Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат безкоштовно: ВІДТВОРЮВАЛЬНИЙ ПОТЕНЦІАЛ ТРУДОВИХ РЕСУРСІВ РЕҐІОНУ (МАТЕМАТИКО-ГЕОГРАФІЧНИЙ АНАЛІЗ НА МАТЕРІАЛАХ ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ)

Загрузка...

ВІДТВОРЮВАЛЬНИЙ ПОТЕНЦІАЛ ТРУДОВИХ РЕСУРСІВ РЕҐІОНУ (МАТЕМАТИКО-ГЕОГРАФІЧНИЙ АНАЛІЗ НА МАТЕРІАЛАХ ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ) / сторінка 6

Назва:
ВІДТВОРЮВАЛЬНИЙ ПОТЕНЦІАЛ ТРУДОВИХ РЕСУРСІВ РЕҐІОНУ (МАТЕМАТИКО-ГЕОГРАФІЧНИЙ АНАЛІЗ НА МАТЕРІАЛАХ ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,67 KB
Завантажень:
221
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Смертність чоловіків працездатного віку має тісний зв'язок з часткою осіб працездат-ного віку в сільській місцевості. Розлучуваність ентропійно пов'язана із зайнятістю, що підтверджує роль конкурентного тиску у стимуляції процесу розлучень.
У часовому аспекті визначена сила ентропійного зв'язку між часткою жінок працездатного віку та народжуваністю. Характер її поведінки свідчить про відносну стабільність до 1992 року і збурений коливний стан у наступні роки.
Регресійне моделювання параметрів дозволило знайти просторове поле кореляцій між ними, яке показує міру лінійного локального зв'язку між трендами параметрів. Для його побудови вибрані квадратичні просторові регресійні моделі. Розраховане таке поле між часткою жінок працездатного віку і народжуваністю у 1997 році. Його аналіз свідчить, що значення цих кореляцій практично у всій області менші за —0.9 і лише в центральній частині області на південь від Львова цей зв'язок слабшає.
Розроблений загальний підхід і виведена формула обчислення інтегральної величини відтворювального потенціалу трудових ресурсів регіону. Вона має вигляд:
,
де - інтегральний потенціал для -го субрегіону, - коефіцієнти кореляції між параметрами середовища та відтворення, - параметри середовища і відтворення відповідно.
Багатовимірний аналіз і синтез параметрів відтворювального потенціалу трудових ресурсів. В розділі здійснено просторову таксономізацію субрегіонів Львівської області та факторний аналіз їх ознак.
Аналіз коефіцієнтів матриці факторних навантажень та розкладка значень 1-го фактора багатовимірного аналізу ознак середовища життєдіяльності в розрізі субрегіонів області дозволяють інтерпретувати 1-й фактор як фактор урбанізації в широкому розумінні цього слова (включаючи наслідки територіальних особливостей розподілу населення між містами та сільською місцевістю). Тому урбанізація є провідним фактором серед ознак середовища життєдіяльності при відтворенні трудових ресурсів.
Вивчення матриці факторних навантажень та матриці значень факторів відтво-рення трудових ресурсів дає змогу здійснити їх змістовну інтерпретацію. Першим фактором багатовимірного аналізу для сукупності ознак відтворення трудових ресурсів виявляється їх професійне відтворення в широкому розумінні цього слова (включаючи підготовку спеціалістів в ПТУ, ВЗО та соціальні наслідки, що з цього випливають). Отже, професійне відтворення має більше значення в територіальній мінливості відтворювального потенціалу трудових ресурсів, ніж їх біологічне відтворення.
Найвищу міру просторового ентропійного зв'язку виявлено між першим факто-ром середовища і першим фактором відтворення. Це підтверджує теоретичне положен-ня про те, що основну інформацію про мінливість ознак несуть саме перші фактори.
Поставлені і розв'язані задачі лінійного програмування. Так, були вивчені чотири задачі оптимізації, що відповідають наступним критеріям оптимальності: 1 - максиміза-ція народжуваності; 2 - максимізація одружуваності; 3 - мінімізація втрат робочого часу через тимчасову непрацездатність; 4 - мінімізація смертності чоловіків працездатного віку. Кожна задача враховувала системні зв'язки, виражені рівняннями регресії. Результати розв'язання цих задач дозволяють зробити ряд системних висновків: 1 - при будь-якій схемі оптимізації необхідне максимальне покращення екологічної ситуації за рахунок збільшення площ зелених насаджень (лісів); 2 - для мінімізації негативних ознак відтворення трудових ресурсів необхідно максимально зменшити кількість шкідливих викидів в атмосферу; 3 - для максимізації позитивних ознак відтворення трудових ресурсів необхідно збільшити кількість лікарів (а через системні зв'язки і рівень медичного обслуговування в тих регіонах, де їх не вистачає).
У субрегіональному розрізі результати розв'язання оптимізаційних задач дозволяють виробити наступні системні рекомендації щодо змін у середовищі з метою покращення відтворення трудових ресурсів регіону: 1 - майже у всіх субрегіонах (крім Дрогобицького, Миколаївського, Сокальського, Стрийського районів та м.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Реферат на тему: ВІДТВОРЮВАЛЬНИЙ ПОТЕНЦІАЛ ТРУДОВИХ РЕСУРСІВ РЕҐІОНУ (МАТЕМАТИКО-ГЕОГРАФІЧНИЙ АНАЛІЗ НА МАТЕРІАЛАХ ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ)

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок