Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПІДВИЩЕННЯ СТРУКТУРНОЇ СТАБІЛЬНОСТІ ГЦК-СПЛАВІВ НА ОСНОВІ АЛЮМІНІЮ ТА ЗАЛІЗА ШЛЯХОМ ВВЕДЕННЯ ОПТИМІЗОВАНИХ ДОМІШОК СКАНДІЮ

ПІДВИЩЕННЯ СТРУКТУРНОЇ СТАБІЛЬНОСТІ ГЦК-СПЛАВІВ НА ОСНОВІ АЛЮМІНІЮ ТА ЗАЛІЗА ШЛЯХОМ ВВЕДЕННЯ ОПТИМІЗОВАНИХ ДОМІШОК СКАНДІЮ

Назва:
ПІДВИЩЕННЯ СТРУКТУРНОЇ СТАБІЛЬНОСТІ ГЦК-СПЛАВІВ НА ОСНОВІ АЛЮМІНІЮ ТА ЗАЛІЗА ШЛЯХОМ ВВЕДЕННЯ ОПТИМІЗОВАНИХ ДОМІШОК СКАНДІЮ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,83 KB
Завантажень:
3
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Національний науковий центр
“Харківський фізико-технічний інститут”
ЗАРИЦЬКИЙ Микола Сергійович
УДК 621.039.531:539.67
ПІДВИЩЕННЯ СТРУКТУРНОЇ СТАБІЛЬНОСТІ
ГЦК-СПЛАВІВ НА ОСНОВІ АЛЮМІНІЮ ТА ЗАЛІЗА
ШЛЯХОМ ВВЕДЕННЯ ОПТИМІЗОВАНИХ ДОМІШОК СКАНДІЮ
01.04.13 - фізика металів
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Харків – 1999


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Науковому центрі “Інститут ядерних досліджень” Національної Академії Наук України.
Карасьов В. С.
Науковий керівник:доктор фізико-математичних наук, професор
НЦ “Інститут ядерних досліджень” НАН України, начальник відділу
Офіційні опоненти:
доктор фізико-математичних наук, професор, Сльозов В.В.,
ННЦ “Харківський фізико-технічний інститут”, начальник лабораторії
 
доктор фізико-математичних наук, професор, Ільїнський О.І.,
Харківський державний політехнічний університет, завідувач кафедри
 
Провідна установа:
Інститут проблем матеріалознавства ім. І.М. Францевича НАН України,
відділ фізики та технології матеріалів на основі хрому
Захист відбудеться 22 червня 1999 р. о 15-00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д64.845.01 у Національному науковому центрі “Харківський фізико-технічний інститут” за адресою: 310108, м. Харків, вул. Академічна, 1.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного наукового центру “Харківський фізико-технічний інститут” за адресою: 310108, м. Харків, вул. Академічна, 1.
Автореферат розісланий 18.05 1999 р.
Вчений секретар
спеціалізованої ради,
доктор фізико-математичних наук М.І. Айзацький


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. В устаткуванні атомної та теплової енергетики, космічної техніки та літальних апаратів широко використовують сплави з гранецентрованою кубічною решіткою, зокрема, нержавіючі аустенітні сталі й алюмінієві сплави. В експлуатаційних умовах (високі температури, інтенсивні потоки випромінювань, корозійно-активні середовища та інші) структурно-фазова стабільність має вирішальне значення для працездатності матеріалів. При створенні радіаційно-стійких сплавів (Паршин О.М., Неклюдов І.М., Мільман Ю.В., Ганн В.В) розроблена низка фізичних підходів для підвищення структурно-фазової стабільності, зокрема: введення в сплави особливих структурних елементів, так званих центрів рекомбінації змінної полярності; створення в сплавах умов для примусової рекомбінації точкових дефектів за рахунок неперервного розпаду твердих розчинів і об'ємної дилатації на межі поділу фаз тощо.
У практичній реалізації таких фізичних підходів особливе місце посідає введення в сплави мікродомішок рідкоземельних елементів (РЗЕ) та скандію. Щоб одержати сплави з необхідними властивостями і структурою, домішки скандію треба чітко дозувати. Комплекс робіт з оптимізації вмісту скандію в алюмінієвих сплавах та аустенітних нержавіючих сталях показав перспективність дозованих домішок для створення радіаційно-стійких матеріалів. Разом з тим актуальним є проведення досліджень з встановлення закономірностей впливу оптимізованих домішок скандію на формування дислокаційної структури та поводження атомів гелію в ГЦК-сплавах, перспективних для реакторобудування.
Зв'язок роботи з науковими темами. Результати досліджень використані в ДНТЦ ЯРБ Мінекобезпеки України під час виконання робіт за угодою між GRS (Німеччина) та Адміністрацією ядерного регулювання (Україна) з теми “Оцінка проблем безпеки для енергоблоків АЕС України” (1996-1998 р.р.) та у розробках НЦ “Інститут ядерних досліджень” НАН України з теми “Дослідження змін властивостей конструкційних матеріалів літальних апаратів у радіаційних полях” (розпорядження Президії НАН України №629 від 01.04.1988 р.), з теми “Дослідження радіаційної стійкості перспективних конструкційних матеріалів ядерних і термоядерних реакторів та шляхів підвищення їхньої експлуатаційної надійності” (звіт НЦ “Інститут ядерних досліджень” НАН України, ГР №01. 88. 0056009, 1988 р.).
Мета роботи: дослідити вплив оптимізованих домішок скандію на міжкристалітну адсорбцію гелію в алюмінієвих сплавах і на термічну стабільність дислокаційної структури аустенітних нержавіючих сталей.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: ПІДВИЩЕННЯ СТРУКТУРНОЇ СТАБІЛЬНОСТІ ГЦК-СПЛАВІВ НА ОСНОВІ АЛЮМІНІЮ ТА ЗАЛІЗА ШЛЯХОМ ВВЕДЕННЯ ОПТИМІЗОВАНИХ ДОМІШОК СКАНДІЮ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок