Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЕФЕКТИВНІСТЬ ОБ'ЄДНАННЯ ПІДПРИЄМСТВ У ПАЛИВНО-ЕНЕРГЕТИЧНОМУ КОМПЛЕКСІ

ЕФЕКТИВНІСТЬ ОБ'ЄДНАННЯ ПІДПРИЄМСТВ У ПАЛИВНО-ЕНЕРГЕТИЧНОМУ КОМПЛЕКСІ

Назва:
ЕФЕКТИВНІСТЬ ОБ'ЄДНАННЯ ПІДПРИЄМСТВ У ПАЛИВНО-ЕНЕРГЕТИЧНОМУ КОМПЛЕКСІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,13 KB
Завантажень:
148
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ЕКОНОМІКИ ПРОМИСЛОВОСТІ
СКАЖЕНИК ЮЛІЯ БОРИСІВНА
УДК 658.5+338.242
ЕФЕКТИВНІСТЬ ОБ'ЄДНАННЯ ПІДПРИЄМСТВ
У ПАЛИВНО-ЕНЕРГЕТИЧНОМУ КОМПЛЕКСІ
Спеціальність 08.06.01 – Економіка, організація
і управління підприємствами
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Донецьк – 2006
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в Інституті економіки промисловості НАН України (м. Донецьк) у відділі проблем перспективного розвитку паливно-енергетичного комплексу.
Науковий керівник – академік НАН України, доктор економічних наук, професор
Амоша Олександр Іванович, Інститут економіки промисловості
НАН України (м. Донецьк), директор інституту.
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Петенко Ірина Валентинівна, Донецький державний університет управління Міністерства освіти і науки України (м. Донецьк), завідувачка кафедри управління персоналом і економіки праці;
кандидат економічних наук, старший науковий співробітник
Микитенко Вікторія Володимирівна,
Рада по вивченню продуктивних сил України НАН України (м. Київ), провідний науковий співробітник відділу стратегічного потенціалу та макроекономічного аналізу.
Провідна установа – Донбаський державний технічний університет Міністерства освіти і науки України (м. Алчевськ), кафедра економіки і управління.
Захист відбудеться “23” червня 2006 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 11.151.01 в Інституті економіки промисло-вості НАН України за адресою: 83048, м. Донецьк, вул. Університетська, 77.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту економіки промисловості НАН України.
Автореферат розісланий “13” травня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Л.М. Кузьменко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. У паливно-енергетичному комплексі, який має стратегічне значення для національної економіки, виникли досить гострі проблеми, обумовлені значною залежністю від імпортних енергоносіїв. Водночас більшість підприємств вугільної промисловості, що здійснюють видобуток вугілля – основної вітчизняної енергетичної сировини, перебувають у стані глибокої кризи. Полеміка про пошук джерел і доцільність підтримки життєздатності таких підприємств довгий час залишається в центрі уваги вчених і політиків. Альтернативність вибору варіантів забезпечення сировинної бази паливно-енергетичного комплексу вимагає розробки нових підходів до формування й обґрунтування доцільності функціонування різних інтеграційних галузевих і міжгалузевих структур, що забезпечують енергетичну безпеку держави.
В економічній науці існують різні підходи до обґрунтування доцільності створення інтеграційних структур у паливно-енергетичному комплексі, але в основному вони зводяться до визначення критерію комерційної ефективності або соціальної та загальнонаціональної значущості. Питання розробки універсальної методології щодо обґрунтування ефективності об'єднання підприємств у паливно-енергетичному комплексі, яка була б заснована одночасно на загальній та економічній ефективності, остаточно не вирішено. Ці обставини обумовили актуальність і необхідність розробки механізму економічної оцінки доцільності створення підприємств у паливно-енергетичному комплексі.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційну роботу виконано в Інституті економіки промисловості НАН України відповідно до плану держбюджетних і госпдоговірних науково-дослідних робіт. За темою “Управління інноваційним розвитком вугільної промисловості” (номер держреєстрації 0103U005521, 2003-2006 рр.) автором визначено вплив метакорпорацій на інвестиційну та промислову ситуацію у вугільній промисловості, напрями диверсифікації діяльності вуглевидобувних підприємств. У рамках теми “Розробити методичне та організаційно-економічне забезпечення механізмів залучення недержавних інвестицій у вугільну промисловість України” (А4150404000 – на замовлення Мінпаливенерго України, 2003-2005 рр.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ЕФЕКТИВНІСТЬ ОБ'ЄДНАННЯ ПІДПРИЄМСТВ У ПАЛИВНО-ЕНЕРГЕТИЧНОМУ КОМПЛЕКСІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок