Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СІМЕЙНИЙ ПОБУТ В ЕТНОСОЦІАЛЬНОМУ ДИСКУРСІ

СІМЕЙНИЙ ПОБУТ В ЕТНОСОЦІАЛЬНОМУ ДИСКУРСІ

Назва:
СІМЕЙНИЙ ПОБУТ В ЕТНОСОЦІАЛЬНОМУ ДИСКУРСІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,75 KB
Завантажень:
374
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ПІВДЕННОУКРАЇНСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ
УНІВЕРСИТЕТ ім. К.Д.УШИНСЬКОГО
Лазюк Сергій Станіславович
УДК:301.085
СІМЕЙНИЙ ПОБУТ В ЕТНОСОЦІАЛЬНОМУ ДИСКУРСІ
Спеціальність 09.00.03 – соціальна філософія
та філософія історії
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філософських наук
Одеса – 2006
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі філософії та соціології Південноукраїнського державного педагогічного університету ім. К.Д.Ушинського, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник – доктор філософських наук, професор
Кавалеров Анатолій Іванович, Південноукраїнський державний педагогічний університет ім. К.Д.Ушинського, завідувач кафедри філософії та соціології
Офіційні опоненти: доктор філософських наук, професор
Гансова Емма Августівна,
Одеський регіональний інститут державного управління Національної академії державного управління при президенті України, професор кафедри філософських і соціально-політичних наук
кандидат філософських наук
Петінова Оксана Борисівна,
Київський славістичний університет, доцент кафедри суспільно-економічних дисциплін
Провідна установа – Дніпропетровський національний університет Міністерства освіти і науки України
Захист відбудеться “19” жовтня 2006 року о 14.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 41.053.02 у Південноукраїнському державному педагогічному університеті ім. К.Д.Ушинського за адресою: 65021, м.Одеса, вул. Старопортофранківська,, 26.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Південноукраїнського державного педагогічного університету ім. К.Д.Ушинського за адресою: 65021, м.Одеса, вул. Старопортофранківська, 26.
Автореферат розіслано “16” вересня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради І.Г.Мисик
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Скільки б не існувало суспільство (соціум) і в які би спільноти не поєднувалися люди, і на яких би підставах не будувалися ті або інші об'єднання (спільноти), ми можемо завжди виокремити досить конкретні ознаки, що й дозволяють визначати ту або іншу соціальну спільноту як щось цілісне, як певну предметну область, об'єднану саме на підставі цих ознак.
Одним із чільних об'єднавчих чинників соціуму є сім’я, або, іншими словами, сім’я забезпечує співіснування членів соціуму як на синхронному зрізі суспільного розвитку (мається на увазі виживання, самозбереження, самоідентифікація за екзестенційним принципом "тут і зараз"), так і на діахронному збереженні рис мікроспільноти в межах історичного розвитку (а то й долі) соціуму.
Дійсно, яких би змін чи зрушень не зазнавав той чи інший соціум за час його історичного поступу, як би не різнилися долі різних соціумів, які б соціокультурні відмінності не існували б між різними спільнотами, у кожному соціумі головною ланкою, підґрунтям його існування є сім’я, навіть попри усю несхожість організації чи форм самої сім’ї в різних історичних, етнічних чи культурних спільнотах.
Сім’я, як усяка спільнота, здійснює себе в певних організовуючих її або нею ж організовуваних обставинах. Чи не головною із таких обставин (або чинників) є побут – та сфера, в якій реалізуються матеріальні та духовні потреби людини, де, в інших термінах, перетинається більшість форм соціального дискурсу. В цій сфері величезною мірою формується й реалізується соціальна особистість. Та й матеріальне і духовне виробництво здебільшого має своєю остаточною метою сферу побуту і насамперед – сімейного.
Понад це, побутовий (а сімейно-побутовий – надто) дискурс є досить чутливим індикатором зрушень у соціально-економічній та соціально-політичній сферах, що особливо відчутно у суспільствах перехідного періоду. При зламі чи швидкому відживанні певних усталених традицій, при економічній нестабільності чи політичній невизначеності сімейно-побутовий дискурс чи не першим “зазнає стресу”. Це повною мірою стосується й України як держави і українців як етносу, котрі за історію свого існування зазнали чимало таких “стресів” і чия щойно остаточно сформована державність потребує “певної опори знизу”.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: СІМЕЙНИЙ ПОБУТ В ЕТНОСОЦІАЛЬНОМУ ДИСКУРСІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок