Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Розвиток підприємництва в умовах трансформації форм власності та шляхи зростання його ефективності

Розвиток підприємництва в умовах трансформації форм власності та шляхи зростання його ефективності

Назва:
Розвиток підприємництва в умовах трансформації форм власності та шляхи зростання його ефективності
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
37,61 KB
Завантажень:
382
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ РЕГІОНАЛЬНИХ ДОСЛІДЖЕНЬ
ЯНІК Вєслав
УДК 338.242:658
Розвиток підприємництва в умовах
трансформації форм власності
та шляхи зростання його ефективності
Спеціальність 08.06.01 – Економіка, організація і управління підприємствами
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора економічних наук
Львів – 2002
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Державному економічному інституті в Ярославі (PWSZ w Jarosіawiu) (Польща) і в Інституті регіональних досліджень НАН України.
Науковий консультант: доктор економічних наук, професор
Бєлєнький Петро Юхимович,
Інститут регіональних досліджень НАН України,
завідувач відділую
Офіційні опоненти: член-кореспондент НАН України, доктор економічних наук, професор
Амоша Олександр Іванович,
Інститут економіки промисловості НАН України (м. Донецьк),
директор
член-кореспондент НАН України, доктор економічних наук, професор
Безчасний Леонід Костянтинович,
Інститут економіки НАН України,
заступник директора
доктор економічних наук, професор
Тивончук Іван Опанасович,
Національний університет “Львівська Політехніка”,
завідувач кафедри
Провідна установа Інститут економіки Міністерства економіки України
Захист відбудеться 29 листопада 2002 р. о 11 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .154.01 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора наук в Інституті регіональних досліджень НАН України за адресою:
79026, м. Львів, вул. Козельницька, 4.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту регіональних досліджень НАН України за адресою: 79026, м. Львів, вул. Козельницька, 4.
Автореферат розісланий 29 жовтня 2002 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат економічних наук Жовтанецький В. І.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Трансформація економіки у ринкові відносини, яка в постсоціалістичних країнах проходить по-різному, відбувається із застосуванням різних методів і характеризується неоднаковим рівнем досягнених результатів. Оскільки крім загальних положень існує багато методів переходу від планової економіки до ринкової, то кожна країна здійснює цей процес по-своєму, реалізуючи власну трансформаційну модель. Тому рівень розвитку економіки в кожній з них є диференційованим.
Час, який минув від початку трансформаційного періоду в країнах, що входили до колишньої РЕВ, вже достатньо великий, можна провести аналіз процесу досягнення стану нового підприємництва і його ефективності.
Дослідження, що проводилися до цього часу, зосереджувалися головним чином на методах і обсягах приватизації підприємств з державною формою власності. Так, у Польщі про це свідчать звіти Центру соціально-економічного аналізу в Варшаві, Інституту досліджень ринкової економіки в Гданську, Інституту соціально-економічного дослідження Головного управління статистики в Польщі та праці Інституту економіки ПАН. Цій проблемі присвячені праці польських авторів М. Балтовського, Б. Блащика, М. Домбровського, Т. Грушецького, А. Ліповського, Й. Мацєя, Й. Муйжеля, Л. Зеньковського та інших.
Аналогічним процесам приділяється велика увага в наукових працях провідних вчених ряду країн перехідної економіки. Ці питання знайшли висвітлення у працях українських вчених О. Амоші, Л. Бесчасного, П. Бєлєнького, Є. Бойка, В. Геєця, М. Долішнього, М. Козоріз, І. Лукінова, І. Тивончука, М. Чумаченка, а також вчених з інших країн - А. Бухтікової, М. Дмитрієва, П. Гаспара, Є. Мальдейкіса, Р. Моркунайте, К. Панайотової, А.Радигіна, А. Чапека, К. Шмідта та багатьох інших.
В той же час недостатньо уваги приділяється теоретичним і методологічним основам аналізу розвитку новостворених приватних підприємств, які становлять домінуючу складову підприємництва в розвинутих країнах ринкової економіки. Проблема розвитку підприємництва, ефективного регулювання цього процесу в умовах трансформації форм власності не опрацьована в належному теоретичному і методологічному аспектах, що зумовило вибір теми дисертаційної роботи та сформувало її структуру.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24 Реферат на тему: Розвиток підприємництва в умовах трансформації форм власності та шляхи зростання його ефективності

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок