Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МОРАЛЬНО-ЕТИЧНІ ЦІННОСТІ ПІДПРИЄМЦЯ: ФОРМУВАННЯ ТА РОЗВИТОК (СОЦІАЛЬНО-ФІЛОСОФСЬКИЙ АНАЛІЗ)

МОРАЛЬНО-ЕТИЧНІ ЦІННОСТІ ПІДПРИЄМЦЯ: ФОРМУВАННЯ ТА РОЗВИТОК (СОЦІАЛЬНО-ФІЛОСОФСЬКИЙ АНАЛІЗ)

Назва:
МОРАЛЬНО-ЕТИЧНІ ЦІННОСТІ ПІДПРИЄМЦЯ: ФОРМУВАННЯ ТА РОЗВИТОК (СОЦІАЛЬНО-ФІЛОСОФСЬКИЙ АНАЛІЗ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,64 KB
Завантажень:
351
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Інститут вищої освіти
Академії педагогічних наук України
АКОПЯН ВАЛЕРІЙ ГРИГОРОВИЧ
УДК 17.022.1: 316.334.23
МОРАЛЬНО-ЕТИЧНІ ЦІННОСТІ ПІДПРИЄМЦЯ:
ФОРМУВАННЯ ТА РОЗВИТОК
(СОЦІАЛЬНО-ФІЛОСОФСЬКИЙ АНАЛІЗ)
09.00.03 – соціальна філософія та філософія історії
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філософських наук
Київ – 2004


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті вищої освіти Академії педагогічних наук України.
Науковий керівник: доктор філософських наук, професор,
академік АПН України, Заслужений діяч науки і техніки України
Андрущенко Віктор Петрович,
Національний педагогічний університет
імені М.П.Драгоманова, м. Київ, ректор.
Офіційні опоненти: доктор філософських наук, професор
Муляр Володимир Ілліч,
Житомирський державний технологічний університет, завідувач кафедри гуманітарних наук;
кандидат філософських наук, доцент
Бойченко Михайло Іванович,
Київський національний університет імені Тараса Шевченка, доцент кафедри філософії.
Провідна установа: Центр гуманітарної освіти Національної академії наук України, кафедра філософії науки і культурології, м. Київ.
Захист відбудеться „_23_” __грудня________ 2004 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.456.01 в Інституті вищої освіти АПН України за адресою: 01014, м. Київ, вул. Бастіонна, 9 (Зал засідань вченої ради, 9-й поверх).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту вищої освіти АПН України за адресою: 01014, м. Київ, вул. Бастіонна, 9.
Автореферат розісланий „_22_” _листопада_ 2004 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Горбунова Л.С.


Загальна характеристика роботи
Актуальність дослідження проблеми підприємництва загалом, формування морально-етичних якостей суб’єкта цього процесу, зокрема, обумовлена потребами практики, насамперед, становленням ринкових відносин, формуванням і утвердженням нового типу носія виробничих відносин, демократизацією управління економічними процесами і суспільством як таким, утвердженням у ньому нових моральних регулятивів та культурних цінностей.
Ринкові відносини утверджують новий тип особистості – прагматичний, діловий, підприємливий. Він йде на зміну колишньому “суспільному власнику”, який у своїй більшості розглядав суспільну власність як “не свою”, може й “чужу”, а як таку, що потребує здійснення своєрідної “виробничої повинності”, і аж ніяк не повної віддачі, господарності, підприємливості. Звичайно, близько 70-річна практика організації виробничих процесів на засадах суспільної власності мала в своєму активі непоодинокі зразки самовідданої індивідуальної і колективної праці, господарського ставлення до знарядь праці, реманенту, ресурсів, майна. Колективність як форма соціальності, реалізована в системі виробничих відносин, була, очевидно, єдино можливою формою утвердження нового стилю життя – соціалістичного, який йшов на зміну капіталізму.
Цей тип виробничих відносин і їх суб’єктів досліджувався в роботах радянських вчених досить потужним чином. Природа колективної (комуністичної) праці та становлення колективістського типу особистості аналізувалась, зокрема, в роботі Г.Гака “Діалектика колективності та індивідуальності” (М., 1967). Роль колективу у становленні особистості підкреслена в монографії В.Ратникова “Колектив як соціальна спільність”. Вплив нового типу соціальних відносин на формування морально-етичних якостей радянської людини досліджувалась у книзі А.Ципко “Соціалізм: життя суспільства і людини” (М., 1980), колективній монографії “Бригадна організація праці: стан та перспективи” (М., 1986), монографії В.Врублевського “Праця на порозі третього тисячоліття. Праця і НТР: політико-економічний аспект” (К., 1980).
Колективістські морально-етичні характеристики суб’єкта соціалістичної виробничої діяльності досліджувались також в роботах В.Антоненка, Г.Бадеєвої, А.Журавлева, В.Іванова, М.Лапіна, М.Мокляка, М.Михальченка, І.Надольного і багатьох інших вчених. Ці дослідження актуальні і в наш час. Ринкові відносини, приватна власність, підприємництво, що утверджуються, значення і ролі колективної праці не зменшують, вони лише змінюють форми і можливості її організації та реалізації.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: МОРАЛЬНО-ЕТИЧНІ ЦІННОСТІ ПІДПРИЄМЦЯ: ФОРМУВАННЯ ТА РОЗВИТОК (СОЦІАЛЬНО-ФІЛОСОФСЬКИЙ АНАЛІЗ)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок