Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПСИХОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ЕГОЦЕНТРИЗМУ В МУЗИЧНІЙ ТВОРЧОСТІ

ПСИХОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ЕГОЦЕНТРИЗМУ В МУЗИЧНІЙ ТВОРЧОСТІ

Назва:
ПСИХОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ЕГОЦЕНТРИЗМУ В МУЗИЧНІЙ ТВОРЧОСТІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,46 KB
Завантажень:
485
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ІНСТИТУТ ПСИХОЛОГІЇ ім. Г.С.КОСТЮКА АПН УКРАЇНИ
ГАВАШІ СВІТЛАНА ЙОСИПІВНА
УДК 159.923.78
ПСИХОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ЕГОЦЕНТРИЗМУ В МУЗИЧНІЙ ТВОРЧОСТІ
Спеціальність 19.00.07 – педагогічна та вікова психологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата психологічних наук
Київ-2008


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті психології ім. Г.С.Костюка АПН України, лабораторія психології навчання
Науковий керівник – академік АПН України, доктор психологічних наук, профессор Максименко Сергій Дмитрович, Інститут психології ім. Г.С.Костюка АПН України, директор
Офіційні опоненти: доктор психологічних наук, професор
Потапова Валентина Дмитрівна
Донецький національний університет МОН України,
кафедра психології, завідувачка
кандидат психологічних наук
Гейко Євгенія Вікторівна,
Кіровоградський державний педагогічний університет
імені Володимира Винниченка МОН України,
кафедра практичної психології, доцент
Захист відбудеться 18 червня 2008 року об 11.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.453.01 в Інституті психології ім.Г.С.Костюка АПН України за адресою: 01033, м. Київ-33, вул. Паньківська, 2.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту психології ім. Г.С.Костюка АПН України
Автореферат розісланий 17 травня 2008 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради В.Л.Зливков


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Творчість – це діяльність в якій проявляються всі найпосутніші риси людини. А відтак, психологічне дослідження творчості, зокрема і музичної, є завданням, що завше залишається актуальним і значущим як для самоосмилення культури, так і розвитку самої психологічної науки.
Творчість відображає єство митця, його особистість, ту якість, котру й годі представити в якійсь абстрактній схемі чи конструкції. Безперечно на творчій діяльності, та її результатах, позначається й притаманний людині егоцентризм. Особливо це правомірно щодо творчої діяльності підлітків.
Прояв егоцентризму в музичній творчості підлітків є недослідженою проблемою. Висвітлення характеру впливу егоцентризму на музичну творчість є важливою для галузей музичної та вікової та педагогічної психології. Адже, з одного боку, значно збагачує наукові уявлення про психологічну природу музичної творчості, а з другого, окреслює роль егоцентризму як суттєвого чинника в розвиткові особистості підлітка.
Загальноприйнятим є точка зору, що егоцентризм, проявляється в когнітивній і особистісній сфері підлітків, впливаючи на продуктивність діяльності й особистість загалом. Проте оптимальний для даного віку рівень егоцентризму надає можливість підлітку відповідно розподілити власну соціальну активність й бути ефективним у ній. У свою чергу, високий рівень егоцентризму спричиняє центрацію на одному з видів діяльності, при відповідному зменшенні активності в інших. Це може спричиняти негативні переживання через незадоволеність потреб в інших видах діяльності (Д. Елкінд, Р. Енрайт, Д. Лендслей, Т.І. Пашукова, Л.Ф. Обухова, Ж. Піаже, Д. Шукла).
З огляду на те, що високий рівень егоцентризму в музичній творчості підлітків впливає на емоційно-вольові, когнітивні й особистісні складники підлітка, все це спричиняє дисгармонійність розвитку.
Оскільки егоцентризм розглядається у контексті власне музичної творчості підлітків, остання за своїми вихідними характеристиками вже містить передумови для розвитку децентрації, тобто подолання негативних проявів егоцентризму. Утім негативні наслідки егоцентризму впливають як на особистість юного музиканта, так і на його творчість загалом. Визнаючи розвивальний ефект музичної діяльності, слід наголосити, що найсуттєвішим чинником корекції егоцентризму виступає розвиток особистісної та соціальної рефлексії.
Очевидно, дослідження негативних наслідків впливу егоцентризму на музичну творчість підлітка зумовлене тим, що зосередження підлітка лише на музиці унеможливлює його реалізацію в інших сферах життєдіяльності.
Поза всяким сумнівом є необхідність упрозорення специфіки проявів егоцентризму в музичній творчості.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 



Реферат на тему: ПСИХОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ЕГОЦЕНТРИЗМУ В МУЗИЧНІЙ ТВОРЧОСТІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок