Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Правова охорона промислових зразків в Україні

Правова охорона промислових зразків в Україні

Назва:
Правова охорона промислових зразків в Україні
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,97 KB
Завантажень:
624
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 
Київський національний університет імені Тараса Шевченка
Халаїм Ніна Олексіївна
УДК 347.77(477)
Правова охорона промислових зразків в Україні
Спеціальність: 12.00.04 – господарське право;
арбітражний процес
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
Київ - 2000


Дисертація є рукописом.
Робота виконана на кафедрі господарського права юридичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Науковий керівник: доктор юридичних наук, професор
кафедри господарського права
Щербина Валентин Степанович,
Київський національний університет
імені Тараса Шевченка
Офіційні опоненти: доктор юридичних наук, член-кореспондент
Академії правових наук України,
Заслужений юрист України
Мироненко Наталія Михайлівна
заступник директора Інституту права
Міжрегіональної Академії управління персоналом
кандидат юридичних наук
Третьякова Вікторія Григорівна
завідуюча відділом з гуманітарних та міжнародних питань, гармонізації законодавства із законодавством
країн членів ЄС та захисту прав людини Головного науково-експертного управління
Апарату Верховної Ради України
 
 
Провідна установа: Інститут економіко-правових досліджень НАН України,
м. Донецьк
 
Захист відбудеться “_24_”_квітня_ 2001 року о _12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.06. при Київському національному університеті імені Тараса Шевченка (252033, м. Київ, вул. Володимирська, 60, ауд.253).
З дисертацією можна ознайомитися у науковій бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка (252033, м. Київ, вул. Володимирська, 58).
Автореферат розіслано “23”березня 2001 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат юридичних наук Боднар Тетяна Валеріївна
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Актуальність проблеми удосконалення законодавства у сфері охорони об’єктів інтелектуальної власності обумовлена необхідністю реалізації завдання подолання кризових явищ у вітчизняній економіці та її інтеграції у світовий ринок для набуття Україною статусу повноправного члена світового співтовариства. Сучасний розвиток світового товарного ринку свідчить про можливість створення нових конкурентноздатних видів продукції лише за умови впровадження у виробництво об’єктів інтелектуальної власності, в тому числі промислових зразків. Однак значні капіталовкладення підприємця на інноваційну діяльність можливі за умови існування розвинутої ефективної системи правової охорони об’єктів інтелектуальної власності. На сьогоднішній день у світі існує вже розвинутий міжнародний ринок патентів та ліцензій, в той же час для розвитку національного ринку у цій сфері, який знаходиться на початковій стадії формування, необхідним є саме вдосконалення законодавства з приводу охорони об’єктів інтелектуальної власності..
Нагальна необхідність гармонізації вітчизняного законодавства у сфері охорони об’єктів інтелектуальної власності з міжнародними стандартами зумовлена також напрямомспрямуванням зовнішньої політики України на вступ до Світової організації торгівлі (далі - СОТ). Головною умовою членства ув СОТ є приєднання України до Генеральної Угоди з тарифів і торгівлі (ГАТТ). Однією з основних угод в системі ГАТТ є Угода про торгові аспекти прав інтелектуальної власності (далі – Угода TRIPS). У зв’язку з цим особливоїу гостротиу набуває проблема вдосконалення вітчизняного законодавства у сфері інтелектуальної власності з метою приведення його у відповідність до норм Угоди TRIPS.
З прийняттям у 1993 році Закону України “Про охорону прав на промислові зразки” законодавець визнав для промислових зразків виключною патентну форму охорони, що чим визначиває принципово новий підхід до правового забезпечення здійснення права на цей об’єкт інтелектуальної власності. Вказане. За часів існування Радянського Союзу переважна більшість промислових зразків охоронялись авторськими свідоцтвами. Тому Україна не успадкувала досвіду та правових напрацювань у сфері патентної охорони цього об’єкту.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 Реферат на тему: Правова охорона промислових зразків в Україні

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок