Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> УДОСКОНАЛЕННЯ КОНТРОЛю ЕЛЕКТРОІЗОЛЯЦІЇ КАБЕЛІВ З ЕКРАНОВАНИМИ ВИТИМИ ПАРАМИ

УДОСКОНАЛЕННЯ КОНТРОЛю ЕЛЕКТРОІЗОЛЯЦІЇ КАБЕЛІВ З ЕКРАНОВАНИМИ ВИТИМИ ПАРАМИ

Назва:
УДОСКОНАЛЕННЯ КОНТРОЛю ЕЛЕКТРОІЗОЛЯЦІЇ КАБЕЛІВ З ЕКРАНОВАНИМИ ВИТИМИ ПАРАМИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,84 KB
Завантажень:
471
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ“
ХАРКІВСЬКИЙ ПОЛІТЕХНІЧНИЙ ІНСТИТУТ”
Федяй Ганна Сергіївна
УДК 621.319.4
УДОСКОНАЛЕННЯ КОНТРОЛю ЕЛЕКТРОІЗОЛЯЦІЇ
КАБЕЛІВ З ЕКРАНОВАНИМИ ВИТИМИ ПАРАМИ
Спеціальність 05.09.13 – техніка сильних електричних
та магнітних полів
Автореферат дисертації
на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Харків-2007
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Національному технічному університеті “Харківський
політехнічний інститут”, Міністерство освіти і науки України, м. Харків
Науковий керівник: доктор технічних наук, професор
Набока Борис Григорович,
Національний технічний університет
“Харківський політехнічний інститут”,
професор кафедри електроізоляційної
та кабельної техніки
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
Рудаков Валерій Васильович,
Національний технічний університет
“Харківський політехнічний інститут”,
завідувач кафедри інженерної електрофізики
доктор технічних наук, професор
Бржезицький Володимир Олександрович,
Національний технічний університет України
“Київський політехнічний інститут”,
завідувач кафедри техніки високих напруг
Захист відбудеться “ 20 ” вересня 2007 р. о 14 годині 30 хвилин на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.64.050.08 при Національному технічному університеті “Харківський політехнічний інститут” за адресою: 61002, м. Харків, вул. Фрунзе, 21.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Національного технічного університету “Харківський політехнічний інститут”
Автореферат розісланий “ 10 ” липня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Марков В.С.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Кабелі з екранованими витими парами (ЕВП) – окремий випадок широкого класу контрольних кабелів. Вони складніші у виготовленні і дорожчі звичайних багатожильних контрольних кабелів. Екранування застосовують для підвищення завадостійкості витих пар. Кабелі з ЕВП, що використовуються у відповідальних системах контролю енергоблоків АЕС, розраховані на тривалу дію підвищеної температури (до 60 °С), майже стопроцентної вологості повітря, дії опромінення низької інтенсивності (до поглиненої дози 30 Мрад за 30 років нормальної експлуатації). Їхня електроізоляція виготовляється з радіаційно зшитого поліетилену (не плавиться навіть при 200 °С), обмотка пар – з поліімідної плівки, що має надзвичайно високу теплову та радіаційну стійкість. Екрани виконують з мідних дротинок, покритих олов’яно-свинцевим припоєм. Це захищає їх від корозії під впливом жирних органічних кислот, що утворюються внаслідок радіолізу поліетилену (розкладу під впливом радіації). Кабелі мають дві захисні оболонки – внутрішню і зовнішню, між якими розміщений додатковий екран з мідної стрічки. Наявність екранів пар та загального екрану дає змогу вести контроль цілісності внутрішньої оболонки електричними методами.
Складна досконала конструкція, застосування матеріалів, стійких до дії підвищених температур, радіації, вологості, причому не тільки за нормальних умов експлуатації, а й в разі розриву трубопроводів першого контуру охолодження реактора (при так званій максимальній проектній аварії, коли температура всередині гермозони може підвищитися до 150 °С, тиск водяного пара – до 0,5 МПа, інтенсивність опромінення в сотні-тисячі разів) призводять до того, що помітити деградацію ізоляції кабелів гермозони електричними методами дуже складно.
Удосконалення контролю ізоляції кабелів електричними (неруйнівними) методами дозволить зменшити кількість зразків, що відбираються для лабораторних обстежень руйнуючими методами. Проблема відбору зразків стає дедалі актуальнішою внаслідок вичерпання резервних ліній протягом тривалої експлуатації кабелів. Чим рідше будуть відбиратися зразки для механічних випробувань, тим менше ймовірність ушкодження працюючих кабелів. Електричні вимірювання можуть виконуватися при кожному планово-попереджувальному ремонті, що дозволить спостерігати за дрейфом параметрів і прогнозувати момент настання критичного стану кабелів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: УДОСКОНАЛЕННЯ КОНТРОЛю ЕЛЕКТРОІЗОЛЯЦІЇ КАБЕЛІВ З ЕКРАНОВАНИМИ ВИТИМИ ПАРАМИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок