Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗВИТОК ФУНКЦІОНАЛЬНОЇ СИСТЕМИ ІНТУЇТИВНО- ПОЧУТТЄВОГО ВІДОБРАЖЕННЯ У МАЙБУТНІХ ПСИХОЛОГІВ

РОЗВИТОК ФУНКЦІОНАЛЬНОЇ СИСТЕМИ ІНТУЇТИВНО- ПОЧУТТЄВОГО ВІДОБРАЖЕННЯ У МАЙБУТНІХ ПСИХОЛОГІВ

Назва:
РОЗВИТОК ФУНКЦІОНАЛЬНОЇ СИСТЕМИ ІНТУЇТИВНО- ПОЧУТТЄВОГО ВІДОБРАЖЕННЯ У МАЙБУТНІХ ПСИХОЛОГІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
39,35 KB
Завантажень:
484
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24 
ІНСТИТУТ ПСИХОЛОГІЇ ім. Г.С.Костюка АПН УКРАЇНИ
ПОТАПОВА ВАЛЕНТИНА ДМИТРІВНА
УДК 159. 942: 159. 956
РОЗВИТОК ФУНКЦІОНАЛЬНОЇ СИСТЕМИ ІНТУЇТИВНО-
ПОЧУТТЄВОГО ВІДОБРАЖЕННЯ У МАЙБУТНІХ ПСИХОЛОГІВ
19.00.01 – загальна психологія, історія психології
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора психологічних наук
Київ – 2005
Дисертація є рукописом.
Робота виконана в Інституті психології ім. Г.С.Костюка АПН України, лабораторії психології навчання ім. І.О.Синиці
Науковий консультант: дійсний член АПН України, доктор психологічних наук, професор Максименко Сергій Дмитрович, директор Інституту психології ім.Г.С.Костюка АПН України.
Офіційні опоненти: доктор психологічних наук, професор
Клименко Віктор Васильович,
завідувач лабораторії вікової фізіології та шкільної гігієни
Інституту психології ім. Г.С.Костюка АПН України;
доктор психологічних наук, професор
Лактіонов Олександр Миколайович,
декан факультету психології Харківського національного
університету ім. В.Н.Каразіна;
доктор психологічних наук, професор
Солодухова Ольга Георгієвна,
декан факультету психології Слов’янського державного
педагогічного університету.
Провідна організація: Національний педагогічний університет імені. М.П. Драгоманова, кафедра психології.
Захист відбудеться 15 червня 2005 р. об 11 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.453.01 в Інституті психології імені Г.С.Костюка АПН України за адресою 01033, м. Київ –33, вул. Паньківська, 2.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту психології ім. Г.С.Костюка АПН України за адресою 01033, м. Київ –33, вул. Паньківська, 2.
Автореферат розісланий 13 травня 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Г.О. Балл
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дисертаційної роботи зумовлена тим, що сучасний стан суспільства потребує особистість професійно, інтелектуально та морально самодостатню, відкриту для подальшого процесу самоосвіти і саморозвитку, духовно збагачену і водночас конкурентноспроможну, щоб знайти себе у суспільстві з ринковими відносинами.
Пошуки нових підходів до підготовки майбутніх психологів є актуальною проблемою, зокрема у площині виявлення співвідношення між двома моделями освіти: сцієнтистською (як раціонально організованого формування інтелектуальної діяльності оперування знаннями) і гуманістичною (спрямованою на становлення індивідуальності людини, розкриття її потенціалу, накопичення і проживання унікального досвіду, самореалізацію і самоактуалізацію).
На даному етапі процес навчання у вищий школі, здебільшого, спрямований на розвиток когнітивної сфери студента, а тим часом, головне завдання вищого навчального закладу сприяти розвитку творчої особистості. Нехтуючи розвитком інтуїції і почуттів, освіта позбавляє особистість суттєвих можливостей адаптації (природної, соціальної, професійної) до інноваційних умов; можливостей створення системи власних засобів організації освіти, самоосвіти і саморозвитку протягом усього життя. Крім того, інтуїтивно-почуттєве відображення лежить в основі будь-якої творчої діяльності, тому що забезпечує такі психічні стани людини, як інсайт і натхнення.
У суто науковому плані слід виходити з того, що психічне відображення є фундаментальним психологічним поняттям і одним із найважливіших завдань психологічної науки є дослідження особливостей та функцій різних рівнів відображення, їх переходів від простих форм до більш складних і ефективних. У даному дослідженні особливості інтуїтивно-почуттєвого відображення розглядаються передусім у загально психологічному плані.
Слід зважити також на відсутність (наскільки нам відомо) праць, присвячених специфіці й ролі інтуїтивно-почуттєвого відображення у професійній діяльності майбутніх психологів. Тим часом, розвиток у них цієї форми відображення, гадаємо, дозволить запобігти технологічному прагматизмові який, всупереч гуманістичним принципам, спостерігається зараз у психологічній практиці. Зазначений розвиток також сприятиме професійному становленню особистості уже в період навчання у вищому навчальному закладі.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24 Реферат на тему: РОЗВИТОК ФУНКЦІОНАЛЬНОЇ СИСТЕМИ ІНТУЇТИВНО- ПОЧУТТЄВОГО ВІДОБРАЖЕННЯ У МАЙБУТНІХ ПСИХОЛОГІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок