Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МЕТОД ПЕРЕКОНУВАННЯ В ПРОЦЕСІ ОСОБИСТІСНО ОРІЄНТОВАНОГО ВИХОВАННЯ МОЛОДШИХ ШКОЛЯРІВ

МЕТОД ПЕРЕКОНУВАННЯ В ПРОЦЕСІ ОСОБИСТІСНО ОРІЄНТОВАНОГО ВИХОВАННЯ МОЛОДШИХ ШКОЛЯРІВ

Назва:
МЕТОД ПЕРЕКОНУВАННЯ В ПРОЦЕСІ ОСОБИСТІСНО ОРІЄНТОВАНОГО ВИХОВАННЯ МОЛОДШИХ ШКОЛЯРІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,44 KB
Завантажень:
254
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ІНСТИТУТ ПРОБЛЕМ ВИХОВАННЯ АПН УКРАЇНИ
УДК 37.01
ШУЛЬГА ЛАРИСА АНАТОЛІЇВНА
МЕТОД ПЕРЕКОНУВАННЯ В ПРОЦЕСІ ОСОБИСТІСНО
ОРІЄНТОВАНОГО ВИХОВАННЯ МОЛОДШИХ ШКОЛЯРІВ
Спеціальність 13.00.07 - теорія і методика виховання
А В Т О Р Е Ф Е Р А Т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ - 2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Уманському державному педагогічному університеті імені Павла Тичини.
Науковий керівник -доктор педагогічних наук, професор,
член- кореспондент АПН України
Кузь Володимир Григорович, Уманський
державний педагогічний університет
імені Павла Тичини, ректор
Офіційні опоненти: -доктор педагогічних наук, професор
Сметанський Микола Іванович,
Вінницький державний педагогічний
університет, завідувач кафедри
педагогіки
-кандидат педагогічних наук
Киричок Віра Андріївна, Інститут
проблем виховання АПН України,
старший науковий співробітник
лабораторії морального виховання
Провідна установа -Київський Національний педагогічний
університет ім.М.П.Драгоманова,
кафедра початкового навчання
Міністерства освіти і науки України,
м.Київ
Захист відбудеться 26 листопада 2002 р. о 14.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.454.01 в Інституті проблем виховання АПН України за адресою: м.Київ, вул.М.Берлинського, 9.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту проблем виховання АПН України за адресою: м.Київ, вул.М.Берлинського, 9.
Автореферат розіслано 26 жовтня 2002 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради В.Г.Пустовіт
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Становлення і розвиток України як незалежної держави вимагає від загальноосвітньої школи вдосконалення системи виховання молодого покоління. У цьому зв’язку перед національною школою постає завдання не тільки дати сьогоднішнім учням грунтовні знання з різних галузей науки, а й виховати самостійну особистість, спроможну творчо мислити, вільно орієнтуватися в реаліях сучасного життя на основі відповідного цілісного погляду на світ.
Перебуваючи під впливом різних соціально-економічних умов, особистість засвоює певну систему цінностей, поглядів та норм, віддзеркалює все це у власній свідомості, порівнює з набутим досвідом і виробляє на цій основі моральні засади своєї поведінки. Слід зазначити, що поряд із стихійними чинниками діє і педагогічно обумовлена система виховання, спрямована на засвоєння дитиною моральних норм і правил, вироблення таких якостей як патріотизм, національна гідність, толерантність, любов до праці, дисциплінованість, відповідальність, милосердя тощо.
З огляду на це, підвищується увага науковців до проблем морального виховання особистості (М.Боришевський, С.Горбенко, М.Виноградова, В.Киричок, В.Коротов, В.Кузь, С.Литвиненко, Т.Поніманська, О.Сухомлинська та ін.).
Одним із важливих засобів моральної регуляції поведінки є формування моральних переконань особистості, котрі є стрижнем, навколо якого групуються всі інші виховні напрями. У переконаннях віддзеркалюється стійка впевненість людини у правильності її поглядів на життя, на своє місце в ньому. У цьому контексті актуальними є дослідження, присвячені вивченню шляхів формування у школярів активної життєвої позиції (А.Зосимовський, Т.Мальковська), виявленню виховних можливостей колективу (Т.Коннікова, В.Коротов, А.Мудрик), питанням структури переконань і їхньої типології (В.Буянов, Ю.Гаврилов, В.Калінін, В.Момов), психологічному аналізу процесу формування переконань учнів (І.Бех, Г.Залеський).
У науково-дослідній роботі нами враховано науковий доробок Л.Буєвої, Л.Божович, С.Ковальова, І.Кона, Г.Смирнова, А.Спіркіна, В.Тугаринова, В.Шепеля, присвячений аналізу соціально-психологічних аспектів процесу вироблення переконань на рівні індивідуальної та суспільної свідомості.
У контексті проблеми нашого дослідження актуальними є праці з проблем особистісно орієнтованого виховання, висвітлені в роботах І.Беха, А.Бойко, К.Чорної, В.Рибалки та ін.
Виховання дітей завжди було однією з найскладніших педагогічних проблем.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: МЕТОД ПЕРЕКОНУВАННЯ В ПРОЦЕСІ ОСОБИСТІСНО ОРІЄНТОВАНОГО ВИХОВАННЯ МОЛОДШИХ ШКОЛЯРІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок