Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати безкоштовно: ВІДТВОРЮВАЛЬНИЙ ПОТЕНЦІАЛ ТРУДОВИХ РЕСУРСІВ РЕҐІОНУ (МАТЕМАТИКО-ГЕОГРАФІЧНИЙ АНАЛІЗ НА МАТЕРІАЛАХ ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ)

ВІДТВОРЮВАЛЬНИЙ ПОТЕНЦІАЛ ТРУДОВИХ РЕСУРСІВ РЕҐІОНУ (МАТЕМАТИКО-ГЕОГРАФІЧНИЙ АНАЛІЗ НА МАТЕРІАЛАХ ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ) / сторінка 7

Назва:
ВІДТВОРЮВАЛЬНИЙ ПОТЕНЦІАЛ ТРУДОВИХ РЕСУРСІВ РЕҐІОНУ (МАТЕМАТИКО-ГЕОГРАФІЧНИЙ АНАЛІЗ НА МАТЕРІАЛАХ ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,67 KB
Завантажень:
221
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Львова) доцільним є збільшення частки осіб працездатного віку в містах (можливо, навіть за рахунок зменшення такої частки в сільській місцевості), тобто посилення урбанізаційних процесів; 2 - у Турківському, Сколівському, Старосамбірському, Стрийському районах необхідно різко збільшити кількість сучасних привабливих робочих
Рис.1. Територіальна організація заходів для покращення відтворення трудових ресурсів.
місць для жінок працездатного віку, особливо в сільській місцевості (доцільно розвинути медичне, рекреаційне обслуговування, харчову промисловість, інші види діяльності, розраховані переважно на жіночу працю); 3 - у приміських районах (особливо Пустомитівському) необхідне різке збільшення зайнятості, тобто першочергове створення в них достатньої кількості робочих місць (зокрема роззосередження медичних, рекреаційних закладів, сфери обслуговування та ін.); 4 - у всіх без винятку субрегіонах необхідно покращити екологічну ситуацію як за рахунок додаткових лісонасаджень, так і за рахунок зменшення шкідливих викидів в атмосферу (особливо в Кам'янко-Бузькому районі, м. Львові, у Миколаївському та Дрогобицькому районах).
ВИСНОВКИ
У результаті виконання дисертаційного дослідження вивчені територіально-часові характеристики середовища життєдіяльності та відтворювального потенціалу трудових ресурсів регіону, територіально-часові статистичні зв'язки між ними, здійснений багатовимірний таксономічний, факторний та оптимізаційний синтез.
1. Відтворювальний потенціал трудових ресурсів регіону є їх якісною ресурсно-функціональною характеристикою, що визначає здатність трудових ресурсів до самовідтворення. Він є результатом структурної взаємодії демографічного, соціального та екологічного блоків ознак середовища життєдіяльності з позитивним та негативним блоками ознак відтворення.
2. Відтворення трудових ресурсів Львівської області перебуває в даний час у несприятливому стані і його динаміка характеризується зниженням народжуваності, ростом смертності населення, зменшенням шлюбоутворення, збільшенням розлучуваності, зниженням випуску спеціалістів вищими закладами освіти як І-ІІ так і ІІІ-ІУ рівнів акредитації, ростом безробіття, зростанням захворюваності працюючих, збільшенням захворюваності за окремими групами хвороб, небезпечними тенденціями збільшення смертності в деяких працездатних вікових групах.
3. Стан середовища життєдіяльності, як територіально поширеного чинника, характеризується внутрішніми кореляційними зв'язками, причому провідним чинником виступає рівень урбанізації.
4. Стан відтворення трудових ресурсів регіону, як територіально поширеного явища, також характеризується взаємними кореляційними зв'язками, причому провідними ознаками є ті, що тісно пов'язані з рівнем урбанізації території, або ті, які оцінюють рівень професійного відтворення трудових ресурсів.
5. Аналіз динаміки кореляційних та ентропійних характеристик досліджуваних ознак і зв'язків між ними показує, що у 1992-1993 роках відбулося помітне їх збурення, що об'єктивно завідчує загострення соціально-економічної кризи у країні загалом і в регіоні зокрема.
6. Системні зв'язки між ознаками середовища життєдіяльності трудових ресурсів регіону та ознаками їх відтворення вказують на істотний вплив демографічного, соціального та екологічного блоків ознак на відтворення трудових ресурсів. При цьому повний аналіз таких зв'язків передбачає врахування всіх взаємодіючих пар ознак.
7. Територіальна мінливість щільності інтегрального відтворювального потенціалу відображає провідну роль демографічних ознак та ознак професійної підготовки. Найвищі значення щільності інтегрального відтворювального потенціалу спостерігаються в тих субрегіонах, де є найбільш потужна база підготовки спеціалістів.
8. Багатовимірний факторний аналіз ознак середовища життєдіяльності і процесів відтворення трудових ресурсів підтвердив зроблені раніше висновки про провідне значення урбанізації як чинника і провідне значення професійного відтворення як системного результату.
9. Аналіз відтворювального потенціалу Львівської області свідчить, що умови його формування є неоптимальні, а сам потенціал у багатьох субрегіонах є невисоким.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Реферат на тему: ВІДТВОРЮВАЛЬНИЙ ПОТЕНЦІАЛ ТРУДОВИХ РЕСУРСІВ РЕҐІОНУ (МАТЕМАТИКО-ГЕОГРАФІЧНИЙ АНАЛІЗ НА МАТЕРІАЛАХ ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ)

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок