Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Фактори професійного ризику ТА особливості формування і перебігУ ішемічної хвороби серця У зварювальників сталей

Фактори професійного ризику ТА особливості формування і перебігУ ішемічної хвороби серця У зварювальників сталей

Назва:
Фактори професійного ризику ТА особливості формування і перебігУ ішемічної хвороби серця У зварювальників сталей
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,04 KB
Завантажень:
430
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Інститут медицини праці АМН України
Мацко Наталя Василівна
УДК: 613.6:[616.12-0.05.4:62]
Фактори професійного ризику ТА особливості формування і перебігУ ішемічної хвороби серця
У зварювальників сталей
14. 02. 01. – гігієна
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового
ступеня кандидата медичних наук
Київ – 2000
Дисертацією є рукопис.
 
Робота виконана у Львівському державному медичному
університеті ім. Данила Галицького.
Наукові керівники:
- доктор медичних наук, доцент Поспішіль Юрій Олексійович, Львівський державний медичний університет ім. Данила Галицького, завідувач кафедри патологічної анатомії.
- кандидат медичних наук, ст. н. с. Горбань Лев Миколайович, Інституту медицини праці АМН України, завідувач лабораторії гігієни праці в електрозварювальному виробництві та токсикології зварювальних аерозолів.
Офіційні опоненти:
- доктор медичних наук, професор Краснюк Олена Патрикиївна, Інституту медицини праці АМН України, завідуюча відділом професійної патології.
- доктор медичних наук, професор Верич Георгій Євгенович, Національний університет фізичної культури та спорту України, завідувач кафедри фізичної реабілітації.
Провідна установа: Національний медичний університет ім. акад. О. О. Богомольця МОЗ України, кафедра гігієни праці і професійних захворювань.
Захист відбудеться “25” грудня 2000 року о14 годині на засіданні Спеціалізованої Вченої ради Д. 26. 554. 01. Інституту медицини праці АМН України за адресою: м. Київ, вул. Саксаганського, 75.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Інституту медицини праці АМН України.
Автореферат розісланий “16” листопада 2000 року.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради к. м. н., ст. н. с. А. І. Ковальова
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Серед найбільш актуальних проблем збереження здоров'я населення у всіх країнах, в тому числі, в Україні, особливе місце займає боротьба з такими неінфекційними захворюваннями, як хвороби серцево-судинної системи (ССС), хронічні неспецифічні захворювання легень, онкологічні та інші, які визначають рівень захворюваності, інвалідності та смертності. За статистичним даними в Європі від ішемічної хвороби серця (ІХС) кожні 18 місяців помирає 1 млн. жителів. У 1997 році від ІХС в Україні померло 31 200 пацієнтів працездатного віку [В. Н. Коваленко, Є. П. Свищенко, І. П. Смірнова, 1999]. Смертність від захворювань ССС в Україні у 1998 році становила 58% загальної смертності. [Г. В. Дзяк, Є. А. Коваль, 1999]. Спостерігається невпинне зростання смертності від захворювань ССС пацієнтів працездатного віку (у 1997 році вона збільшилась в 1,5 рази на противагу 1990 року). Численні епідеміологічні дослідження довели, що найзначнішими факторами ризику розвитку ІХС є: гіперхолестеринемія, підвищений артеріальний тиск, паління, висококалорійне харчування з підвищеним вмістом жиру і холестерину, надмірне вживання алкоголю, недостатня фізична активність, ожиріння, несприятлива екологічна ситуація, незадовільні умови праці і побуту, загальне старіння населення.
Експериментальними та епідеміологічними дослідженнями встановлено, що кардіовазотоксична дія притаманна багатьом промисловим хімічним речовинам – свинцю, марганцю, нікелю, хрому, залізу, оксидам азоту та іншим [І. М. Трахтенберг, 1994; Краснюк О. П., Лубянова І. П, 1995]. Як відомо, багато з цих шкідливих хімічних речовин є забруднювачами повітря робочої зони, атмосферного повітря, а при таких технологічних процесах як зварювання, наплавлення та різання металів, вони виділяються в оточуюче середовище одночасно і зумовлюють комбіновану дію на організм працюючих.
Професії електрозварювальника притаманний високий ризик розвитку професійної бронхо-легеневої патології та захворювань ССС, зокрема ІХС, артеріальної гіпертензії (АГ) тощо. В генезі останніх важливу роль може відігравати як поєднання безпосереднього кардіотоксичного впливу хімічних речовин - інгредієнтів зварювальних аерозолів (ЗА), так і опосередкованого (екстракардіального) впливу на різні відділи центральної і вегетативної нервової системи.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: Фактори професійного ризику ТА особливості формування і перебігУ ішемічної хвороби серця У зварювальників сталей

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок