Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> АВТОМАТИЗАЦІЯ ДІАГНОСТИКИ ІНФОРМАЦІЙНИХ МОДЕЛЕЙ АВІАДИСПЕТЧЕРА В ПРОЦЕСІ ДОПУСКУ ДО САМОСТІЙНОЇ РОБОТИ

АВТОМАТИЗАЦІЯ ДІАГНОСТИКИ ІНФОРМАЦІЙНИХ МОДЕЛЕЙ АВІАДИСПЕТЧЕРА В ПРОЦЕСІ ДОПУСКУ ДО САМОСТІЙНОЇ РОБОТИ

Назва:
АВТОМАТИЗАЦІЯ ДІАГНОСТИКИ ІНФОРМАЦІЙНИХ МОДЕЛЕЙ АВІАДИСПЕТЧЕРА В ПРОЦЕСІ ДОПУСКУ ДО САМОСТІЙНОЇ РОБОТИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,67 KB
Завантажень:
127
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІ`ТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
НАЦІОНАЛЬНИЙ ТРАНСПОРТНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Григорецький Володимир Олексійович
УДК 658.52.011.56:656.7.022
АВТОМАТИЗАЦІЯ ДІАГНОСТИКИ ІНФОРМАЦІЙНИХ МОДЕЛЕЙ
АВІАДИСПЕТЧЕРА В ПРОЦЕСІ ДОПУСКУ ДО САМОСТІЙНОЇ
РОБОТИ
Спеціальність 05.13.06 – автоматизовані системи управління
та прогресивні інформаційні технології
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Київ - 2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Державній льотній академії України Міністерства освіти і науки України, м. Кіровоград.
Науковий керівник: кандидат технічних наук, професор
Неділько Сергій Миколайович,
Державна льотна академія України,
завідувач кафедри обслуговування
повітряного руху.
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
Бєляєвський Леонід Степанович
Національний транспортний університет,
заслужений діяч науки і техніки України,
лауреат Державної премії,
професор кафедри;
кандидат технічних наук, доцент
Осадчій Сергій Іванович
Кіровоградський національний
технічний університет, завідувач кафедри автоматизації виробничих процесів.
Провідна установа: Науково-виробнича корпорація “
Київський інститут автоматики”
Міністерства промислової політики України,
м. Київ.
Захист відбудеться 01.07.2005 р. о 14 год в ауд. 333. Національного транспортного університету
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного транспортного університету за адресою: 01103, Україна, м. Київ, вул. Кіквідзе, 42.
Автореферат розіслано 30.05.2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради О.І. Мельниченко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Останні десятиліття у світовій системі обслуговування повітряного руху характеризуються процесом автоматизації основних та допоміжних функцій, що виконуються авіадиспетчерами, враховуючи як безпосереднє управління повітряним рухом (УПР), так і питання, пов'язані з навчанням, підготовкою і перепідготовкою авіафахівців. Проблема людського фактору при УПР є особливо актуальною. Процес УПР потребує застосування підвищених вимог до людей, що безпосередньо здійснюють радіолокаційний чи процедурний контроль за польотами повітряних суден. Це пояснюється жорсткими вимогами до часу прийняття рішень та надійності операторів через високу швидкість процесів, що відбуваються в системі, та підвищений рівень небезпеки для життя людей. Тому безпека і ефективність повітряного руху суттєво залежать від підбору кандидатів, що найкраще зможуть справлятися з майбутньою роботою.
Але процес допуску авіадиспетчерів до самостійної роботи після отримання освітнього рівня “спеціаліст” у навчальному закладі в даний момент є одним з найменш досліджених і автоматизованих. Дотепер не розглядали як єдиний процес, що вимагає комплексного врахування різних факторів, всю послідовність необхідних дій при стажуванні. Тому на даний момент вирішення з позицій системного підходу задачі автоматизації процесу допуску авіадиспетчерів до самостійної роботи є досить актуальним питанням, що потребує свого термінового вирішення. Правильно організований вибір кандидатів при прийомі на роботу на конкретне робоче місце дозволяє вже з самого початку відсівати осіб, що не відповідають вказаним вимогам і зберегти кошти та час, що необхідні для їх навчання та стажування. Організація ж самого процесу стажування на основі автоматизованого контролю стану інформаційних моделей особи людини-стажиста дозволить з індивідуальних позицій підходити до оцінки часу, необхідного для стажування, та об’єктивно оцінювати поточний рівень готовності стажиста до самостійної роботи.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Робота виконана в рамках НДР 36Б41.6 "Дослідження структури процесу управління повітряним рухом з метою реалізації гарантійного підходу до підготовки авіадиспетчерів” - № ДР 0196U013139; 36Б47.2000 “Розробка державних стандартів освіти в галузі підготовки фахівців з обслуговування повітряного руху (ОПР) і льотної експлуатації (ЛЕ)” - № ДР 0100U004669; 37Б50.02 “Розробка методів, моделей та алгоритмів системи підтримки прийняття рішень оператора авіаційної поліергатичної системи (диспетчера управління повітряним рухом)" - № ДР 0102U002421.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: АВТОМАТИЗАЦІЯ ДІАГНОСТИКИ ІНФОРМАЦІЙНИХ МОДЕЛЕЙ АВІАДИСПЕТЧЕРА В ПРОЦЕСІ ДОПУСКУ ДО САМОСТІЙНОЇ РОБОТИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок