Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЕКОНОМІЧНЕ ОБҐРУНТУВАННЯ ЯКОСТІ ПРОДУКЦІЇ ВУГІЛЬНИХ ПІДПРИЄМСТВ ДЛЯ ЕНЕРГЕТИКИ

ЕКОНОМІЧНЕ ОБҐРУНТУВАННЯ ЯКОСТІ ПРОДУКЦІЇ ВУГІЛЬНИХ ПІДПРИЄМСТВ ДЛЯ ЕНЕРГЕТИКИ

Назва:
ЕКОНОМІЧНЕ ОБҐРУНТУВАННЯ ЯКОСТІ ПРОДУКЦІЇ ВУГІЛЬНИХ ПІДПРИЄМСТВ ДЛЯ ЕНЕРГЕТИКИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,69 KB
Завантажень:
230
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
КРИВОРІЗЬКИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ПІЛОВА КАТЕРИНА ПЕТРІВНА
УДК 338.45:[622.7:622.333:621.311.22]
ЕКОНОМІЧНЕ ОБҐРУНТУВАННЯ ЯКОСТІ ПРОДУКЦІЇ ВУГІЛЬНИХ ПІДПРИЄМСТВ ДЛЯ ЕНЕРГЕТИКИ
Спеціальність 08.06.01 – економіка, організація і управління підприємствами
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Кривий Ріг–2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національному гірничому університеті Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: кандидат економічних наук, доцент
Вагонова Олександра Григорівна,
Національний гірничий університет
Міністерства освіти і науки України,
доцент кафедри прикладної економіки.
Офіційні опоненти: доктор економічних наук
Кабанов Анатолій Іванович,
Підприємство „Відділення вугілля, горючих
сланців і торфу” Академії гірничих наук України,
заступник директора підприємства;
кандидат економічних наук
Грицина Олексій Єгорович,
Інститут “Кривбаспроект”
Міністерства промислової політики України,
заступник директора з економіки.
Провідна установа: Донецький національний технічний університет,
кафедра менеджменту і господарського права
Міністерства освіти і науки України, м. Донецьк
Захист відбудеться 24 листопада 2005 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 09.052.01 у Криворізькому технічному університеті Міністерства освіти і науки України за адресою: 50002, м. Кривий Ріг, вул. Пушкіна, 37, ауд. 300.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Криворізького технічного університету за адресою 50002, м. Кривий Ріг, вул. Пушкіна, 37.
Автореферат розісланий 22 жовтня 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради С.М.Короленко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Виробництво електричної енергії є одним з основних секторів споживання первинних енергоресурсів. Україна покриває свої потреби власними паливно-енергетичними ресурсами тільки на 50%, маючи розвідані запаси кам'яного вугілля 117 млрд. т (зокрема 46,1 млрд. т балансових запасів). Разом з тим ступінь їх освоєння залишається невисоким.
На відміну від газу і нафти, які швидко дорожчають у зв’язку з їх запасами, що вичерпуються, ціна на вугілля в найближчій перспективі буде зростати повільнішими темпами. Це обумовлено розробкою ефективніших його родовищ, поліпшенням господарської організації і науково-технічним прогресом у видобутку, переробці і транспортуванні вугілля.
У найближчій перспективі для виробництва електроенергії в Україні на рівні 200 млрд. кВтг, зокрема 90-100 млрд. кВтг, за рахунок твердого палива, очікується потреба у вугіллі для електроенергетики в об'ємі 30-40 млн. т умовного палива, або 50-58 млн. т рядового вугілля з теплотворною здатністю 4800-5000 ккал/кг.
Одним з пріоритетних напрямів розвитку твердопаливної електроенергетики України є підвищення до економічно доцільного рівня якості вугілля, що використається. Це дозволить понизити собівартість виробництва електроенергії і підвищити об'єм її вироблення з вугілля, понизити екологічний збиток, покращити економічний стан вугільних підприємств.
Якість видобувного вугілля визначається природними та гірничопромисловими умовами, що відносяться до некерованих та частково керованих. Тому необхідний рівень якості палива забезпечується, головним чином вуглезбагачувальними фабриками, дослідження економічної діяльності яких з точки зору собівартості виробленої продукції і з позиції економічної ефективності її використання є актуальною задачею.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Елементи дисертації знайшли своє відображення в науково-дослідній роботі “Розробка та обґрунтування методів оцінки економічної надійності та інвестиційної привабливості вугільних шахт” (№ державної реєстрації 0103U001287), виконаної в Національному гірничому університеті, а також у стратегії розвитку вугільної галузі в рамках „Енергетичної стратегії України на період до 2030 року та подальшу перспективу”, що розроблена згідно з Розпорядженням Президента України №42 від 27 лютого 2001 р.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ЕКОНОМІЧНЕ ОБҐРУНТУВАННЯ ЯКОСТІ ПРОДУКЦІЇ ВУГІЛЬНИХ ПІДПРИЄМСТВ ДЛЯ ЕНЕРГЕТИКИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок