Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ІНФОРМАЦІЙНІ ТЕХНОЛОГІЇ БАГАТОКРИТЕРІАЛЬНОГО ЕКСПЕРТНОГО ОЦІНЮВАННЯ АЛЬТЕРНАТИВ У СОЦІАЛЬНИХ СИСТЕМАХ

ІНФОРМАЦІЙНІ ТЕХНОЛОГІЇ БАГАТОКРИТЕРІАЛЬНОГО ЕКСПЕРТНОГО ОЦІНЮВАННЯ АЛЬТЕРНАТИВ У СОЦІАЛЬНИХ СИСТЕМАХ

Назва:
ІНФОРМАЦІЙНІ ТЕХНОЛОГІЇ БАГАТОКРИТЕРІАЛЬНОГО ЕКСПЕРТНОГО ОЦІНЮВАННЯ АЛЬТЕРНАТИВ У СОЦІАЛЬНИХ СИСТЕМАХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,22 KB
Завантажень:
250
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ПРОБЛЕМ МАТЕМАТИЧНИХ МАШИН І СИСТЕМ
Вдовиченко Ірина Никифорівна
УДК 681.03
ІНФОРМАЦІЙНІ ТЕХНОЛОГІЇ БАГАТОКРИТЕРІАЛЬНОГО
ЕКСПЕРТНОГО ОЦІНЮВАННЯ АЛЬТЕРНАТИВ
У СОЦІАЛЬНИХ СИСТЕМАХ
05.13.06 – Інформаційні технології
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Київ – 2008


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті проблем математичних машин і систем НАН України.
Науковий керівник кандидат технічних наук,
старший науковий співробітник
Косолапов Володимир Леонідович,
Інститут проблем математичних машин і систем
НАН України,
провідний науковий співробітник
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
Литвинов Віталій Васильович,
Інститут проблем математичних машин і систем
НАН України,
завідувач відділу
кандидат технічних наук,
старший науковий співробітник
Ігнатенко Петро Петрович,
Інститут програмних систем НАН України,
завідувач відділу
Захист відбудеться «28 » _травня_ 2008 року о _16 годині на засіданні спеціалі–
зованої вченої ради Д 26.204.01 в Інституті проблем математичних машин і систем НАН України за адресою: 03187, Київ – 187, проспект Академіка Глушкова, 42.
З дисертацією можна ознайомитися у науковий бібліотеці Інституту проблем математичних машин і систем НАН України за адресою: 03187, Київ – 187, проспект Академіка Глушкова, 42.
Автореферат розіслано « 24 » _квітня 2008 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат технічних наук Ходак В.І.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Характерною рисою сучасного розвитку інформаційних технологій є безперервне якісне ускладнення сфер їхнього застосування. Розробка технологій автоматизації вирішення складних завдань, керування об'єктами й виробничими процесами дозволило розширити сфери застосування інформаційних технологій на моделювання соціальних систем, прогнозування основних показників динаміки соціальних процесів.
Одним з найважливіших сучасних завдань є порівняння й прогнозування показників соціального стану, наукове передбачення конкретних перспектив розвитку суспільства.
Останнім часом значною мірою зросла важливість задач, коли доводиться приймати компромісні рішення в процесі дослідження складних соціальних об'єктів. Це пояснюється зростанням динамізму навколишнього середовища та розвитком науки і техніки, що спричинив появу великої кількості альтернативних варіантів вибору. За цих умов для прийняття рішень все частіше використовуються процедури експертизи. Експертні методи є ефективним інструментом аналізу соціальних об'єктів, побудови прогнозів, визначення їх якості та цінності. Застосування експертних методів актуальне для оцінки багатьох процесів.
Загальновідомим є факт, що якість експертизи залежить від компетентності виконуючих її експертів. У відомих методах проведення експертизи передбачено, що експертна група вже задана. Недостатньо уваги було приділено питанню підбору експертів. Методика, що забезпечує правильність формування експертної групи, тільки розробляється. З вищезазначеного можна зробити висновок, що жоден з методів, що використовується, не може служити універсальним рішенням питання про вибір експертів. На даний час не існують моделі й алгоритми керування багатокритеріальним вибором експертів. Розробка такої методики, інформаційна її підтримка є досить актуальним завданням, адже від якості експертної групи залежить якість експертизи й правильність прийнятого на її підставі рішення.
Великий внесок у розробку теоретичних і прикладних питань формування різних моделей соціальної експертизи й теорії прийняття рішень внесли: С.Д. Бешелев, Ф.Г. Гурвич, О.І. Ларичев, Б.Г. Литвак, Б.Г. Миркин, А.І. Орлів, В. Парето, В.В. Подиновський, Д.А. Поспєлов, Т. Сааті, Г. Саймон, Г. Фішер, К. Дж. Єрроу. Але розглянута проблема розкрита лише частково, методики, що використовуються не вирішують завдання формування експертної групи. Існує нагальна необхідність у подальшій розробці проблеми, про що неодноразово писали різні автори.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ІНФОРМАЦІЙНІ ТЕХНОЛОГІЇ БАГАТОКРИТЕРІАЛЬНОГО ЕКСПЕРТНОГО ОЦІНЮВАННЯ АЛЬТЕРНАТИВ У СОЦІАЛЬНИХ СИСТЕМАХ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок