Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОСОБИСТІСНІ ДЕТЕРМІНАНТИ ІНТЕРПРЕТАЦІЇ МОЛОДШИМИ ШКОЛЯРАМИ МУЗИЧНОГО ТЕКСТУ

ОСОБИСТІСНІ ДЕТЕРМІНАНТИ ІНТЕРПРЕТАЦІЇ МОЛОДШИМИ ШКОЛЯРАМИ МУЗИЧНОГО ТЕКСТУ

Назва:
ОСОБИСТІСНІ ДЕТЕРМІНАНТИ ІНТЕРПРЕТАЦІЇ МОЛОДШИМИ ШКОЛЯРАМИ МУЗИЧНОГО ТЕКСТУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,85 KB
Завантажень:
314
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
ІНСТИТУТ ПСИХОЛОГІЇ ІМЕНІ Г.С. КОСТЮКА АПН УКРАЇНИ
ПОНОМАРЕНКО ЯНІНА ГРИГОРІВНА
 
УДК 159.922.7:37.036
ОСОБИСТІСНІ ДЕТЕРМІНАНТИ ІНТЕРПРЕТАЦІЇ
МОЛОДШИМИ ШКОЛЯРАМИ МУЗИЧНОГО ТЕКСТУ
19.00.07 – педагогічна та вікова психологія
А в т о р е ф е р а т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата психологічних наук
Київ – 2006
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Інституті психології ім. Г.С.Костюка АПН України, лабораторія психології навчання
Науковий керівник дійсний член АПН України, доктор психологічних наук, професор
Максименко Сергій Дмитрович, Інститут психології ім. Г.С.Костюка
АПН України, директор
 
Офіційні опоненти: дійсний член АПН України, доктор психологічних наук, професор
Моляко Валентин Олексійович, Інститут психології ім. Г.С.Костюка
АПН України, завідуючий лабораторією психології творчості
кандидат психологічних наук, доцент
Науменко Світлана Іванівна, Національний педагогічний
університет ім. М.П.Драгоманова, професор кафедри
фортепіанного виконавства і художньої культури
Провідна установа Центральний інститут післядипломної педагогічної освіти, кафедра
педагогіки вищої школи та прикладної психології, АПН України, м. Київ
Захист відбудеться 25 жовтня 2006 р. об 11 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .453.01 в Інституті психології ім. Г.С.Костюка АПН України за адресою: 01033, Київ – 33, вул. Паньківська, 2
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту психології ім.Г.С.Костюка АПН України (01033, Київ – 33, вул. Паньківська, 2)
Автореферат розісланий 25 вересня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Г.О.Балл


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Серед вимог, висунутих Державною національною програмою „Освіта – Україна ХХІ ст.” і Національною доктриною розвитку освіти України у ХХІ ст. (на період до 2025р.) принцип гуманізації й гуманітаризації є пріоритетним, тобто таким, що має визначати загальну стратегію і розвивальний ефект навчально-виховних заходів. Першочергового значення в програмі надається задачі розвитку художньо-естетичної культури дитини, її духовного і особистісного потенціалу. Існуюча зараз впливова тенденція орієнтації змісту шкільної освіти на розвиток технократичного мислення позбавляє людину можливості сприймати, розуміти й інтерпретувати особливий за своєю природою світ мистецтва, зокрема, музичного, як своєрідну змістовно-смислову реальність, що відкриває, актуалізує себе у формі, недосяжній для осягнення її у вимірі фізичних характеристик.
Разом з наявністю серйозних мистецькознавських і психологічних результатів у розумінні художньо-естетичного (зокрема музичного) розвитку особистості (Б.В.Асафьєв, В.В. Медушевський, Є.О.Назайкінський), реальних можливостей експериментального розв’язання проблеми розвитку естетичної свідомості особистості, психологія і педагогіка домоглися лише останнім часом завдяки концептуальному та емпіричному опрацюванню поняття інтерпретації (А.А.Брудний, Н.В.Чепелєва). Проте питання специфіки і особливостей сприймання, розуміння й інтерпретації музичного тексту залишається поза сферою інтересів дослідників. Особливо це стосується онтогенетичного аспекту даної проблеми, який залишається майже недослідженим, що значно обмежує можливості школи у повноцінному залученні вихованця до невичерпних скарбів музичної культури людства загалом, українського народу зокрема.
Таким чином, недостатня розробленість теоретичних і прикладних аспектів проблеми розуміння й інтерпретації учнями художнього змісту і функцій музики як особливого виду мистецтва та очевидна потреба у впровадженні в систему загальноосвітньої підготовки принципу гуманістичноорієнтованого навчання зумовили вибір теми нашого дослідження „Особистісні детермінанти інтерпретації молодшими школярами музичного тексту”.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційне дослідження входить до комплексної теми лабораторії психології навчання Інституту психології ім. Г.С.Костюка АПН України “Психологічне забеспечення розвитку особистості в системі бесперервної освіти” (номер державної реєстрації 196U006943).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: ОСОБИСТІСНІ ДЕТЕРМІНАНТИ ІНТЕРПРЕТАЦІЇ МОЛОДШИМИ ШКОЛЯРАМИ МУЗИЧНОГО ТЕКСТУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок