Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати: Діяльність земських статистичних закладів південноукраїнських губерній у другій половині ХІХ – на початку ХХ ст.

Діяльність земських статистичних закладів південноукраїнських губерній у другій половині ХІХ – на початку ХХ ст.

Скачати:* Captcha
* - щоб завантажити роботу, введіть в поле код з картинки і натисніть кнопку "Завантажити"Назва:
Діяльність земських статистичних закладів південноукраїнських губерній у другій половині ХІХ – на початку ХХ ст.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
26,22 KB
Завантажень:
186
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
У другому розділі – “Організаційні засади діяльності земської стати
стики” – досліджено значення статистики для діяльності земс


ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
УДК 94 (477.6/7) “1873 – 1920”
ПЕТРОВ ОЛЕКСІЙ ОЛЕКСАНДРОВИЧ
Діяльність земських статистичних закладів
південноукраїнських губерній у
другій половині ХІХ – на початку ХХ ст.
07.00.01 – Історія України
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Дніпропетровськ – 2003
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі історії та політичної теорії Національного гірничого університету, Міністерство освіти і науки України
Науковий керівник: доктор історичних наук, професор,
заслужений діяч науки і техніки України
Швидько Ганна Кирилівна,
Національний гірничий університет,
професор кафедри історії та політичної теорії
Офіційні опоненти: доктор історичних наук
Шандра Валентина Степанівна,
Інститут історії України НАН України,
провідний науковий співробітник
відділу історії України ХІХ – початку ХХ ст.
кандидат історичних наук, доцент
Посунько Ольга Миколаївна,
Дніпропетровський національний університет,
доцент кафедри історії України
Провідна установа: Донецький національний університет,
кафедра історії України
Захист відбудеться “18” лютого 2004 р. о 13?? годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 08.051.14 в Дніпропетровському національному університеті за адресою: 49050, м. Дніпропетровськ, пр. Гагаріна 72, ауд. 307.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Дніпропетровського національного університету за адресою: 49050, м. Дніпропетровськ, вул. Казакова, 8.
Автореферат розісланий “15” січня 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат історичних наук, доцент Кривий І.О.


Загальна характеристика роботи.
Актуальність теми дослідження. Одним із завдань сучасної української історичної науки є вивчення історії окремих регіонів України і її мало досліджених раніше аспектів (історії явищ, подій, рухів, закладів і організацій у масштабах регіону). Указ Президента України від 23.01.2001 р. “Про заходи щодо підтримки краєзнавчого руху” та початок наукової діяльності з метою перевидання ґрунтовного дослідження історії регіонів – “Історії міст і сіл України” ставлять на чергу денну завдання докладнішого вивчення аспектів регіональної історії. У цьому контексті має науковий інтерес і вивчення історії статистичних органів земств, результати діяльності яких через специфіку досліджень є джерелом до історії сіл і міст. Створені згідно з земською реформою 1864 р. місцеві органи самоврядування мали своїм обов’язком вирішення багатьох питань з утримання та належного функціонування шкіл, шляхів, лікарень, продовольчих складів, іншої інфраструктури, що було неможливо без точної інформації про різні сфери місцевого життя. Цю інформацію земства отримували за допомогою статистики – науки, що вивчала масові явища і допомагала встановити закономірності суспільного та економічного розвитку. Діяльність земських статистичних закладів (унікального явища в історії статистики) на Півдні України другої половини ХІХ – початку ХХ ст. мала важливе значення в першу чергу для самих земств, надаючи їм матеріали для оподаткування, для різноманітних заходів земств та їх клопотань перед урядом. Діяльність статистичних органів земств у окремих губерніях і регіонах, а також її регіональні особливості ще недостатньо вивчені, тому і потребують окремого розгляду.
У ХІХ ст. статистику вважають універсальним засобом пізнання дійсності, і через цю універсальність до земської статистики крім суто статистичних даних потрапляли різні нестатистичні відомості з історії, природознавства, правознавства тощо. Дослідники земської статистики акцентували увагу на вивченні власне статистичних результатів діяльності земських статистиків, майже зовсім ігноруючи результати діяльності нестатистичного характеру. Тому бажано з’ясувати досягнення земських статистиків Півдня України у цій царині.

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
Реферат на тему: Діяльність земських статистичних закладів південноукраїнських губерній у другій половині ХІХ – на початку ХХ ст.

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок