Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СКЛАДНІ ФОСФАТИ ТИТАНУ, ЦИРКОНІЮ ТА ГАФНІЮ

СКЛАДНІ ФОСФАТИ ТИТАНУ, ЦИРКОНІЮ ТА ГАФНІЮ

Назва:
СКЛАДНІ ФОСФАТИ ТИТАНУ, ЦИРКОНІЮ ТА ГАФНІЮ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,71 KB
Завантажень:
123
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
ОГОРОДНИК ІВАН ВОЛОДИМИРОВИЧ
УДК .386.(32+36)’(82+83)’(41/431+46/48+56+621+641+65/66+681/682+711+72/74+76)’185
СКЛАДНІ ФОСФАТИ ТИТАНУ,
ЦИРКОНІЮ ТА ГАФНІЮ
02.00.01 – неорганічна хімія
Автореферат
Дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата хімічних наук
Київ-2008
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі неорганічної хімії хімічного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Науковий керівник: член-кореспондент НАН України,
доктор хімічних наук, професор,
Слободяник Микола Семенович
Київський національний університет
імені Тараса Шевченка,
завідувач кафедри неорганічної хімії
Офіційні опоненти: член-кореспондент НАН України,
доктор хімічних наук, професор,
Присяжний Віталій Дем’янович
Міжвідомче відділення
електрохімічної енергетики
НАН України,
директор
доктор хімічних наук, професор
Копілевич Володимир Абрамович
Природничо-гуманітарний
навчально-науковий інститут
національного аграрного університету,
директор
Захист відбудеться “ 31 ” березня 2008 р. о 1400 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.03 Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 01033, м. Київ,
вул. Володимирська, 64.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 01033,
м. Київ, вул. Володимирська, 58.
Автореферат розісланий “ ” лютого 2008 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради, д.х.н., професор Іщенко О. В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Складні фосфати лужних та полівалентних металів із лангбейнітовим каркасом залишаються ще досить мало вивченими. Епізодичні дослідження фосфатних сполук присвячені у більшості випадків синтезу окремих фосфатних керамік, без певної систематизації критеріїв їх утворення. Ці сполуки мають ряд цінних характеристик, серед яких слід відмітити наступні: низький коефіцієнт термічного розширення, висока хімічна стійкість в агресивних середовищах, можливість реалізації обмінних магнітних взаємодій при наявності парамагнітних центрів, високі значення електричного опору та ін. Одержання нових сполук цього ряду, їх систематичне дослідження та встановлення критеріїв утворення є важливими завданнями для одержання нових функціональних матриць, які можуть бути покладені в основу нових матеріалів із цінними оптичними та електрофізичними характеристиками. Цікавим аспектом можливого застосування каркасів лангбейнітового типу також може бути використання у ролі матриць для захоронення радіоактивних ізотопів, завдяки їх фізико-хімічним характеристикам та аналогічних перспектив показаних для фосфатних матриць типу NZP, монациту та апатиту.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Виконана робота є продовженням систематичних досліджень по синтезу складних фосфатів лужних та полівалентних металів із сольових розплавів, вивчення їх властивостей, які проводяться на кафедрі неорганічної хімії Київського національного університету імені Тараса Шевченка у відповідності з держбюджетними тематиками: „Оксидні матеріали з особливими електрофізичними властивостями” (номер державної реєстрації 0101U002160) та „Bплив складу, структури та методів одержання на властивості оксидних керамічних та монокристалічних матеріалів” (номер державної реєстрації 0106U005892).
Мета і задачі дослідження. Мета дисертаційної роботи полягає у досліджені процесів фазоутворення у лужнофосфатних розчин-розплавах, що містять оксиди титану, цирконію або гафнію, а також дво- чи тривалентних металів; одержання нових фосфатів ізоструктурних лангбейніту на основі титану, цирконію та гафнію із фосфатних та фосфатно-фторидних розплавів, та встановлення кореляцій між складом та будовою даного класу сполук.
Для реалізації поставлених задач необхідно проаналізувати будову кристалічних каркасів типу [M2(PO4)3]?, встановити критерії утворення сполук із каркасами типу лангбейніту, а також:
Дослідити характер кристалоутворення та природу одержаних фаз у розчин-розплавах MI2O–P2O5–TiO2–MIIO та MIII2O3, де MI – K, Cs, а MII та MIII дво- і тривалентний метал.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: СКЛАДНІ ФОСФАТИ ТИТАНУ, ЦИРКОНІЮ ТА ГАФНІЮ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок