Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПРОЦЕСИ ІНТЕРКАЛЯЦІЇ ДІХАЛЬКОГЕНІДІВ d-ПЕРЕХІДНИХ МЕТАЛІВ З ШАРУВАТИМИ СТРУКТУРАМИ

ПРОЦЕСИ ІНТЕРКАЛЯЦІЇ ДІХАЛЬКОГЕНІДІВ d-ПЕРЕХІДНИХ МЕТАЛІВ З ШАРУВАТИМИ СТРУКТУРАМИ

Назва:
ПРОЦЕСИ ІНТЕРКАЛЯЦІЇ ДІХАЛЬКОГЕНІДІВ d-ПЕРЕХІДНИХ МЕТАЛІВ З ШАРУВАТИМИ СТРУКТУРАМИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
38,08 KB
Завантажень:
366
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ПРОБЛЕМ МАТЕРІАЛОЗНАВСТВА
ім. І.М.ФРАНЦЕВИЧА
КУЛІКОВ ЛЕОНІД МІНЕЙОВИЧ
УДК 544 + 548.3
ПРОЦЕСИ ІНТЕРКАЛЯЦІЇ ДІХАЛЬКОГЕНІДІВ d-ПЕРЕХІДНИХ МЕТАЛІВ
З ШАРУВАТИМИ СТРУКТУРАМИ
спеціальність: 02.00.21. – хімія твердого тіла
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора хімічних наук
КИЇВ - 2002


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті проблем матеріалознавства
ім. І.М. Францевича Національної академії наук України.
Офіційні опоненти:
доктор хімічних наук, член-кореспондент НАН України,
професор Присяжний Віталій Дем’янович,
Міжвідомче відділення електрохімічної енергетики
НАН України, директор;
доктор хімічних наук, професор
Томашик Василь Миколайович,
Інститут фізики напівпровідників НАН України,
провідний науковий співробітник;
доктор хімічних наук, професор
Переш Євгеній Юлійович,
Ужгородський національний університет,
завідувач кафедри неорганічної хімії.
Провідна установа:
Київський національний університет ім. Т. Шевченка.
Захист відбудеться 03 липня 2002 р. о 14 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.207.02 в Інституті проблем матеріалознавства ім. І.М. Францевича НАН України за адресою: вул. Кржижанівського, 3, м. Київ-142, 03142, Україна.
З дисертацією можна ознайомитись в бібіліотеці ІПМ НАН України.
Автореферат розісланий 27 травня 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Гончарук Л.В.ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Різноманітні структурно-чутливі, анізотропні фізичні властивості сполук з шаруватими структурами (халькогеніди перехідних металів, графіт, деякі силікати, глинисті мінерали, оксиди, галогеніди, BN(г) тощо) визначаються особливостями їх кристалічної та електронної будов і можуть суттєво змінюватись в результаті численних топохімічних реакцій інтеркаляції — впровадження в значних кількостях сторонніх атомів, молекул в міжшаровий простір структур, де діють слабкі ван-дер-ваальсові сили. Інтеркаляція низькорозмірних сполук — перспективний науковий напрямок сучасних хімії та фізики твердого тіла, що інтенсивно розвивається на протязі останніх років; хімія складних інтеркаляційних систем має значний потенціал щодо створення наноструктурних функціональних матеріалів з керованими властивостями на нанокристалічному рівні. В основному, дослідження низькорозмірних халькогенідів зконцентровані на вивченні структурних та фізичних властивостей інтеркальованих діхалькогенідів d-перехідних металів з шаруватими структурами (2Н-MеCh2; Ме=Nb, Ta, Mo, W; Ch=S, Se; ДХПМ); щодо їх синтезу використовується лише емпіричний підхід; явно недостатньо вивчені закономірності, механізми, фізико-хімічні характеристики процесів впровадження металів, водню; їх кореляції із структурними та фізичними властивостями, а також можливості створення нанотехнологій цих сполук. Це стримує подальший розвиток хімії, фізики та матеріалознавства інтеркальованих низькорозмірних ДХПМ, в тому числі і з фулереноподібними структурами (нанотрубок), а також створення нових наноструктурних функціональних матеріалів на їх основі. В якості інтеркаляційних систем ДХПМ мають істотні переваги порівняно з іншими сполуками, зокрема: ви-сока реакційна здатність щодо різноманітних процесів інтеркаляції; значний набір фізичних властивостей, перспективних для практичного використання; існуюче застосування в якості твердомастильних, електропровідних, радіаційно-стійких матеріалів для вузлів тертя сучасної техніки в наземних та космічних умовах експлуатації. З врахуванням світових тенденцій розвитку досліджень та застосування низькорозмірних сполук, дослідження процесів інтеркаляції металами, воднем (киснем), розробка нових методів синтезу, нанотехнології, вивчення структурних, фізичних властивостей перспективних інтеркаляційних систем ДХПМ — актуальні і доцільні щодо пріоритетного розвитку наукоємких вітчизняних технологій.
Зв’язок роботи з науковими планами, темами. Дисертаційна робота безпосередньо пов’язана з виконанням відомчої тематики в ІПМ НАН України: “Розробка фізико-хімічних основ та технологічних принципів отримання нових напівпровід-никових матеріалів” (1985-90 рр.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24 Реферат на тему: ПРОЦЕСИ ІНТЕРКАЛЯЦІЇ ДІХАЛЬКОГЕНІДІВ d-ПЕРЕХІДНИХ МЕТАЛІВ З ШАРУВАТИМИ СТРУКТУРАМИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок