Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПРОГНОЗУВАННЯ І ПОЛІПШЕННЯ ЕКОЛОГІЧНИХ ХАРАКТЕРИСТИК СУДНОВИХ ГАЗОТУРБІННИХ ДВИГУНІВ

ПРОГНОЗУВАННЯ І ПОЛІПШЕННЯ ЕКОЛОГІЧНИХ ХАРАКТЕРИСТИК СУДНОВИХ ГАЗОТУРБІННИХ ДВИГУНІВ

Назва:
ПРОГНОЗУВАННЯ І ПОЛІПШЕННЯ ЕКОЛОГІЧНИХ ХАРАКТЕРИСТИК СУДНОВИХ ГАЗОТУРБІННИХ ДВИГУНІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,96 KB
Завантажень:
46
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
УКРАЇНСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ МОРСЬКИЙ
ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені адмірала Макарова
ЗАХАРОВ ЮРІЙ ВІКТОРОВИЧ
УДК 621.43
ПРОГНОЗУВАННЯ І ПОЛІПШЕННЯ
ЕКОЛОГІЧНИХ ХАРАКТЕРИСТИК
СУДНОВИХ ГАЗОТУРБІННИХ ДВИГУНІВ
Спеціальність 05.08.05 – суднові енергетичні установки
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Миколаїв – 2003
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Українському державному морському технічному університеті (УДМТУ) імені адмірала Макарова Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник – доктор технічних наук, професор Сербін Сергій Іванович, Український державний морський технічний університет, професор кафедри турбін
Офіційні опоненти:
- доктор технічних наук, професор Селезнєв Юрій Володимирович, Миколаївська державна аграрна академія, професор кафедри тракторів та сільськогосподарських машин;
- доктор технічних наук, професор Ханмамедов Серго Альбертович, Одеська Національна морська академія, завідувач кафедри суднових дизельних енергетичних установок і технічної експлуатації.
Провідна установа - Одеський Національний морський університет Міністерства освіти і науки України.
Захист відбудеться “ 19 ” травня 2003 р. о 11 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 38.060.01 Українського державного морського технічного університету імені адмірала Макарова за адресою: 54025, м.Миколаїв, проспект Героїв Сталінграда, 9, ауд.360.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Українського державного морського технічного університету імені адмірала Макарова за адресою: 54025, м.Миколаїв, проспект Героїв Сталінграда, 9.
Автореферат розісланий “ 14 ” квітня 2003 р.
Вчений секретар спеціалізованої ради
д-р техн. наук, професор Рижков С.С.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Застосування газотурбінних установок є одним з перспективних напрямків удосконалювання суднових і стаціонарних енергетичних систем. У зв'язку з цим останнє десятиріччя характеризується особливо інтенсивним розвитком газотурбобудування в розвинених у технічному відношенні країнах світу, в тому числі й в Україні.
Наприклад, у США з огляду на зростаючі потреби ринку в екологічно чистих технологіях, модернізації старого устаткування, а також у створенні енергетичних модулів, які працюють на різних видах палива, запропонована нова програма (2001-2015 рр.) по передових турбінних і рухових системах (ATESP), яка вимагає зменшення викидів оксидів азоту і вуглецю газотурбінними установками практично до нульових значень.
Жорсткість міжнародних норм на рівні емісії оксидів вуглецю й азоту, незгорілих вуглеводнів, канцерогенних компонентів, димності, а також прийняття нових "Правил запобігання забруднення повітряного басейну з суден" визначає актуальність і викликає необхідність комплексного рішення питань екологічного удосконалювання суднових ГТД, що передбачає створення принципово нових конструкцій малотоксичних камер згоряння. Розробка паливоспалюючих пристроїв здійснюється на основі знання фізико-хімічних процесів у таких камерах, основними з яких є розпилювання, сумішоутворення і горіння.
Розглядом різних аспектів проблеми підвищення екологічної чистоти газотурбінних двигунів і установок займаються багато інститутів, університетів, проектних і конструкторських організацій як у нас в країні: Національний технічний університет України "КПІ", Інститут газу НАН України, Інститут технічної теплофізики НАН України (м. Київ), ДП "Науково-виробничий комплекс газотурбобудування "Зоря"-"Машпроект", Український державний морський технічний університет (УДМТУ) (м. Миколаїв), Севастопольський національний технічний університет (м. Севастополь), ВАТ "Мотор Січ" (м. Запоріжжя), так і за кордоном: General Electrіc Company, Solar Turbіnes Іnc., АВВ, Сatalіtіca Processіon Combustіon (США), Rolls-Royce Allіson (Англія), Sіemens Westіnghouse (Німеччина), ЦІАМ, "СНТК ім. М.Д. Кузнєцова", "НВО "Сатурн" (Росія) та ін.
На основі аналізу результатів численних теоретичних і експериментальних досліджень вже вироблені основні концепції методів зниження токсичності вихлопних газів ГТД, які дозволяють організувати повне спалювання рідких і газоподібних палив і різко обмежити забруднення атмосфери.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ПРОГНОЗУВАННЯ І ПОЛІПШЕННЯ ЕКОЛОГІЧНИХ ХАРАКТЕРИСТИК СУДНОВИХ ГАЗОТУРБІННИХ ДВИГУНІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок