Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> НАУКОВЕ ОБГРУНТУВАННЯ ТА РОЗРОБКА МЕТОДИЧНИХ ПІДХОДІВ ДО РЕГУЛЮВАННЯ ЦІН НА ЛІКАРСЬКІ ЗАСОБИ

НАУКОВЕ ОБГРУНТУВАННЯ ТА РОЗРОБКА МЕТОДИЧНИХ ПІДХОДІВ ДО РЕГУЛЮВАННЯ ЦІН НА ЛІКАРСЬКІ ЗАСОБИ

Назва:
НАУКОВЕ ОБГРУНТУВАННЯ ТА РОЗРОБКА МЕТОДИЧНИХ ПІДХОДІВ ДО РЕГУЛЮВАННЯ ЦІН НА ЛІКАРСЬКІ ЗАСОБИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,54 KB
Завантажень:
43
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ
НАЦІОНАЛЬНИЙ ФАРМАЦЕВТИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ГАЛІЙ ЛАРИСА ВІТАЛІЇВНА
УДК 615. 1: 338.5
НАУКОВЕ ОБГРУНТУВАННЯ ТА РОЗРОБКА
МЕТОДИЧНИХ ПІДХОДІВ ДО РЕГУЛЮВАННЯ ЦІН
НА ЛІКАРСЬКІ ЗАСОБИ
15.00.01 – Технологія ліків та організація фармацевтичної справи
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фармацевтичних наук
Харків – 2004


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі організації та економіки фармації Національного фармацевтичного університету Міністерства охорони здоров’я України
Науковий керівник: доктор фармацевтичних наук, професор
НЕМЧЕНКО Алла Семенівна,
Національний фармацевтичний університет,
професор кафедри організації та економіки фармації
Офіційні опоненти: доктор фармацевтичних наук, професор
МНУШКО Зоя Миколаївна,
Національний фармацевтичний університет,
завідуюча кафедри менеджменту та маркетингу у фармації
доктор фармацевтичних наук, професор
ВОЛОХ Дмитро Степанович,
Національний медичний університет
ім. О.О. Богомольця,
завідувач кафедри організації та економіки фармації
Провідна установа: Львівський національний медичний університет
ім. Данила Галицького МОЗ України, кафедра технології ліків з курсом промислової фармації
Захист відбудеться “9” квітня 2004 р. о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д64.605.01 при Національному фармацевтичному університеті (61002, м. Харків, вул. Пушкінська, 53)
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Національного фармацевтичного університету (61168, м. Харків, вул. Блюхера, 4)
Автореферат розісланий “6” березня 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доктор біол. наук, професор Л.М. Малоштан


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Сьогодні на фармацевтичному ринку України вже сформовано конкурентне середовище та досягнуто певне насичення лікарськими засобами. Водночас, ціни на медикаменти в Україні не відповідають рівню платоспроможності переважної більшості населення, а також обсягу бюджетного фінансування державних закладів охорони здоров’я.
Фахівці відмічають значну варіацію оптових та роздрібних цін на лікарські засоби у різних регіонах країни. За таких умов тільки державне регулювання фармацевтичного сектору може вирішити питання економічної доступності лікарського забезпечення населення.
Як свідчить досвід, практика державного регулювання цін на медикаменти в Україні не є ефективною. Обмеження торговельних надбавок на рівні 28-35% за регіональним принципом, який використовувався протягом останнього десятиліття, поряд з високими необґрунтованими знижками (20-30%) від оптових цін виробників, не дало бажаних результатів.
Однією з причин неефективності політики державного регулювання цін на медикаменти можна вважати обмеження наукових досліджень щодо фармацевтичного ціноутворення у період становлення ринкових відносин у країні. Так, удосконаленню механізму ціноутворення на лікарські засоби присвячені наукові праці А. С. Немченко, О. К. Єрко, Н. В. Чмихало,
В. М. Чернухи. Окремі питання формування цін на лікарські засоби висвітлені в роботах Д.С. Волоха, Б.Л. Парновського, О.П. Півень та ін., проте комплексного дослідження щодо державного регулювання системи цін на медикаменти проведено не було.
На сучасному етапі розвитку фармацевтичної галузі видається необхідним проведення аналізу державної політики регулювання цін на лікарські засоби, виявлення особливостей і визначення шляхів створення ефективної системи ціноутворення на фармацевтичному ринку.
Постановою Верховної Ради України від 21.06.2001 р. № 2564–III “Про інформацію Кабінету Міністрів України про здійснення політики державного регулювання цін на лікарські засоби та вироби медичного призначення” рекомендовано, а Постановою Кабінету Міністрів України від 25.07.2003 р.
№ 1162 “Про затвердження Державної програми забезпечення населення лікарськими засобами на 2004-2010 роки” передбачено розробку та впровадження державної системи реєстрації цін на лікарські засоби згідно відповідного переліку.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: НАУКОВЕ ОБГРУНТУВАННЯ ТА РОЗРОБКА МЕТОДИЧНИХ ПІДХОДІВ ДО РЕГУЛЮВАННЯ ЦІН НА ЛІКАРСЬКІ ЗАСОБИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок