Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат українською: ВІДТВОРЮВАЛЬНИЙ ПОТЕНЦІАЛ ТРУДОВИХ РЕСУРСІВ РЕҐІОНУ (МАТЕМАТИКО-ГЕОГРАФІЧНИЙ АНАЛІЗ НА МАТЕРІАЛАХ ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ)

Загрузка...

ВІДТВОРЮВАЛЬНИЙ ПОТЕНЦІАЛ ТРУДОВИХ РЕСУРСІВ РЕҐІОНУ (МАТЕМАТИКО-ГЕОГРАФІЧНИЙ АНАЛІЗ НА МАТЕРІАЛАХ ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ) / сторінка 5

Назва:
ВІДТВОРЮВАЛЬНИЙ ПОТЕНЦІАЛ ТРУДОВИХ РЕСУРСІВ РЕҐІОНУ (МАТЕМАТИКО-ГЕОГРАФІЧНИЙ АНАЛІЗ НА МАТЕРІАЛАХ ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,67 KB
Завантажень:
221
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Серед параметрів середовища найменшу просторову дисперсію навколо центра ваги мають ті, що системно пов'язані з урбанізацією, найбільшу - освітній блок, крім ВЗО. Серед параметрів відтворення різко виділяється значна просторова дисперсія смертності жінок працездатного віку.
Проведено регресійне моделювання часового тренду параметрів, на його основі побудовані екстраполяційні моделі і здійснена часова екстраполяція. Обчислені часові ряди ентропійної міри територіальної диференціації для частки жінок працездатного віку і показника народжуваності. Вони свідчать, що останніми роками просторова ентропія частки жінок працездатного віку неухильно зростає, тобто диференціація між окремими районами поглиблюється. Просторова ентропія народжуваності була стабільною до 1991 року, а в 1992 році в силу наростання кризових явищ у суспільстві зазнала різкого збурення і в подальшому змінюється за законом затухаючих коливань.
Просторово-часова характеристика зв'язків між параметрами системи відтворення трудових ресурсів. Тут в першу чергу зроблено кореляційний аналіз відношень між параметрами середовища життєдіяльності та параметрами відтворення трудових ресурсів .
Виявлена сильна обернена r=—0.92 залежність між часткою жінок працездатного віку і народжуваністю. Значна територіальна концентрація жінок (особливо в містах) уповільнює процеси шлюбоутворення r=—0.72 (навіть стимулює розлучуваність r=+0.76), а це в свою чергу через системні зв'язки негативно впливає на продовження роду. Високі коефіцієнти кореляції для випуску спеціалістів вищими закладами освіти, є наслідком їх тяжіння до урбанізованих територій. Дитяча смертність, втрати робочого часу через тимчасову непрацездатність і смертність чоловіків працездатного віку тяжіють до сільської місцевості; розлучуваність тяжіє до міських поселень, а смертність жінок працездатного віку має статистичну тенденцію до зменшення r=—0.40 в еколо-гічно сприятливіших (з вищим ступенем заліснення) районах. У часовому аспекті визначався просторовий коефіцієнт кореляції між часткою жінок працездатного віку і народжуваністю і виявлено, що обернений зв'язок між ними постійно посилюється і має тенденцію наближення до функціонального.
Головним з погляду геокібернетичного моделювання є визначення регресійної залежності параметрів відтворення трудових ресурсів від параметрів середовища життєдіяльності. Матриця коефіцієнтів регресії демонструє характер та силу лінійного впливу ознак середовища життєдіяльності на ознаки відтворення трудових ресурсів, показує синтетичний, системний зв'язок між цими блоками ознак, служить основою для подальшої постановки та розв'язання оптимізаційних задач.
Аналіз цієї матриці показує наступне. Народжуваність майже у два рази сильніше залежить від частки осіб працездатного віку в містах, ніж у сільській місцевості, і територіально прямо пов'язана (очевидно, через урбанізаційні чинники) з часткою вчителів середніх шкіл серед осіб працездатного віку, а обернено - з часткою осіб працездатного віку обох статей. Одружуваність у 15 (!) разів сильніше залежить від частки чоловіків працездатного віку, ніж від частки жінок працездатного віку, що об'єктивно свідчить про істотно активнішу роль чоловіків у процесі шлюбоутворення. Зв'язок втрат робочого часу через тимчасову непрацездатність з часткою чоловіків працездатного віку у три рази більший, ніж з часткою жінок працездатного віку.
Центрографічний аналіз зв'язків показав змістовні територіальні поєднання центрів ваги. Компактну пару утворюють центри випускників середніх шкіл і шлюбоутворення, близько до них прилягає відповідний центр народжених. Народжуваність виявляється центрографічно близькою до частки чоловіків та жінок працездатного віку через фактор підвищеного рівня одружуваності. Центр ваги смертності жінок працездатного віку територіально наближений до центрів ваги розлучуваності та втрат робочого часу через тимчасову непрацездатність.
Ентропійний аналіз просторової відповідності між ознаками показав, що народжуваність ентропійно тісно пов'язана з демографічними ознаками середовища.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Реферат на тему: ВІДТВОРЮВАЛЬНИЙ ПОТЕНЦІАЛ ТРУДОВИХ РЕСУРСІВ РЕҐІОНУ (МАТЕМАТИКО-ГЕОГРАФІЧНИЙ АНАЛІЗ НА МАТЕРІАЛАХ ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ)

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок