Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат: Діяльність земських статистичних закладів південноукраїнських губерній у другій половині ХІХ – на початку ХХ ст.

Загрузка...

Діяльність земських статистичних закладів південноукраїнських губерній у другій половині ХІХ – на початку ХХ ст. / сторінка 2

Назва:
Діяльність земських статистичних закладів південноукраїнських губерній у другій половині ХІХ – на початку ХХ ст.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
26,22 KB
Завантажень:
186
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 

Діяльність земських статистичних закладів як складової частини органів громадського самоврядування відображала місцеві громадські інтереси і потреби на противагу урядовим закладам, які діяли в інтересах держави. Тому результати земської статистичної діяльності на Півдні України є не лише індикатором суттєвих потреб місцевого населення, але і формою прояву місцевої суспільної думки. З цих точок зору проблема ще майже не досліджена і також потребує вирішення.
Зв’язок роботи з науковими темами. Дисертаційна робота є складовою частиною досліджень, які виконуються кафедрою історії та політичної теорії Національного гірничого університету згідно з держбюджетною науково-дослідною темою № Ш-475 “Вивчення історії і культури Придніпров’я XVIII-XX століть.”
Об’єктом дослідження є земсько-статистичні заклади трьох губерній Півдня України (за тодішнім терміном “Новоросійського краю”) – Катеринославської, Таврійської та Херсонської.
Предметом дисертаційного дослідження є діяльність органів земської статистики Півдня України, а також її результати як відображення нагальних потреб місцевого населення і загальних соціально-економічних процесів другої половини ХІХ – початку ХХ ст.
Метою дисертаційного дослідження є комплексний аналіз статистичної справи Катеринославського, Таврійського і Херсонського земств. Для реалізації мети були поставлені наступні дослідницькі завдання: з’ясувати значення, яке бачили у функціонуванні земських статистичних закладів керівні органи земств Півдня України і окремі видатні статистики; встановити причинно-наслідковий зв’язок між подіями у суспільному та економічному житті середини ХІХ – початку ХХ ст. і часом заснування органів земської статистики на Півдні України; виявити особливості (спільні та відмінні риси) організаційних засад, складу та фінансування як чинників, що безпосередньо впливали на діяльність трьох південноукраїнських земсько-статистичних закладів; дослідити статистичну діяльність земств Півдня України з метою визначити її пріоритетні напрямки і головні досягнення; з’ясувати ступінь взаємодії уряду і земства на підґрунті статистики на місцевих прикладах; встановити особистий внесок у статистичну справу окремих статистиків південноукраїнських земств; з’ясувати наслідки земської статистичної діяльності; дослідити, яким чином явища соціально-економічної дійсності та їх зміна знаходили відображення у результатах земсько-статистичної діяльності.
Хронологічні межі дослідження визначаються періодом діяльності земсько-статистичних установ на південноукраїнських землях, тобто, з середини 70-х рр. ХІХ ст. до 1920 р. Граничні рамки складають створення у 1873 р. Херсонського статистичного бюро та розчинення у 1920 р. у місцевій ланці системи радянської державної статистики, що саме формувалася, останнього з трьох південноукраїнських органів земської статистики – Таврійського.
Територіальні межі дослідження становлять землі Катеринославської, Таврійської та Херсонської губерній. Ці три губернії повністю вміщувалися у рамки “степового” типу господарства, який виокремлювали як урядові статистики ХІХ – початку ХХ ст., так згодом і радянські дослідники історії економічних відносин. Серед інших регіонів Російської імперії ХІХ ст. Південь України знаходився на особливому становищі: пізніша (порівняно з іншими регіонами Європейської Росії) активна колонізація та експлуатація території; значні запаси корисних копалин; строкатий етнічний склад; особливості ґрунту та клімату, що спричинили утворення переважно зернової спеціалізації цього регіону; вихід до стратегічних та торгівельних артерій – р. Дніпра та Чорного моря (прямий вихід до останнього Катеринославська губернія мала до 1888 р.). Все це специфічно впливало на економічні процеси в цьому краї, створюючи у трьох південних губерніях подібні та відмінні від інших регіонів соціально-економічні явища. Особливості регіону впливали і на характер діяльності різних місцевих закладів, серед яких були земства та їх окремі підрозділи – земські статистичні органи.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
Реферат на тему: Діяльність земських статистичних закладів південноукраїнських губерній у другій половині ХІХ – на початку ХХ ст.

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок