Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СВІТОГЛЯДНО-УТОПІЧНІ ТРАНСФОРМАЦІЇ ДЕРЖАВНОГО УПРАВЛІННЯ ХХ СТОЛІТТЯ

СВІТОГЛЯДНО-УТОПІЧНІ ТРАНСФОРМАЦІЇ ДЕРЖАВНОГО УПРАВЛІННЯ ХХ СТОЛІТТЯ

Назва:
СВІТОГЛЯДНО-УТОПІЧНІ ТРАНСФОРМАЦІЇ ДЕРЖАВНОГО УПРАВЛІННЯ ХХ СТОЛІТТЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
25,63 KB
Завантажень:
162
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
УКРАЇНСЬКА АКАДЕМІЯ ДЕРЖАВНОГО УПРАВЛІННЯ
ПРИ ПРЕЗИДЕНТОВІ УКРАЇНИ
РУДЕНКО Ольга Мстиславівна
УДК 321.01:364.126
СВІТОГЛЯДНО-УТОПІЧНІ ТРАНСФОРМАЦІЇ
ДЕРЖАВНОГО УПРАВЛІННЯ ХХ СТОЛІТТЯ
25.00.01 – теорія та історія
державного управління
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата наук з державного управління
КИЇВ – 2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Українській Академії державного управління при Президентові України.
Науковий керівник – |
доктор соціологічних наук, професор
МЕЛЬНИК Михайло Іванович,
Українська Академія державного управління при
Президентові України, професор кафедри філософії і методології державного управління.
Офіційні опоненти: | доктор наук з державного управління, доцент
НАДОЛІШНІЙ Петро Іванович,
Одеський регіональний інститут державного
управління Української Академії державного
управління при Президентові України,
завідувач кафедри державного управління і місцевого самоврядування;
кандидат наук з державного управління
ПЛАКСІЙ Лариса Іванівна,
Служба глави Адміністрації Президента України,
головний консультант.
Провідна установа – | Національна академія Служби безпеки України.
Захист відбудеться “12” грудня 2002 р. о 16 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.810.01 в Українській Академії державного управління при Президентові України за адресою: 03057, м.Київ-57, вул. Ежена Потьє, 20, к.201.
Із дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Української Академії державного управління при Президентові України (03057, м.Київ-57, вул. Ежена Потьє, 20).
Автореферат розісланий “12” листопада 2002 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради В.К.Майборода
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження визначається насамперед історичним і соціально-культурним контекстом, в якому відбувається розвиток сучасного українського суспільства і його державно-політичної структури. Протягом сімдесяти років Україна входила до складу наддержави, однією з головних цементуючих конструкцій якої була ідеологія яскравого утопічного забарвлення, чий вплив на колективну свідомість, суспільне життя, у тому числі й на процеси реалізації державної влади, відчувається й зараз. Період суспільних трансформацій, що розпочався політикою “перебудови” в 1985 р., відзначався поширенням також утопічних, але вже протилежно орієнтованих поглядів і очікувань: “вільний ринок”, “шокова терапія” тощо. Деякі конче важливі державно-політичні рішення цього часу приймалися не стільки в результаті раціонального аналізу, скільки під впливом радикально загострених утопічних очікувань. Отже, утопія як форма суспільної і державно-управлінської свідомості справляла істотний (а часом і вирішальний) вплив на розвиток державної політики і процес реалізації влади. Дослідження природи й механізмів цього впливу, вивчення його можливих наслідків, з’ясування ролі й місця утопії в процесі реалізації влади має теоретичне й практичне значення для розвитку науки державного управління. Водночас актуальність теми визначається масштабами впливу світоглядних, зокрема, світоглядно-утопічних моментів на процеси реалізації влади й державного управління. Особливо яскраво це виявилося під час суспільних трансформацій ХХ ст., визначальною рисою яких було домінування ідеологічних, насамперед світоглядно-утопічних чинників. Тому утопія є невід’ємною складовою світогляду суб’єкта влади й державного управління, а відтак ця проблема розглядається саме в такому аспекті.
Враховано характер і спрямованість вивчення теми дослідження в науковій літературі. Утопія є найстародавнішою формою теоретичних уявлень про структуру держави й державне управління, вік якої сягає близько 2500 років. Першим, хто відкрив утопію як теоретичну модель ідеальної держави, був давньогрецький філософ Платон (IV ст. до н.е.). У добу Нового часу (XVI-XVII ст.) розвиток утопії (переважно в літературно-художній формі) пов’язаний з іменами Т.Мора, Т.Кампанелли, Ф.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 Реферат на тему: СВІТОГЛЯДНО-УТОПІЧНІ ТРАНСФОРМАЦІЇ ДЕРЖАВНОГО УПРАВЛІННЯ ХХ СТОЛІТТЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок