Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СИНТЕЗ, БУДОВА, ВЛАСТИВОСТІ ТА ВИКОРИСТАННЯ КООРДИНАЦІЙНИХ СПОЛУК Rh(III) З ГІДРАЗОНАМИ САЛІЦИЛОВОГО АЛЬДЕГІДУ

СИНТЕЗ, БУДОВА, ВЛАСТИВОСТІ ТА ВИКОРИСТАННЯ КООРДИНАЦІЙНИХ СПОЛУК Rh(III) З ГІДРАЗОНАМИ САЛІЦИЛОВОГО АЛЬДЕГІДУ

Назва:
СИНТЕЗ, БУДОВА, ВЛАСТИВОСТІ ТА ВИКОРИСТАННЯ КООРДИНАЦІЙНИХ СПОЛУК Rh(III) З ГІДРАЗОНАМИ САЛІЦИЛОВОГО АЛЬДЕГІДУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,84 KB
Завантажень:
321
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
Інститут загальної та неорганічної хімії ім. В. І. Вернадського
Орисик Світлана Іванівна
УДК 541.49:546.97:547.298.3
СИНТЕЗ, БУДОВА, ВЛАСТИВОСТІ ТА ВИКОРИСТАННЯ КООРДИНАЦІЙНИХ СПОЛУК Rh(III) З ГІДРАЗОНАМИ САЛІЦИЛОВОГО АЛЬДЕГІДУ
02.00.01 – неорганічна хімія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата хімічних наук
КИЇВ – 2002Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті загальної та неорганічної хімії ім. В. І. Вернадського Національної академії наук України.
Науковий керівник доктор хімічних наук, професор
Пехньо Василь Іванович
заступник директора Інституту загальної та неорганічної хімії
ім. В. І. Вернадського НАН України,
завідувач відділом
Офіційні опоненти: доктор хімічних наук, професор
Мазуренко Євгеній Андрійович
заступник директора Інституту загальної та неорганічної хімії
ім. В. І. Вернадського НАН України,
завідувач відділом
доктор хімічних наук, старший науковий співробітник
Тихонова Лілія Павлівна, Інститут прикладних проблем
фізики і біофізики НАН України,
завідувач відділом
Провідна установа Київський національний університет ім. Тараса Шевченка, хімічний факультет, кафедра неорганічної хімії
Захист відбудеться “ 10 травня 2002 р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.218.01 при Інституті загальної та неорганічної хімії ім. В.І.Вернадського Національної академії наук України за адресою: 03680, Київ-142, пр. Палладіна 32/34 (конференц-зал).
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту загальної та неорганічної хімії ім. В.І.Вернадського НАН України
Автореферат розісланий “___9___” квітня 2002 р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради, кандидат хімічних наук Г. Г. ЯремчукЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Родій – представник групи платинових металів (ПМ), сполуки і матеріали яких володіють комплексом цінних фізичних та фізико-хімічних властивостей, що зумовлює широке їх використання в різних областях науки та техніки. За останні роки інтенсивно проводяться дослідження комплексних сполук ПМ з органічними лігандами, які успішно використовуються як каталізатори в процесах гомогенного та гетерогенного каталізу, одержання плівок та покриттів, синтезу біологічно активних сполук та аналітичних препаратів. Зокрема, металоорганічні комплекси родію відіграють важливу роль в ході перетворення багатьох органічних сполук, що дозволяє вивчати механізми протікання ряду біологічно важливих процесів. Крім того, дослідження комплексів ПМ з органічними лігандами викликають і теоретичний інтерес, оскільки такі системи демонструють велику різноманітність хімічних зв’язків, що лежить в основі цілеспрямованого синтезу координаційних сполук з наперед заданими властивостями та будовою.
Актуальність роботи. Дослідження комплексоутворення Rh(III) з гідразоновим класом органічних реагентів актуальне як з точки зору розвитку хімії трьохвалентного родію та поведінки іонів металів з електронною конфігурацією d6, так і з точки зору встановлення факторів, які впливають на склад, будову та фізико-хімічні властивості координаційних сполук.
Інтерес до гідразонів саліцилового альдегіду (ГСА) зумовлений наявністю в складі їх молекул ряду електронодонорних атомів і функціональних груп, завдяки чому вони характеризуються широкою гамою кислотно-основних, окисно-відновних, біологічно активних властивостей. Це зумовлює актуальність їх вивчення для можливого використання в якості лікарських препаратів, пестицидів, аналітичних реагентів та ін.
Результати проведених в роботі аналітичних досліджень показали, що ГСА поповнюють ряд нових селективних та вибіркових органічних реагентів на Rh(III), що сприяє вирішенню проблеми, пов’язаної з вдосконаленням методів аналітичного визначення мікрокількостей родію, які б відповідали вимогам надійності, експресності, чутливості та селективності.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Робота виконана у відповідності з планами науково-дослідних робіт Інституту загальної та неорганічної хімії ім.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: СИНТЕЗ, БУДОВА, ВЛАСТИВОСТІ ТА ВИКОРИСТАННЯ КООРДИНАЦІЙНИХ СПОЛУК Rh(III) З ГІДРАЗОНАМИ САЛІЦИЛОВОГО АЛЬДЕГІДУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок