Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОПТИМІЗАЦІЯ ТЕМПЕРАТУРНИХ РЕЖИМІВ НАГРІВАННЯ ТА ТЕРМОНАПРУЖЕНОГО СТАНУ НЕОДНОРІДНИХ І ТЕРМОЧУТЛИВИХ ТІЛ

ОПТИМІЗАЦІЯ ТЕМПЕРАТУРНИХ РЕЖИМІВ НАГРІВАННЯ ТА ТЕРМОНАПРУЖЕНОГО СТАНУ НЕОДНОРІДНИХ І ТЕРМОЧУТЛИВИХ ТІЛ

Назва:
ОПТИМІЗАЦІЯ ТЕМПЕРАТУРНИХ РЕЖИМІВ НАГРІВАННЯ ТА ТЕРМОНАПРУЖЕНОГО СТАНУ НЕОДНОРІДНИХ І ТЕРМОЧУТЛИВИХ ТІЛ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,39 KB
Завантажень:
142
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Національна академія наук України
Інститут прикладних проблем
механіки і математики ім. Я.С. Підстригача
ЗАСАДНА ХРИСТИНА ОМЕЛЯНІВНА
УДК 539.3
ОПТИМІЗАЦІЯ ТЕМПЕРАТУРНИХ РЕЖИМІВ НАГРІВАННЯ
ТА ТЕРМОНАПРУЖЕНОГО СТАНУ
НЕОДНОРІДНИХ І ТЕРМОЧУТЛИВИХ ТІЛ
Спеціальність 01.02.04 – механіка деформівного твердого тіла
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико–математичних наук
Львів –2000


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті прикладних проблем механіки і математики
ім. Я.С. Підстригача НАН України, м.Львів.
Науковий керівник – | доктор фізико–математичних наук, професор
Вігак Василь Михайлович,
завідувач відділу Інституту прикладних проблем механіки
і математики ім.Я.С.Підстригача НАН України, м. Львів
Офіційні опоненти – |
доктор фізико–математичних наук, професор
Василенко Анатолій Тихонович,
головний науковий співробітник Інституту механіки
ім.С.П.Тимошенка НАН України, м.Київ
доктор фізико–математичних наук, професор
Осадчук Василь Антонович,
завідувач кафедри Державного університету
“Львівська політехніка”, м.Львів
Провідна установа – | Львівський національний університет ім.Івана Франка,
кафедри механіки та інформаційних систем, м. Львів
Захист відбудеться 22 вересня 2000 року о 1500 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.195.01 при Інституті прикладних проблем механіки і математики ім. Я.С.Підстригача НАН України за адресою: 79601, м. Львів, МСП, вул. Наукова, 3–Б.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту прикладних проблем механіки і математики ім. Я.С.Підстригача НАН України за адресою: 79601, м.Львів,МСП, вул. Наукова, 3–Б.
Автореферат розісланий 18 серпня 2000 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради,
кандидат фізико–математичних наук |
Шевчук П.Р.


Загальна характеристика роботи
Актуальність роботи. Оптимізація технологічних процесів нагрівання елементів конструкцій і вузлів при їх виготовленні та експлуатації пов’язана з визначенням функцій керування – внутрішніх чи зовнішніх джерела тепла та забезпеченням при цьому відповідних критеріїв оптимізації – мінімуму часу нагрівання, мінімальні затрати енергії, заданий розподіл температури або термонапружень в кінці режиму нагрівання. Крім того, технологічні процеси нагрівання часто накладають необхідність виконання додаткових обмежень на параметри температурного режиму – максимальну чи мінімальну температуру тіла, максимальний перепад температур, максимальний градієнт температурного поля, середньоінтегральну температуру в тілі, а також на параметри напружено–деформованого стану – температурні переміщення, компоненти тензора напружень чи деформацій, приведені напруження, які випливають з відповідного критерію міцності.
Теоретичні дослідження з питань постановки та розв’язування задач оптимального нагрівання твердих тіл виконані в працях Ю.Н.Андрєєва, Я.Й.Бурака, А.Г.Бутковського, В.М.Вігака, Є.І.Григолюка, Г.Дюво, Ю.В.Єгорова, Ж.–Л.Ліонса, Я.С.Підстригача, В.П.Путятіна, Е.Я.Рапопорта, Т.К.Сіразетдінова, Ю.Г.Стояна, Е.П.Чубарова та ін. Переважна більшість досліджень задач оптимального керування нестаціонарними температурними режимами твердих тіл проводилась у припущенні однорідності їх матеріалів. Задачі оптимального керування нагріванням однорідних тіл при обмеженнях на фазові координати (параметри температурного режиму та термонапруження), критерієм оптимізації в яких виступає мінімізація часу нагрівання тіла, розглядались у роботах Б.М.Бублика, Л.Д.Величка, А.Х.Вирка, О.Р.Гачкевича, В.Я.Данілова, Є.А.Клестова, В.С.Колєсова, А.В.Костенка, С.О.Малого, А.С.Матвєєва, В.В.Мелюкова, М.Г.Огульника, Ю.С.Постольника, Б.М.Распопова, А.А.Углова, І.І.Федика, О.М.Шаблія, А.В.Ясінського, E.D.Eymana, U.Mackenrotha, T.Tsacheva та ін. Аналогічні задачі оптимізації нагрівання неоднорідних тіл розглядались В.М.Вігаком, М.Б.Вітером, В.С.Колєсовим, А.В.Костенком, О.Н.Шаблієм та ін.
У зв’язку з тим, що в останні роки в машинобудуванні набули поширення неоднорідні матеріали та матеріали, фізико–механічні характеристики яких залежать від температури, актуальними є задачі оптимального за швидкодією керування нестаціонарними температурними режимами в неоднорідних та термочутливих тілах.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ОПТИМІЗАЦІЯ ТЕМПЕРАТУРНИХ РЕЖИМІВ НАГРІВАННЯ ТА ТЕРМОНАПРУЖЕНОГО СТАНУ НЕОДНОРІДНИХ І ТЕРМОЧУТЛИВИХ ТІЛ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок