Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Українські поселення на Далекому Сході як історичний та етнокультурний феномен (кінець XIX – XX ст.)

Українські поселення на Далекому Сході як історичний та етнокультурний феномен (кінець XIX – XX ст.)

Назва:
Українські поселення на Далекому Сході як історичний та етнокультурний феномен (кінець XIX – XX ст.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
25,03 KB
Завантажень:
124
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
Інститут історії України
Попок Андрій Андрійович
УДК (341.215.43):(5-11)[001.12:”18/19”]
Українські поселення на Далекому Сході
як історичний та етнокультурний феномен
(кінець XIX – XX ст.)
07.00.02 – всесвітня історія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Київ – 2002
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано у Центрі етносоціологічних та етнополітичних досліджень Інституту соціології України НАН України (м. Київ).
Науковий керівник – доктор історичних наук
Трощинський Володимир Павлович,
Українська Академія державного управління
при Президентові України,
декан факультету вищих керівних кадрів
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор
Лещенко Леонід Овдійович,
Дипломатична академія України
при Міністерстві закордонних справ України,
професор кафедри зовнішньої політики
і міжнародного права
кандидат історичних наук
Овчаренко Петро Дмитрович,
Комітет Верховної Ради України з питань прав людини,
національних меншин і міжнаціональних відносин,
заступник завідуючого секретаріатом
Провідна установа - Київський національний університет імені Тараса Шевченка,
Історичний факультет
Захист відбудеться „25„ жовтня 2002 р. о 15.00 на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.235.01 при Інституті історії України НАН України (адреса: 01001, Київ-1, вул. М.Грушевського, 4).
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту історії України НАН України (адреса: 01001, Київ-1, вул. Грушевського, 4).
Автореферат розісланий „20” вересня 2002 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради,
доктор історичних наук Гуржій О.І.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Відтворення цілісної картини генези українського етносу, неможливе без дослідження української діаспори - його невід’ємної частини. Зокрема, йдеться про важливість та необхідність дослідження питань, пов’язаних із розселенням та чисельністю українців, особливостями їхньої адаптації в іноетнічному середовищі, змінами в етнічній самосвідомості, характером взаємодії з іншими етнонаціональними спільнотами, соціальною мобільністю тощо. Без врахування цих аспектів не можна обійтися при виробленні концепції формування, функціонування та взаємозв’язків української діаспори з етнічною батьківщиною, що також складає, на погляд автора, одне з найважливіших завдань сучасної української історичної та соціологічної науки.
Про актуальність цієї проблеми свідчать й прийнята Кабінетом міністрів України у січні 1996 року Державна програма “Українська діаспора на період до 2000 року”, а також затверджена у вересні 2001 року Указом Президента України Національна програма “Закордонне українство” на період до 2005 року. Заходи, заплановані у цих програмах, спрямовані на поглиблення взаємодії України з її діаспорою, а саме - з одного боку, на більш ефективне використання прогресивного досвіду представників західної діаспори, а, з іншого боку, - на допомогу держави громадам так званої „східної української діаспори”, яка зараз знаходиться у скрутному становищі, зумовленому етапом становлення у процесі організації та розбудови власних структур.
Важливим кроком, який свідчить про посилення уваги держави до діаспори стало включення до Конституції України спеціальної статті (12), де проголошується: ”Україна дбає про задоволення національно-культурних і мовних потреб українців, які проживають за межами держави”. Нині на розгляді у Верховній Раді України знаходиться проект Концепції державної етнополітики України, розроблений Державним комітетом України у справах національностей та міграції за участю інших міністерств і відомств, в якому українській діаспорі відведене чільне місце. Згідно з цим документом, виходячи з норм міжнародного права, українській діаспорі надається можливість участі у розбудові Української держави, яка, в свою чергу, домагається створення українцям, які проживають у різних країнах світу, умов для збереження й розвитку культури, традицій і звичаїв.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: Українські поселення на Далекому Сході як історичний та етнокультурний феномен (кінець XIX – XX ст.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок