Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПОТЕНЦІАЛ ПРОМИСЛОВОГО ВИРОБНИЦТВА ГРЕЦЬКИХ ГОРІХІВ В УКРАЇНІ ТА ШЛЯХИ ЙОГО ЕФЕКТИВНОГО ВИКОРИСТАННЯ

ПОТЕНЦІАЛ ПРОМИСЛОВОГО ВИРОБНИЦТВА ГРЕЦЬКИХ ГОРІХІВ В УКРАЇНІ ТА ШЛЯХИ ЙОГО ЕФЕКТИВНОГО ВИКОРИСТАННЯ

Назва:
ПОТЕНЦІАЛ ПРОМИСЛОВОГО ВИРОБНИЦТВА ГРЕЦЬКИХ ГОРІХІВ В УКРАЇНІ ТА ШЛЯХИ ЙОГО ЕФЕКТИВНОГО ВИКОРИСТАННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,25 KB
Завантажень:
224
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНИЙ НАУКОВИЙ ЦЕНТР
„ІНСТИТУТ АГРАРНОЇ ЕКОНОМІКИ”
УКРАЇНСЬКОЇ АКАДЕМІЇ АГРАРНИХ НАУК
САТІНА Галина Михайлівна
УДК 631.15:338.439:631.51: 330.341.1
ПОТЕНЦІАЛ ПРОМИСЛОВОГО ВИРОБНИЦТВА ГРЕЦЬКИХ ГОРІХІВ
В УКРАЇНІ ТА ШЛЯХИ ЙОГО ЕФЕКТИВНОГО ВИКОРИСТАННЯ
Спеціальність 08.07.02 – економіка сільського господарства і АПК
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ _2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті садівництва УААН.
Науковий керівник: | доктор економічних наук, професор,
заслужений економіст України
Шестопаль Олександр Миколайович,
Інститут садівництва УААН,
головний науковий співробітник
Офіційні опоненти: | доктор економічних наук, професор, академік УААН
Юрчишин Володимир Васильович,
Національний науковий центр,
„Інститут агарної економіки”,
головний науковий співробітник
відділу аграрної та соціальної політики
кандидат економічних наук, доцент
Мазур Катерина Василівна,
Вінницький державний аграрний університет,
доцент кафедри менеджменту АПК, м. Вінниця
Провідна установа: | Національний аграрний університет
Кабінету Міністрів України,
кафедра аграрної економіки, м. Київ
Захист відбудеться "25" жовтня 2005 р. о 1500 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.26.350.01 в Національному науковому центрі „Інститут аграрної економіки” за адресою: 03680, м. Київ, МСП, вул. Героїв Оборони, 10, 3-й поверх, конференц-зал.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці ННЦ „Інститут аграрної економіки” за адресою: 03680, м. Київ, МСП, вул. Героїв Оборони, 10, 2-й поверх, кім. 211.
Автореферат розісланий "23" вересня 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат економічних наук В.А. Пулім
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Грецькі горіхи у світі цінуються за поживні і лікувальні властивості плодів та різнобічний характер їх застосування. Зокрема, вони широко використовуються у кондитерській, оліє-жировій, борошномельній, фармацевтичній, хімічній, кормовій, лакофарбовій та інших галузях. Через що рослину часто називають “деревом-комбінатом”.
Ареал горіха грецького у світі надто звужений. Україна вирізняється значним поширенням цієї культури і посідає перше місце за обсягами виробництва плодів у Європі, а саме 21% валових зборів. Разом з тим, рівень внутрішньої пропозиції не задовольняє потреб країни – на одну особу в рік виробляється лише 0,4-0,9 кг горіхів, або 12-25% до стандартів харчування. Основною причиною такого стану є недостатній рівень розвитку промислової культури. Товарні насадження майже повністю зосереджені в дрібних господарствах населення. Це зумовлює стихійність пропозиції, низьку якість плодів, складність їх заготівлі, нерозвиненість оптової торгівлі та промислової переробки, звужує асортимент вітчизняної продукції і сповільнює розвиток експорту.
Водночас, сприятливі ґрунтово-кліматичні умови, позитивний досвід ряду країн у влаштуванні промислового виробництва горіхів, успіхи господарств населення, значна місткість внутрішнього ринку і динамізм попиту на зовнішньому свідчать про актуальність та своєчасність досліджень природно-економічного потенціалу України для розвитку промислової культури горіха грецького. Це й зумовило вибір теми досліджень, її завдання та зміст.
Питання економіки та організації розвитку промислової культури горіха грецького в Україні досліджені недостатньо. Окремі аспекти цієї теми висвітлені в працях М.Ю Гущина, Ф.Т. Затокового, В.І. Канівець, А. Порембського, О.М. Шестопаля, А.І. Шумейка, А.А. Ядрова.
Теоретичними і методологічними проблемами функціонування аграрно-ресурсного потенціалу займалися В.Г. Андрійчук, Б.М. Данилишин, С.І. Дорогунцов, Н.І. Єрін, А.П. Зінченко, І.І. Лукінов, В.П. Мартроянов, І.М. Нацюк, Т.С. Ніколаєнко, О.С. Новаторов, С. Муравський, Г.М. Підлісецький, В.М. Трегобчук, В.Й. Шиян, А.Е. Юзефович та інші. В сукупності це сформувало належну базу для розв’язання окреслених у дисертаційній роботі завдань.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами і темами.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ПОТЕНЦІАЛ ПРОМИСЛОВОГО ВИРОБНИЦТВА ГРЕЦЬКИХ ГОРІХІВ В УКРАЇНІ ТА ШЛЯХИ ЙОГО ЕФЕКТИВНОГО ВИКОРИСТАННЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок