Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> CТРУКТУРНА ОРГАНІЗАЦІЯ Й ЗБЕРЕЖЕННЯ ЗООМІКРОЦЕНОЗІВ ВОДНИХ ЕКОСИСТЕМ ЧОРНОГОРИ (УКРАЇНСЬКІ КАРПАТИ)

CТРУКТУРНА ОРГАНІЗАЦІЯ Й ЗБЕРЕЖЕННЯ ЗООМІКРОЦЕНОЗІВ ВОДНИХ ЕКОСИСТЕМ ЧОРНОГОРИ (УКРАЇНСЬКІ КАРПАТИ)

Назва:
CТРУКТУРНА ОРГАНІЗАЦІЯ Й ЗБЕРЕЖЕННЯ ЗООМІКРОЦЕНОЗІВ ВОДНИХ ЕКОСИСТЕМ ЧОРНОГОРИ (УКРАЇНСЬКІ КАРПАТИ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,47 KB
Завантажень:
81
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
МИКІТЧАК ТАРАС ІГОРОВИЧ
УДК: 504.45:502.7(23):565.3
CТРУКТУРНА ОРГАНІЗАЦІЯ Й ЗБЕРЕЖЕННЯ ЗООМІКРОЦЕНОЗІВ ВОДНИХ ЕКОСИСТЕМ ЧОРНОГОРИ (УКРАЇНСЬКІ КАРПАТИ)
03.00.16 – екологія
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата біологічних наук
Дніпропетровськ – 2005


Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі зоології Львівського національного університету імені Івана Франка Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник:
доктор біологічних наук, професор
Царик Йосиф Володимирович, Львівський національний університет імені Івана Франка, завідувач кафедри зоології
Офіційні опоненти:
доктор біологічних наук, старший науковий співробітник
Чорнобай Юрій Миколайович,
Державний природознавчий музей НАН України, директор;
кандидат біологічних наук, старший науковий співробітник
Барановський Борис Олександрович, Науково дослідний інститут біології Дніпропетровського національного університету, старший науковий співробітник
Провідна установа:
Київський національний університет імені Тараса Шевченка
Захист відбудеться "21" грудня 2005 року о 12:00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 08.051.04 для захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня кандидата біологічних наук у Дніпропетровському національному університеті за адресою: 49050, МСП, м. Дніпропетровськ, вул. Наукова, 13, корпус 17, біолого-екологічний факультет, ауд. 611.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Дніпропетровського національного університету за адресою: 49050, МСП, м. Дніпропетровськ, вул. Наукова, 13
Автореферат розісланий "21" листопада 2005 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради, к. б. н. _______________ Дубина А.О.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Гірські гідробіогеоценози, як один із різновидів біогеоценозів, віддалені від джерел антропогенного забруднення, слугують еталонними системами для вивчення перебігу різноманітних природних процесів, позбавлених прямого впливу людини. Біоценози високогірних водойм є чутливими індикаторами стану навколишнього середовища. Постійний моніторинг або, щонайменше, періодичні дослідження ценотичних зв’язків різних компонентів біоти та гідрохімічних параметрів води, створюють можливість проведення індикації не лише гідробіоценозів, але й гірських екосистем взагалі на фоні аналізу стану забруднення атмосфери й кліматичних змін уцілому.
Українські Карпати – важливий компонент екомережі України, найбільш репрезентативним районом яких є Чорногірський хребет. У Чорногорі сконцентровані угруповання аборигенних видів рослин, ендемічні та реліктові, рідкісні та зникаючі види флори й фауни, підвищена гетерогенність комплексів первинних та вторинних біогеоценозів з характерними для них біотичними та абіотичними факторами. Основними з абіотичних є такі, як: складна палеогеографічна історія, утворення льодовикових карів та гірських озер, роль рефугіуму для холодолюбних видів під час глобальних потеплінь. Зоомікроценози високогірних водойм Чорногори є прикладом гідрофауни гірських озер льодовикового походження. До складу зоомікроценозів ми відносимо в першу чергу нижчих ракоподібних, коловерток та найпростіших. Антропогенні фактори не мали істотного прямого впливу на формування фауністичного різноманіття у природних високогірних зоомікроценозах Карпат, тому ці водойми є еталонними для вивчення природних угруповань. Дані щодо зоомікроценозів Українських Карпат містяться лише в декількох роботах, багато районів цієї гірської системи в межах нашої держави є взагалі недослідженими, тоді як у світі цьому питанню присвячується значна увага. Загалом, гідробіогеоценози, на відміну від наземних біогеоценозів, вивчені недостатньо повно.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційну роботу виконано відповідно до тематики наукових досліджень лабораторії 41 “Охорона навколишнього середовища і збереження природних ресурсів” при кафедрі зоології Львівського національного університету імені Івана Франка як складову частину науково-дослідних держбюджетних тем: Бз-11Б “Сучасний стан та трансформаційні процеси в гідробіоценозах водойм західного регіону України, їх охорона та раціональне використання” (№ 0100U001458, науковий керівник – д.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: CТРУКТУРНА ОРГАНІЗАЦІЯ Й ЗБЕРЕЖЕННЯ ЗООМІКРОЦЕНОЗІВ ВОДНИХ ЕКОСИСТЕМ ЧОРНОГОРИ (УКРАЇНСЬКІ КАРПАТИ)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок