Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЗАКОНОМІРНОСТІ РЕДОКС-КАТАЛІТИЧНИХ РЕАКЦІЙ НЕНАСИЧЕНИХ СПОЛУК З СОЛЯМИ АРЕНДІАЗОНІЮ

ЗАКОНОМІРНОСТІ РЕДОКС-КАТАЛІТИЧНИХ РЕАКЦІЙ НЕНАСИЧЕНИХ СПОЛУК З СОЛЯМИ АРЕНДІАЗОНІЮ

Назва:
ЗАКОНОМІРНОСТІ РЕДОКС-КАТАЛІТИЧНИХ РЕАКЦІЙ НЕНАСИЧЕНИХ СПОЛУК З СОЛЯМИ АРЕНДІАЗОНІЮ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
28,00 KB
Завантажень:
137
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18 
ДЕРЖАВНИЙ УНІВЕРСИТЕТ «ЛЬВІВСЬКА ПОЛІТЕХНІКА»
ОБУШАК
Микола Дмитрович
УДК 547.556.7+547.63
ЗАКОНОМІРНОСТІ РЕДОКС-КАТАЛІТИЧНИХ РЕАКЦІЙ
НЕНАСИЧЕНИХ СПОЛУК З СОЛЯМИ АРЕНДІАЗОНІЮ
Спеціальність 02.00.03 - органічна хімія
А в т о р е ф е р а т
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора хімічних наук
Львів - 1999
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Львівському державному університеті імені Івана Франка Міністерства освіти України
Науковий консультант - доктор хімічних наук, професор Ганущак
Микола Іванович, Львівський державний університет імені Івана Франка, завідувач кафедри органічної хімії
Офіційні опоненти:
Доктор хімічних наук, професор Станінець Василь Іванович, Інститут органічної хімії НАН України, завідувач відділу механізмів органічних реакцій
Доктор хімічних наук, професор Швайка Олесь Павлович, Інститут фізико-органічної хімії та вуглехімії ім. Л.М.Литвиненка НАН України, завідувач відділу хімії азолів
Доктор хімічних наук, професор Новіков Володимир Павлович, Державний університет «Львівська політехніка», завідувач кафедри технології біологічно активних сполук, напівпродуктів та барвників
Провідна установа -
Київський національний університет імені Тараса Шевченка Міністерства освіти України,
кафедра органічної хімії
Захист відбудеться 24 травня 1999 р. о 15 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.052.01 у Державному університеті «Львівська політехніка» за адресою: 290646, Львів-13, пл. Св. Юра 3/4, ауд. 240.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Державного університету «Львівська політехніка» за адресою: Львів-13, вул. Професорська, 1.
Автореферат розісланий 23 квiтня 1999 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат хімічних наук, доцент Скорохода В.Й.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність роботи. Каталітична взаємодія хлоридів арендіазонію з ненасиченими сполуками (реакція Меєрвейна) стала важливим препаративним методом органічного синтезу. Це зумовлено можливістю відносно легко з доступних вихідних речовин одержувати поліфункційні аралкільні сполуки, що мають практичне значення чи можуть використовуватись як реагенти. Застосування цього синтетичного методу значно розширилось після того, як було встановлено, що реакція Меєрвейна є лише окремим випадком аніонарилювання ненасичених сполук діазонієвими солями в присутності нуклеофілів. До цих реакцій відносять також аніонаренсульфонілювання алкенів і алкадієнів та арилювання фуранових сполук діазонієвими солями.
Аналіз робіт, які стосуються редокс-каталітичної взаємодії арендіазонієвих солей з ненасиченими субстратами, дає підстави припустити, що в залежності від природи реагентів, каталізатора та умов проведення такі реакції можуть відбуватися за різними механізмами. Встановлення закономірностей перебігу цих процесів дало б змогу виробити узагальнюючу концепцію дедіазоніювання арендіазонієвих солей у присутності ненасичених сполук, прогнозувати нові реакції аніонарилювання та визначити межі їх препаративного застосування.
У зв’язку з цим актуальними задачами є розробка нових підходів до реакцій діазонієвих солей з функціоналізованими олефінами, алкадієнами, алкінами і похідними фурану, вивчення механізмів їх перебігу та шляхів застосування одержаних сполук.
Робота входила у координаційні та тематичні плани науково-дослідних робіт Міністерства освіти України і державні науково-технічні програми, підтримана міжнародним науковим фондом (ISSEP, грант APU 503075).
Метою роботи є встановлення закономірностей перебігу реакцій арилювання, хлор- та аніонарилювання ненасичених сполук арендіазонієвими солями, розширення їх препаративних можливостей, розробка нових варіантів реакцій такого типу, пошук шляхів застосування синтезованих сполук.
Наукова новизна. Розроблено узагальнюючий підхід до реакцій арендіазонієвих солей з ненасиченими сполуками. Обрунтовано їх механізми, показана роль комплексних інтермедіатів реагент-каталізатор-субстрат та йон-радикалів субстратів, що утворюються у процесі цих реакцій.
Розроблено умови ефективного застосування каталізатора хлориду заліза (ІІ), в присутності якого, крім продуктів хлорарилювання, можуть утворюватися також теломери, олігомери та димери, що залежить від будови субстрату.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18 Реферат на тему: ЗАКОНОМІРНОСТІ РЕДОКС-КАТАЛІТИЧНИХ РЕАКЦІЙ НЕНАСИЧЕНИХ СПОЛУК З СОЛЯМИ АРЕНДІАЗОНІЮ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок