Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЕКОНОМІЧНА ПОЛІТИКА В УПРАВЛІННІ ДЕРЖАВНИМ БОРГОМ УКРАЇНИ

ЕКОНОМІЧНА ПОЛІТИКА В УПРАВЛІННІ ДЕРЖАВНИМ БОРГОМ УКРАЇНИ

Назва:
ЕКОНОМІЧНА ПОЛІТИКА В УПРАВЛІННІ ДЕРЖАВНИМ БОРГОМ УКРАЇНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,95 KB
Завантажень:
443
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
УКРАЇНСЬКА АКАДЕМІЯ ДЕРЖАВНОГО УПРАВЛІННЯ
ПРИ ПРЕЗИДЕНТОВІ УКРАЇНИ
ВАСИЛИШИН Роман Нікандрович
УДК : 351:338.23:336(447)
ЕКОНОМІЧНА ПОЛІТИКА В УПРАВЛІННІ ДЕРЖАВНИМ
БОРГОМ УКРАЇНИ
25.00.05 - галузеве управління: управління економікою
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата наук з державного управління
Київ - 2000
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Українській Академії державного управління при
Президентові України.
Науковий керівник: доктор економічних наук
ПАРФЕНЦЕВА Неля Олексіївна,
Державний комітет статистики України,
Науково-дослідний інститут статистики,
завідувач відділу методології національних
статистичних класифікацій та реєстрів.
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
ДЗЮБИК СТЕПАН ДАНИЛОВИЧ,
Українська Академія державного управління
при Президентові України,
професор кафедри економічної теорії та історії економіки;
кандидат економічних наук
ЖДАНОВ ВОЛОДИМИР ІГОРЕВИЧ,
Науково-дослідний економічний інститут
Міністерства економіки України,
завідувач відділу грошово-кредитної політики.
Провідна установа: Київський національний економічний університет,
кафедра макроекономіки та державного управління,
м.Київ
Захист відбудеться 26.12.2000 р. о 14 на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.810.01 в Українській Академії державного управління при Президентові України за адресою: 03057, м. Київ, вул. Ежена Потьє, 20, ауд. 201.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Української Академії державного управління при Президентові України за адресою: 03057, м. Київ, вул. Е. Потьє, 20.
Автореферат надісланий 22.11.2000 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради В. А. Шахов
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ДИСЕРТАЦІЙНОЇ РОБОТИ
Вступ. Управління державним боргом є одним із найважливіших елементів макроекономічної політики держави. Раціональна макроекономічна політика та ефективне управління державним боргом мають розглядатися як взаємопов'язані процеси.
В умовах здійснення програми радикальних економічних реформ зовнішня фінансова підтримка необхідна для прискорення стабілізації економіки, досягнення економічного зростання.
Однак, механізм впливу запозичень на макроекономічну ситуацію неоднозначний і має розглядатися у контексті взаємовпливу між інвестиціями, економічним зростанням і зовнішніми позиками. Наслідком нераціональних та зайвих запозичень можуть бути такі боргові зобов'язання перед резидентами і, особливо, нерезидентами, які у майбутньому значно обмежать свободу проведення економічної політики. Тягар державного боргу країни може справити депресивний вплив на розвиток економіки через неплатоспроможність країни-боржника, втрату довіри кредиторів та обмеження доступу до зовнішніх джерел фінансування.
Питання внутрішніх і зовнішніх запозичень та державного боргу, його утворення та обслуговування, є предметом законодавчого регулювання. За світовою практикою управління державним боргом здійснюють міністерство фінансів та центральний банк країни-позичальника у межах покладених на них повноважень.
Для України, як країни з перехідною економікою, одним з першочергових завдань є визначення довготривалої стратегії в області внутрішніх і зовнішніх запозичень. Залучення іноземних капіталів в Україну проходить певні етапи, які характеризуються основними джерелами залучення ресурсів, цільовим призначенням їх використання, розміром кредитної угоди та строками погашення.
Розглядаючи з самого початку незалежності України утворення державної заборгованості бачимо, що наша країна робила спроби взяти на себе частку зобов'язань та активів колишнього Союзу.
Відомо, що непослідовність у проведенні політики залучення зовнішніх і внутрішніх запозичень привела до невиправдано швидкого зниження ставок прибутковості облігацій внутрішньої державної позики в 1997 р. і підірвала механізм відтворювання державного боргу. Основною помилкою прийнятої тактики був розгляд зовнішнього боргу у відриві від інших компонент державного боргу, а також зневага “інерційністю” відтворювання державних боргів, тобто відставання реальних процентних ставок від швидкості зниження прибутковості позик, що розміщуються.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ЕКОНОМІЧНА ПОЛІТИКА В УПРАВЛІННІ ДЕРЖАВНИМ БОРГОМ УКРАЇНИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок