Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗРОБКА РЕСУРСОЗБЕРІГАЮЧОГО МЕТОДУ ПНЕВМОЗАПУСКУ ТУРБОКОМПРЕСОРНИХ АГРЕГАТІВ на центральних компресорних станціях шахт

РОЗРОБКА РЕСУРСОЗБЕРІГАЮЧОГО МЕТОДУ ПНЕВМОЗАПУСКУ ТУРБОКОМПРЕСОРНИХ АГРЕГАТІВ на центральних компресорних станціях шахт

Назва:
РОЗРОБКА РЕСУРСОЗБЕРІГАЮЧОГО МЕТОДУ ПНЕВМОЗАПУСКУ ТУРБОКОМПРЕСОРНИХ АГРЕГАТІВ на центральних компресорних станціях шахт
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,20 KB
Завантажень:
119
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
КРИВОРІЗЬКИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ДОМНІЧЕВ Олександр Володимирович
УДК 622.234.6
РОЗРОБКА РЕСУРСОЗБЕРІГАЮЧОГО МЕТОДУ
ПНЕВМОЗАПУСКУ ТУРБОКОМПРЕСОРНИХ АГРЕГАТІВ
на центральних компресорних станціях шахт
Спеціальність 05.05.06 "Гірничі машини"
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Кривий Ріг 2001


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі гірничого обладнання і теплоенергетики Криворізького технічного університету Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник - доктор технічних наук, професор,
Трегубов Віталій Анатолійович,
Криворізький технічний університет
Міністерства освіти і науки України,
завідувач кафедри гірничого обладнання
і теплоенергетики.
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор Виноградов Борис Володимирович, Дніпропетровський хіміко-технологічний університет, Міністерства освіти і науки України, завідувач кафедри теоретичної механіки та опору матеріалів;
кандидат технічних наук, доцент Оксень Юрій Іванович, Національна гірнича академія Міністерства освіти і науки України, доцент кафедри гірничої механіки.
Провідна установа - Інститут геотехнічної механіки Національної академії наук України.
Захист відбудеться "12" грудня 2001р. о 1330 на засіданні спеціалізованої ради Д 09.052.03 по захисту дисертацій у Криворізькому технічному університеті Міністерства освіти і науки України за адресою: 50002, м. Кривий Ріг, вул. Пушкіна, 37, ауд. 301.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Криворізького технічного університету за адресою: 50002, м. Кривий Ріг, вул. Пушкіна, 37
Автореферат розісланий "09" листопада 2001р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат технічних наук, доцент М.П.Тиханський


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність роботи. При підземному видобутку руд, а також на гірничо-збагачувальних комбінатах одним з обов'язкових видів енергії є стиснуте повітря. Воно використовується для роботи головних забійних машин та різноманітного допоміжного устаткування, а також у технологічних процесах збагачення корисних копалин. За даними ДАК "Укррудпром" на шахтах Кривбасу в 2000 році на кожну тону видобутої руди було витрачено в середньому 160,36 м3 стиснутого повітря.
Виробництво стиснутого повітря для підприємств з підземним видобутком руди є одним із головних джерел енергетичних витрат, що складають близько 40%, без скорочення котрих неможливе подолання енергетичних проблем.
У 90-ті роки через різке падіння обсягів виробництва був втрачений баланс між виробленим і споживаним стиснутим повітрям, що призвело до підвищення непродуктивних втрат пов'язаних із скиданням надлишку стиснутого повітря в атмосферу, та збільшенню кількості “пусків - припинень” компресорних агрегатів, що у свою чергу веде до підвищеного зносу устаткування, а отже зниженню його надійності і довговічності.
На даний час внаслідок загальної тенденції підвищення вартості енергії, навіть невелика економія її протягом тривалого часу, призводить до істотного зниження експлуатаційних витрат. Тому усе частіше розглядаються питання пов'язані з можливістю раціонального регулювання споживаної енергії відповідно до сезонних, добових і інших технологічних циклів.
На основі проведеного аналізу було встановлено, що одним із найбільш перспективних напрямків економії пневматичної енергії на гірничорудних підприємствах є підвищення оперативності керування виробництвом стиснутого повітря. Існуючі способи регулювання продуктивності компресорних станцій мають ряд істотних недоліків таких як: великі непродуктивні енергетичні втрати, необхідність в високих капітальних витратах, та ін.
Висока вартість стиснутого повітря, що продовжує збільшуватись визначає актуальність даної дисертаційної роботи. Підвищення ефективності експлуатації компресорних станцій дозволить зменшити енергетичні витрати і як слідство, знизити собівартість продукції.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконана в рамках науково-дослідної роботи 9-И-95 Відділення “Металеві корисні копалини” АГН України, “Дослідження можливості підвищення ефективності експлуатації пневматичних установок залізорудних підприємств”.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: РОЗРОБКА РЕСУРСОЗБЕРІГАЮЧОГО МЕТОДУ ПНЕВМОЗАПУСКУ ТУРБОКОМПРЕСОРНИХ АГРЕГАТІВ на центральних компресорних станціях шахт

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок