Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати безкоштовно: Діяльність земських статистичних закладів південноукраїнських губерній у другій половині ХІХ – на початку ХХ ст.

Діяльність земських статистичних закладів південноукраїнських губерній у другій половині ХІХ – на початку ХХ ст. / сторінка 7

Назва:
Діяльність земських статистичних закладів південноукраїнських губерній у другій половині ХІХ – на початку ХХ ст.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
26,22 KB
Завантажень:
186
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
Система знаходиться у постійних взаємовідносинах з іншими системами або під їх впливом. Отже, системний підхід змушує розглядати діяльність земських статистичних закладів не відірвано від соціально-економічних та суспільно-політичних процесів, а в поєднанні з ними.
Використання спеціальної історичної методології залежить від конкретних завдань, котрі висуваються у кожному конкретному історичному дослідженні. Серед спеціально-історичних методів в дисертації були використані наступні: історико-генетичний, історико-порівняльний, періодизації, типологізації. Історико-генетичний метод допоміг встановити закономірності розвитку земсько-статистичної справи на Півдні України, а також індивідуальність окремих фактів цього розвитку. Використання у дослідженні історико-порівняльного методу, сутність якого полягає у можливості визначити типові та індивідуальні риси притаманні схожим або спорідненим явищам, дозволило виявити подібні та особливі ознаки діяльності Катеринославського, Таврійського та Херсонського земських статистичних закладів. Також цей метод дозволив поширити загальні тенденції, що були властиві земській статистиці взагалі, на діяльність цих трьох закладів – наприклад, розглядати діяльність (та її результати) Катеринославського та Таврійського земських статистичних закладів у контексті їх належності до “московського” типу статистики. На сучасному етапі розвитку науки важливу роль відіграє також взаємодія природничих і гуманітарних дисциплін через поєднання та запозичення міждисциплінарних методів дослідження. В процесі дослідження були використані методи статистики та соціології. Специфіка дослідження передбачає дослідження статистичних даних і, отже, у досліджені був використаний математико-статистичний метод. Сукупність цих методів дозволила докладно розглянути таке цікаве історичне явище як статистична організація земств Півдня України у часі, просторі та взаємодії.
У другому розділі – “Організаційні засади діяльності земської статистики” – досліджено значення статистики для діяльності земств, організаційні засади земських статистичних закладів, відношення населення і земських діячів до діяльності органів земської статистики, взаємовідносини між земством та урядом у питанні про статистичну справу.
Підрозділ 2.1. “Значення земської статистики”. Головне значення земської статистики, як це зазначали керівні органи земств Півдня України, полягало у можливості для земства з’ясувати на підставі статистичних даних точну кількість об’єктів, якими були землі та інше нерухоме майно (будинки, торгові та промислові заклади), а також обсягів земського оподаткування. Для встановлення точних обсягів можливого оподаткування і можливості населення сплачувати податки земства вдавалися до статистичних досліджень за двома напрямками – вивчення загального економічного положення населення, а також кількості податківців (“сільськогосподарська” або “економічна” статистика) і встановлення норм, за якими повинно було проводитися оподаткування (“оціночна” статистика). Це дозволяло збільшити обсяги фінансових надходжень до земських кас і більш справедливо розподілити податки поміж населенням, що було важливе за умови прогресуючих витрат на різноманітні заходи земств. Отже, фіскальний напрямок у земських статистичних дослідженнях був головним та пріоритетним. Усі інші напрямки статистичної діяльності земств (шкільна, медична тощо) відносилися до категорії другорядних і проводилася не усіма земствами, як це видно на прикладі південноукраїнських земських статистичних закладів. Результати земської статистики також були потрібні при обговоренні питань про поліпшення технічних прийомів землеробства або інших галузей господарства, про витрати по виробництву та транспортуванню сільськогосподарських продуктів, про заходи з подолання сільськогосподарської кризи, важке становище у різних спеціальних галузях господарства тощо. Нагальну потребу для земств у точній інформації місцевого характеру (стан народного господарства, освіти, здоров’я) необхідної для прийняття рішень по проведенню потрібних заходів, земства задовольняли використовуючи дані власної статистики, але дуже не часто.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
Реферат на тему: Діяльність земських статистичних закладів південноукраїнських губерній у другій половині ХІХ – на початку ХХ ст.

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок