Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МАТЕМАТИЧНІ МОДЕЛІ, МЕТОДИ Й АЛГОРИТМИ ПРОСТОРОВО ЧАСОВОГО АНАЛІЗУ МАГНІТНИХ ПОЛІВ ТА ЇХ ЗАСТОСУВАННЯ В СИСТЕМАХ ДІАГНОСТИКИ І ВИЯВЛЕННЯ

МАТЕМАТИЧНІ МОДЕЛІ, МЕТОДИ Й АЛГОРИТМИ ПРОСТОРОВО ЧАСОВОГО АНАЛІЗУ МАГНІТНИХ ПОЛІВ ТА ЇХ ЗАСТОСУВАННЯ В СИСТЕМАХ ДІАГНОСТИКИ І ВИЯВЛЕННЯ

Назва:
МАТЕМАТИЧНІ МОДЕЛІ, МЕТОДИ Й АЛГОРИТМИ ПРОСТОРОВО ЧАСОВОГО АНАЛІЗУ МАГНІТНИХ ПОЛІВ ТА ЇХ ЗАСТОСУВАННЯ В СИСТЕМАХ ДІАГНОСТИКИ І ВИЯВЛЕННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
35,87 KB
Завантажень:
366
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23 
Національна академія наук України
Інститут кібернетики імені В.М. Глушкова
Прімін Михайло Андрійович
УДК 681.32:537.8
МАТЕМАТИЧНІ МОДЕЛІ, МЕТОДИ Й АЛГОРИТМИ ПРОСТОРОВО ЧАСОВОГО АНАЛІЗУ МАГНІТНИХ ПОЛІВ ТА ЇХ ЗАСТОСУВАННЯ
В СИСТЕМАХ ДІАГНОСТИКИ І ВИЯВЛЕННЯ
05.13.06 – автоматизовані системи управління та прогресивні информаційні
технології
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня доктора технічних наук
Київ 2000
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті кібернетики імені В.М.Глушкова НАН України
Науковий консультант: доктор технічних наук, професор,
член-кореспондент НАН України
Войтович Ігор Данилович,
Інститут кібернетики НАН України,
завідуючий відділом.
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор,
Ємець Юрій Петрович,
Інститут електродинаміки НАН України,
провідний науковий співробітник,
доктор технічних наук,
Корепанов Валерій Євгенійович,
Львівський центр Інституту космічних досліджень,
НАНУ та НКАУ, завідуючий відділом,
доктор технічних наук, професор,
Самойлов Віктор Дмитрович,
Інститут проблем моделювання
в енергетиці НАН України,
завідуючий відділом.
Провідна установа: Національний технічний університет України
” Київський політехнічний інститут ”.
.
Захист відбудеться “ 5 ” жовтня 2000 р. о 14 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.26.194.03 при Інституті кібернетики імені В.М. Глушкова НАН України за адресою:
03680 Київ 187, проспект Академіка Глушкова, 40.
З дисертацією можна ознайомитися в науково-технічному архіві інституту.
Автореферат розісланий “ 23 ” серпня 2000 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради О.В.РОМАНОВ


Загальна характеристика роботи
Дисертація присвячується розробці математичних моделей, методів і алгоритмів просторово – часового аналізу магнітних полів і суттєво пов’язана з розвитком нових, прогресивних інформаційних технологій у галузі перетворень параметрів магнітних полів об’єктів для систем діагностики та виявлення. Її наповнення являє собою взаємозв’зану сукупність досліджень, направлених на створення теоретичних основ побудови магнітометричних систем різного призначення, методів перетворення та аналізу інформації, яка ними реєструється.
Особливістю цієї галузі досліджень є тісне переплетіння та взаємозв’язок фундаментальних результатів фізики низьких температур ( криогенні системи, надчутливі датчики магнітного поля, спеціальна електроніка та технології ), електрофізики, математики, автоматизації досліджень і суто прикладних аспектів, які вже сьогодні знайшли практичне застосування в медицині та інших галузях. Не дивлячись на значну різноманітність питань, які розглядаються, тільки такий підхід дозволив ефективно корегувати кожен з напрямків досліджень, оцінювати можливості запропонованих рішень, уникати безвихідних варіантів.
У дисертаційній роботі узагальнені результати робіт автора, виконаних у 1986 –2000 рр. і присвячених розробці нових аналітичних методів розв’язання оберненої задачі магнітостатики, дослідженню схем вимірювання параметрів магнітного поля об’єкта, розробці принципів побудови магнітометричних систем різного призначення.
Актуальність теми. За останні роки підвищився інтерес до задач просторового аналізу фізичних полів різної природи. З одного боку, це пов’язано з появою нових вимірювальних систем, створених на нових фізичних принципах, а з іншого – наявністю високопродуктивних обчислювальних засобів, які дозволяють автоматизувати процес вимірювань і виконати обробку даних за час, близький до реального. До цього класу задач можуть належати задачі виявлення та локалізації ( визначення місцеположення ) джерела магнітного поля за відомими ( виміряними ) в одній чи декількох точках простору параметрами його магнітного поля чи, наприклад, дослідження магнітних полів біологічного походження.
Прагнення отримати додаткову інформацію про живі системи шляхом аналізу їх магнітних полів призвело до того, що найбільш значні результати в цій галузі отримані при проведенні біомагнітних досліджень ( дослідження серця, мозку людини і т.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23 Реферат на тему: МАТЕМАТИЧНІ МОДЕЛІ, МЕТОДИ Й АЛГОРИТМИ ПРОСТОРОВО ЧАСОВОГО АНАЛІЗУ МАГНІТНИХ ПОЛІВ ТА ЇХ ЗАСТОСУВАННЯ В СИСТЕМАХ ДІАГНОСТИКИ І ВИЯВЛЕННЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок