунів. Значна частина транспортних дизелів оснащається литими чавунними колінчастими валами, які є найбільш технологічними у виробництві. Встановлено, що у зв’язку з експлуатаційними умовами строк служби таких валів визначається зносостійкістю їх шийок і опором втомі.
Існує велика кількість способів поліпшення робочих характеристик валів, аналіз яких показує, що найбільш ефективними з них є комбіновані методи, які включають поверхневе пластичне деформування в поєднанні зі способами підвищення зносостійкості. Використання комбінованих методів дозволяє отримати високу зносостійкість поверхні шийок і одночасно забезпечити достатній рівень опору втомі. Проте матеріалознавчі аспекти застосування таких методів для зміцнення великих колінчастих валів з високоміцного чавуну розроблені недостатньо. Крім того такі методи використовуються для деталей з високоміцного чавуну, зокрема для великих колінчастих валів, значно менше, ніж для сталевих виробів. Тому тема дисертаційної роботи є важливою і безумовно актуальною.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Матеріали дисертаційної роботи є узагальненням результатів багаторічних досліджень, проведених автором. Робота виконувалась на ДП “Завод імені В.О. Малишева” в межах науково-дослідної роботи по темі “Утворення наукових принципів розробки нових засобів регулювання залишкових напружень з метою покращення робочих характеристик, довговічності та надійності деталей” (№ Д/Р 0195U004042, 1994-1997 р.р.), науково-технічних програм “Новітні технології в енергетиці, промисловості, агропромисловому комплексі” (ст.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ПІДВИЩЕННЯ ПРАЦЕЗДАТНОСТІ ЧАВУННИХ КОЛІНЧАСТИХ ВАЛІВ ПОТУЖНИХ ТРАНСПОРТНИХ ДИЗЕЛІВ КОМБІНОВАНИМИ МЕТОДАМИ ЗМІЦНЕННЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок