Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СТАН ПОПУЛЯЦІЙ ЛЯЩА І ПЛІТКИ В ТРАНСФОРМАЦІЇ ВОДНОЇ ЕКОСИСТЕМИ КАНІВСЬКОГО ВОДОСХОВИЩА

СТАН ПОПУЛЯЦІЙ ЛЯЩА І ПЛІТКИ В ТРАНСФОРМАЦІЇ ВОДНОЇ ЕКОСИСТЕМИ КАНІВСЬКОГО ВОДОСХОВИЩА

Назва:
СТАН ПОПУЛЯЦІЙ ЛЯЩА І ПЛІТКИ В ТРАНСФОРМАЦІЇ ВОДНОЇ ЕКОСИСТЕМИ КАНІВСЬКОГО ВОДОСХОВИЩА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,87 KB
Завантажень:
248
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
УКРАЇНСЬКА АКАДЕМІЯ АГРАРНИХ НАУК
ІНСТИТУТ РИБНОГО ГОСПОДАРСТВА
ЦЕДИК Вікторія Валентинівна
УДК 597. 554. 3
СТАН ПОПУЛЯЦІЙ ЛЯЩА І ПЛІТКИ В ТРАНСФОРМАЦІЇ
ВОДНОЇ ЕКОСИСТЕМИ КАНІВСЬКОГО ВОДОСХОВИЩА
03.00.10 – іхтіологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата біологічних наук
Київ - 2003
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Інституті рибного господарства Української академії аграрних наук
Науковий керівник – | кандидат біологічних наук, старший науковий співробітник,
Заслужений працівник сільського господарства України
Коханова Галина Данилівна –
Інститут рибного господарства УААН, старший науковий співробітник
Офіційні опоненти: | доктор біологічних наук, професор, Заслужений працівник рибного господарства Російської Федерації, Московська державна технологічна академія, професор кафедри біоекології та іхтіології
Козлов Володимир Іванович
кандидат біологічних наук, Національний аграрний університет Кабінету Міністрів України, декан факультету водних біоресурсів та аквакультури
Шевченко Петро Григорович
Провідна установа – | Київський національний університет ім. Тараса Шевченка, м. Київ, кафедра зоології
Захист відбудеться 15 вересня 2003 р. о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.364.01 при Інституті рибного господарства УААН за адресою:
03164, м. Київ, вул. Обухівська, 135.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту рибного господарства УААН за адресою: 03164, м. Київ, вул. Обухівська, 135.
Автореферат розісланий 14 серпня 2003 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради
кандидат біологічних наук С.А. Кражан
АГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. В Україні зосереджено понад 1 млн. га площ внутрішніх водойм, придатних для вирощування риби, з них водосховищ – близько 800 тисяч гектарів.
Обмеження можливостей морського рибальства та вирощування риби у ставах, озерах, лиманах вимагають розробки і здійснення науково–обґрунтованих заходів щодо корінного поліпшення рибогосподарського використання водосховищ дніпровського каскаду та інших водойм.
На дніпровських водосховищах продовжується посилений антропогенний вплив, який негативно позначається на відтворенні і добуванні риб, що призвело до зниження рибопродуктивності, суттєвих змін видового складу уловів та їх зменшення. Після перекриття ріки Дніпро греблями ГЕС з промислової іхтіофауни зникли цінні літофільні і реофільні види. В період експлуатації водосховищ спостерігається тенденція зміни складу риб в сторону скорочення цінних видів – судака, сазана, ляща, щуки, і збільшення питомої ваги другорядних промислових представників іхтіофауни – плітки, краснопірки, плоскирки, карася, окуня. За останнє десятиріччя з 1990 по 2001 рр. загальний вилов риби з водосховищ дніпровського каскаду знизився в 2,5 рази. Зокрема, в Канівському водосховищі цей показник скоротився в середньому до 370 т, або зменшився вдвічі. За цей період улови ляща знизилися з 116 т до 23 т, судака - з 14 до 3 т, сома - з 9 до 3 т, щуки – з 113 до 3 т, а також плітки - з 312 т до 165 т, плоскирки – з 149 до 48 т, окуня – з 17 до 4 т.
Зниження рибопродуктивності Канівського водосховища, спад вилову риби і погіршення його якісного складу зумовили необхідність комплексного вивчення і аналізу еколого-біологічного стану популяцій основних промислових видів риб, зокрема найбільш вагомих об’єктів промислу цієї водойми – ляща та плітки в умовах антропогенного впливу, а також наукового обґрунтування шляхів збереження генофонду природних популяцій риб і подальшого раціонального рибогосподарського використання цієї водойми, що і визначає актуальність теми.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дослідження за темою дисертаційної роботи виконувались в Інституті рибного господарства УААН протягом 1998-2002 рр. в рамках наступних завдань:
“Розробити науково-обгрунтовану систему раціонального ведення рибного господарства на дніпровських водосховищах в умовах посиленого антропогенного впливу (№ держ.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: СТАН ПОПУЛЯЦІЙ ЛЯЩА І ПЛІТКИ В ТРАНСФОРМАЦІЇ ВОДНОЇ ЕКОСИСТЕМИ КАНІВСЬКОГО ВОДОСХОВИЩА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок