Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Особливості функціонування та розвитку технологічних парків і технополісів у світовому господарстві

Особливості функціонування та розвитку технологічних парків і технополісів у світовому господарстві

Назва:
Особливості функціонування та розвитку технологічних парків і технополісів у світовому господарстві
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,65 KB
Завантажень:
87
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Міністерство освіти і науки україни
Донецький національний університет
Черноіванова Олена Миколаївна
УДК: 338.22
Особливості функціонування та розвитку технологічних парків і технополісів у світовому господарстві
Спеціальність 08. 05. 01 – Світове господарство і міжнародні економічні відносини
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Донецьк – 2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі міжнародної економіки Донецького національного університету Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор економічних наук, професор
Макогон Юрій Володимирович,
Донецький національний університет
Міністерства освіти і науки України,
завідувач кафедри міжнародної економіки
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, старший науковий співробітник
Василенко Валерій Миколайович,
Інститут економіко – правових досліджень НАН України,
заступник директора з наукової роботи (м. Донецьк)
кандидат економічних наук
Мазур Олександр Анатолійович,
Технологічний парк
“Інститут електрозварювання імені Є.О. Патона”
директор з інноваційної діяльності (м. Київ)
Провідна установа: Київський національний економічний університет
Міністерства освіти і науки України,
кафедра міжнародного менеджменту
Захист відбудеться “ 25 ” грудня 2002 р. о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К. 11.051.03 у Донецькому національному університеті за адресою: 83015, м. Донецьк, вул. Челюскінців, 186, аудиторія 409.
 
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Донецького національного університету за адресою: 83055, м. Донецьк, вул. Університетська, 24
Автореферат розісланий “ 22 “ листопада 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат економічних наук, доцент С.П. Калініна
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Найважливішими процесами, що відбуваються у світовому господарстві з другої половини XX ст. і радикально змінюють його, стали інтернаціоналізація і глобалізація міжнародних зв'язків. Нова фаза науково-технічної революції й інтернаціоналізації потоків капіталу трансформувала головні моделі економічного розвитку країн. Науково-технічний потенціал стає першорядним фактором розвитку економіки будь-якої держави як частини світового господарства.
У цих умовах проблеми формування, розвитку й використання наукового потенціалу набувають не тільки державного, а й міжнародного значення. В усіх розвинутих країнах формуються органи забезпечення розвитку науки, а державна науково-технічна політика стає однією з основних частин економічного розвитку. Складається виразна світова тенденція об'єднання сил і засобів для подальшого розвитку науково-дослідних розробок на регіональному, національному і міжнародному рівнях.
Останнім часом став надзвичайно актуальним пошук шляхів інтеграції української економіки у світове господарство і впровадження ефективних форм зовнішньоекономічного співробітництва, які сприяють використанню переваг міжнародного поділу праці. Об'єктивною необхідністю в умовах глобалізації світового господарства є збільшення ступеня відкритості економіки України. Країна мала досить високий науково-технічний, промисловий і кадровий потенціал, визнаний у світі пріоритет із ряду технічних і технологічних напрямків. Однак її потенційні можливості використовуються вкрай неефективно, що призвело до кризової ситуації в економіці й суспільстві.
Вихід України з системної кризи й інтеграція її економіки у світове господарство вимагають глибоких соціально-економічних перетворень на основі нового типу відтворення, що базується на застосуванні ефективних технологій та використанні інноваційних механізмів. Інноваційний шлях розвитку економіки країни, визначений у Посланні Президента України до Верховної Ради України “Стратегія економічного та соціального розвитку України на 2000-2004 роки”, є одним із головних стратегічних напрямків для подальшої економічної стабілізації і зростання. Впровадження інноваційної державної політики, так званого “акумулятивного випереджаючого зростання”, потребує нової технологічної, галузевої та структурної організації національної економіки.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: Особливості функціонування та розвитку технологічних парків і технополісів у світовому господарстві

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок