Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФІЗІОЛОГО-БІОХІМІЧНІ ТА ПРОДУКТИВНІ ПОКАЗНИКИ КАРПАТСЬКИХ БДЖІЛ ЗА ДІЇ АЛІМЕНТАРНИХ ЧИННИКІВ

ФІЗІОЛОГО-БІОХІМІЧНІ ТА ПРОДУКТИВНІ ПОКАЗНИКИ КАРПАТСЬКИХ БДЖІЛ ЗА ДІЇ АЛІМЕНТАРНИХ ЧИННИКІВ

Назва:
ФІЗІОЛОГО-БІОХІМІЧНІ ТА ПРОДУКТИВНІ ПОКАЗНИКИ КАРПАТСЬКИХ БДЖІЛ ЗА ДІЇ АЛІМЕНТАРНИХ ЧИННИКІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,11 KB
Завантажень:
158
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ІНСТИТУТ БІОЛОГІЇ ТВАРИН УААН
КОВАЛЬСЬКИЙ ЮРІЙ ВОЛОДИМИРОВИЧ
УДК 638.19:638.1:633.31
ФІЗІОЛОГО-БІОХІМІЧНІ ТА ПРОДУКТИВНІ
ПОКАЗНИКИ КАРПАТСЬКИХ БДЖІЛ
ЗА ДІЇ АЛІМЕНТАРНИХ ЧИННИКІВ
03. 00. 04.-біохімія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата сільськогосподарських наук
Львів-2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Львівській національній академії ветеринарної медицини імені С.З. Ґжицького.
Науковий керівник - доктор сільськогосподарських наук, професор
Кирилів Ярослав Іванович,
Львівська національна академія ветеринарної медицини імені С.З. Ґжицького, проректор з наукової роботи, завідувач кафедри технології дрібного тваринництва
Офіційні опоненти: доктор сільськогосподарських наук, ст.н.с.
Стапай Петро Васильович,
Інститут біології тварин УААН, завідувач лабораторії фізіолого-біохімічних основ вовноутворення
кандидат біологічних наук, професор, член-кор. УААН
Боднарчук Леонід Іванович,
Інститут бджільництва імені П.І. Прокоповича УААН, директор
Провідна установа - Державний науково-дослідний контрольний інститут ветеринарних препаратів та кормових добавок, відділ фармакології та імунології, Міністерство аграрної політики України, м. Львів
Захист відбудеться ”_19__” __квітня__ 2005 р. о “_12__” годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.368.01 в Інституті біології тварин УААН за адресою: 79034 м. Львів, вул. Стуса, 38.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту біології тварин УААН за адресою: 79034 м. Львів, вул. Стуса, 38.
Автореферат розісланий ”__17__” ___березня__ 2005 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради О.І. Віщур
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Квітковий пилок є важливим продуктом для харчування бджіл, тому потреба у ньому постійно зростає. За складом компонентів він є джерелом не тільки білків, жирів, вуглеводів, але й вітамінів, мінеральних речовин та багатьох інших біологічно активних речовин (Боднарчук Л.І., 2000).
Однак, рослинна база не забезпечує необхідної кількості пилку і за таких умов бджоли збирають речовини, які не мають жодної цінності, наприклад, цегляну пилюку, сажу та ін (Малаю А., 1978). Використовуючи таку особливість їхньої поведінки, бджолярі в усіх країнах намагаються замінити пилок різними натуральними продуктами. Заміна дефіцитного корму іншим, більш доступним, широко застосовується в годівлі тварин і є ефективним способом балансування раціону для отримання максимальної кількості продукції (Гайдак М., 1969; Разанов С.Ф., 1998; Стапай П.В., 2000; Левченко І.В., 2002). Проте пасічники, в основному, звертають увагу на поповнення білково-ліпідного складу замінників і нехтують необхідністю забезпечити раціон вітамінами та макро- і мікроелементами.
Мінеральні речовини входять до складу тіла тварин, як структурний матеріал і як компоненти багатьох вітамінів, гормонів та ферментів, забезпечуючи їх фізіологічну функцію та необхідну інтенсивність обміну речовин. Від наявності тих чи інших мако- і мікроелементів залежить інтенсивність перетворення корму в енергію і використання поживних речовин для побудови тканин (Кононский А.И., 1980; Чумаченко В. Ю., 1989).
Численні порушення обміну речовин в організмі бджіл, недостатній розвиток розплоду та ослаблення сімей, неефективне використання корму пов’язані з недостатнім забезпеченням поживними і біологічно активними речовинами, у тому числі мінеральними (Голосков В.Г., 1977; Шагун Л.А., 1982; Жулай В.Є., 2000).
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконана відповідно до плану науково-дослідних робіт за тематикою: ”Вплив біологічно активних речовин на метаболічні процеси в організмі бджіл та якість продукції”, № 01-01.3, держреєстрації 0104U009416, що виконувалась у лабораторії кафедри технології дрібного тваринництва та бджільництва Львівської національної академії ветеринарної медицини ім. С.З. Ґжицького; автор встановив вміст деяких елементів в організмі бджіл на різних стадіях онтогенезу, а також вплив мікроелементів Fe, Mn, Zn, Cu, Co , на метаболічні процеси в організмі бджіл у зимовий період.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ФІЗІОЛОГО-БІОХІМІЧНІ ТА ПРОДУКТИВНІ ПОКАЗНИКИ КАРПАТСЬКИХ БДЖІЛ ЗА ДІЇ АЛІМЕНТАРНИХ ЧИННИКІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок