Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ІНСТИТУЦІОНАЛЬНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ТРАНСФОРМАЦІЇ ЕКОНОМІЧНОЇ СИСТЕМИ

ІНСТИТУЦІОНАЛЬНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ТРАНСФОРМАЦІЇ ЕКОНОМІЧНОЇ СИСТЕМИ

Назва:
ІНСТИТУЦІОНАЛЬНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ТРАНСФОРМАЦІЇ ЕКОНОМІЧНОЇ СИСТЕМИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,98 KB
Завантажень:
113
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ЕКОНОМІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ЛОЩИХІН ОЛЕКСАНДР МИКОЛАЙОВИЧ
УДК 331.57
ІНСТИТУЦІОНАЛЬНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ТРАНСФОРМАЦІЇ ЕКОНОМІЧНОЇ СИСТЕМИ
Спеціальність 08.01.01 – Економічна теорія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ-2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі політичної економії обліково-економічних факультетів Київського національного економічного університету Міністерства освіти і науки України, м. Київ
Науковий керівник: кандидат економічних наук, доцент
Семенов Михайло Григорович,
Київський національний економічний університет,
доцент кафедри політичної економії обліково-
економічних факультетів
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Єщенко Петро Степанович,
Київський національний університет
імені Тараса Шевченка, професор
кафедри економічної теорії
кандидат економічних наук, доцент
Дідківська Любов Іванівна,
Київський національний торгівельно-
економічний університет, доцент
кафедри економічної теорії
Провідна установа: Харківський національний університет
імені В.Н. Каразіна, кафедра економічної
теорії та економічних методів управління
м. Харків
Захист відбудеться “10” січня 2002 р. о 16-00 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.26.006.03 у Київському національному економічному університеті за адресою: 03680, м. Київ, проспект Перемоги, 54/1, ауд 317.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Київського національного економічного університету за адресою: 03680, м. Київ, проспект Перемоги, 54/1, ауд. 201.
Автореферат розісланий “10” грудня 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
доктор економічних наук, професор А.Е.Фукс
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Українське суспільство ступивши на шлях самостійного розвитку зіткнулось з багатьма непередбаченими труднощами об’єктивного і суб’єктивного характеру в різних сферах його життєдіяльності. Особливо відчутні негаразди переживає соціально-економічна сфера, що пов’язано з переходом соціально-економічної системи в новий якісний стан. Проблеми перехідного періоду намагаються вирішувати всі здорові соціальні сили суспільства, яким не байдуже сучасне і майбутнє України. Особливий тягар лягає на плечі політичних і владних структур, які розробляють і впроваджують в життя економічну політику держави і які несуть відповідальність за соціальний клімат та економічний стан у країні. Дієва економічна політика має грунтуватись на теоретичних розробках та рекомендаціях фахівців галузевої та фундаментальної економічної науки, а також інших суспільних наук.
Успіхи в системній трансформації соціально-економічної системи, яку здійснює на сучасному етапі українське суспільство, багато в чому залежать від розуміння й усвідомлення пов’язаних з цим проблем, і насамперед, об’єкта трансформації, а також її мети, засобів і механізмів. Не менш важливе значення має теоретичне обгрунтування соціально-економічної системи як такої, її суті, структури, внутрішнього змісту і тих складових, що забезпечують її функціонування і розвиток. Досягнення мети трансформацій забезпечується активною позицією всіх соціальних сил України, а це потребує усвідомлення і чітко визначеної орієнтації на конкретну соціально-економічну систему, що дає змогу спільноті звернути увагу на позитивні сторони цієї системи, дати простір для їх упровадження і розвитку та загальмувати негативні моменти.
Результати системних перетворень залежать і від правильно вибраної і обгрунтованої теоретичної бази, тобто тих теоретичних положень, які покладено в основу реформувань і які визначають їх засоби й механізми, та які слугують орієнтиром в досягненні мети.
Соціально-економічна система існує в певному інституціональному полі, а тому її становлення передбачає наявність відповідних соціальних і економічних інститутів, через які система конкретизується і пристосовується до умов реформувань. Це, у свою чергу, потребує усвідомлення суті соціальних і економічних інститутів та положень напряму економічної теорії, яка розглядає розвиток економічних систем з точки зору розвитку інститутів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ІНСТИТУЦІОНАЛЬНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ТРАНСФОРМАЦІЇ ЕКОНОМІЧНОЇ СИСТЕМИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок