Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ІНСТИТУТ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ В УКРАЇНІ

ІНСТИТУТ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ В УКРАЇНІ

Назва:
ІНСТИТУТ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ В УКРАЇНІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,58 KB
Завантажень:
459
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ та науки УКРАЇНИ
ЛЬВІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМені  Івана ФРАНКА
КРЕСТЄВА Юлія Вікторівна
УДК 323.21
ІНСТИТУТ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ
В УКРАЇНІ
Спеціальність 23.00.02 – Політичні інститути та процеси
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата політичних наук
Львів – 2002


Дисертацією є рукопис
Роботу виконано на кафедрі політології Донецького національного університету Міністерства освіти і науки України (м. Донецьк)
Науковий керівник: Примуш Микола Васильович
кандидат історичних наук, доцент
(Донецький національний університет)
Офіційні опоненти: Наумкіна Світлана Михайлівна
доктор політичних наук, професор
(Південноукраїнський державний педагогічний університет ім. К.Д.Ушинського, завідувач кафедри політичних наук) (м. Одеса)
Вдовичин Ігор Ярославович
кандидат політичних наук, доцент
(Львівська комерційна академія,
кафедра історії та політології)
Провідна установа: Інститут політичних і етнонаціональних досліджень НАН України (м. Київ)
Захист дисертації відбудеться “6” червня 2002 р. о 15.00 на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.051.02 у Львівському національному університеті імені Івана Франка за адресою: 79000, м. Львів, вул. Університетська, , ауд. 301.
З дисертацією можна ознайомитися у науковій бібліотеці Львівського національного університету імені Івана Франка за адресою: 79005, м. Львів, вул. М. Драгоманова, 5.
Автореферат розісланий “ 4 ” травня 2002 р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради 35.051.02
доктор політичних наук, професор В.М. Денисенко
 
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. В умовах становлення та розвитку нашої держави, її намагання з гідністю увійти у світове співтовариство, особливої ваги набувають дослідження проблем ефективності функціонування регіональних політичних систем та реалізації державної політики місцевого самоврядування в регіонах. Подібні дослідження необхідні не лише для створення теоретичних концепцій, але й для вироблення практичних рекомендацій щодо діяльності державних і регіональних органів влади: адже саме регіональні та місцеві органи влади мають вирішувати політичні, господарські, культурні і навіть ідеологічні проблеми у межах своїх територій.
Сучасна політична ситуація України об’єктивно підводить до розуміння необхідності підтримки місцевого і регіонального самоврядування. Слід відзначити, що в останні роки і Президент України, і Кабінет Міністрів України все частіше стають на позиції посилення ролі обласних адміністрацій, надаючи їм можливість вирішувати самостійно соціальні та економічні питання. Прикладом цього може бути створення у межах областей спеціальних економічних зон і територій пріоритетного розвитку, як наприклад, у Донбасі, Закарпатті або в Криму. Це свідчить про стійку і цілеспрямовану політику держави стосовно діяльності територій різних регіональних рівнів.
Більшості цивілізованих країн світового співтовариства на підставі відповідних законодавчих актів вдається проводити ефективну політику розвитку регіонів і місцевого самоврядування. Для української держави одним із першорядних завдань є створення дієвої системи місцевого самоврядування, яка б враховувала досвід промислово-розвинених країн і відображала б місцеву специфіку.
Розробка такої системи розпочалась у 90-их роках ХХ століття. Над створенням придатної моделі самоврядування працює багато вчених різних галузей науки. Однак, попри різноманітність наукових досліджень, на сьогодні узагальнюючих праць, присвячених безпосередньо розвитку і становленню політичного інституту місцевого самоврядування в Україні - небагато.
У дисертації розглядаються питання, пов’язані з функціонуванням інституту місцевого самоврядування, за матеріалами, які значною мірою стосуються Донецької області. Донецька область є достатньо представницьким політичним та соціально-економічним комплексом, висновки з проведеного аналізу проблем цього регіону можуть мати значення для розуміння багатьох процесів розвитку інституту місцевого самоврядування в Україні загалом.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ІНСТИТУТ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ В УКРАЇНІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок