Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОСОБЛИВОСТІ КВАНТОВИХ ОСЦИЛЯЦІЙ ТА ЕЛЕКТРОННИХ ПРОЦЕСІВ ПОГЛИНАННЯ В МЕЖАХ УЗАГАЛЬНЕНОЇ МОДЕЛІ БОДНАРА

ОСОБЛИВОСТІ КВАНТОВИХ ОСЦИЛЯЦІЙ ТА ЕЛЕКТРОННИХ ПРОЦЕСІВ ПОГЛИНАННЯ В МЕЖАХ УЗАГАЛЬНЕНОЇ МОДЕЛІ БОДНАРА

Назва:
ОСОБЛИВОСТІ КВАНТОВИХ ОСЦИЛЯЦІЙ ТА ЕЛЕКТРОННИХ ПРОЦЕСІВ ПОГЛИНАННЯ В МЕЖАХ УЗАГАЛЬНЕНОЇ МОДЕЛІ БОДНАРА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,01 KB
Завантажень:
496
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ЮРІЯ ФЕДЬКОВИЧА
ІВЧЕНКО ВОЛОДИМИР ВАЛЕРІЙОВИЧ
УДК 539.1 : 621.315.592
ОСОБЛИВОСТІ КВАНТОВИХ ОСЦИЛЯЦІЙ ТА
ЕЛЕКТРОННИХ ПРОЦЕСІВ ПОГЛИНАННЯ В МЕЖАХ УЗАГАЛЬНЕНОЇ МОДЕЛІ БОДНАРА
Спеціальність: 01.04.07. – Фізика твердого тіла.
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
ЧЕРНІВЦІ-2006


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Херсонському державному університеті
Науковий керівник: доктор фізико-математичних наук, професор,
Чуйко Геннадій Петрович,
Херсонський національний технічний університет,
завідувач кафедри загальної та прикладної фізики
Офіційні опоненти: доктор фізико-математичних наук, професор,
Дейбук Віталій Григорович,
Чернівецький національний університет ім. Ю. Федьковича,
професор кафедри комп’ютерних систем і мереж
кандидат фізико-математичних наук, доцент,
Криськов Цезарій Андрійович,
Кам’янець-Подільський державний університет,
завідувач кафедри фізики
Провідна установа Інститут проблем матеріалознавства ім. І.М. Францевича
НАН України
Захист відбудеться “17” березня 2006 р. о 15 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д76.051.01 при Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича за адресою: 58012, м. Чернівці, вул. Коцюбинського, 2.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича (м. Чернівці, вул. Лесі Українки, 23).
Автореферат розісланий “15” лютого 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Курганецький М. В.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Останнім часом у провідних світових виданнях з’являється чимало публікацій, присвячених дослідженню структур без центра симетрії, у зв’язку з можливістю застосування останніх у спінотронних пристроях [1] та в деяких схемах квантових обчислень [2]. Це пов’язано в першу чергу з наявністю тонких рис зонного спектра носіїв струму таких об’єктів, що виникають завдяки низькій симетрії кристалічної решітки. Таким чином, можна вважати актуальною постановку питання про вивчення впливу конкретної симетрії кристала на особливості його одночастинкових електронних спектрів.
Можливо, одним із найцікавіших об’єктів для такого роду досліджень є сполуки класу , оскільки у них залежно від ступеня упорядкування стехіометричних вакансій катіонної підрешітки може суттєво змінюватися кристалічна симетрія. Повна відсутність дальнього порядку у розташуванні таких вакансій спостерігається для кубічної фази симетрії , часткова – для фаз симетрії або навіть , які відносяться до тетрагональної сингонії.
Оптичні та кінетичні властивості цих сполук відносно добре досліджені експериментально, теоретично ж вони описувалися як ізотропною моделлю Кейна [3], так і у термінах більш загальної анізотропної моделі Боднара [4]. Проте, межі застосування останньої свого часу не були чітко визначені, тому питання коректності застосування цієї моделі для розглянутих сполук ніколи не було остаточно з’ясованим. У результаті виникло деяке свавілля при використанні її для опису зонної структури як матеріалів із суттєво різною симетрією решітки, так і різних поліморфних модифікацій однієї сполуки. Хоча відомо, що особливості будови кристалічної структури мають істотний вплив на всі фізичні характеристики кристалів. До того ж, існують деякі експериментальні дані, які не можна або важко коректно інтерпретувати у межах такого підходу. Серед таких результатів треба відзначити спостереження явища биття осциляцій Шубнікова-де Гааза для арсеніду кадмію, а також для твердих розчинів на його основі. Звідси виникла необхідність ревізії й корегування моделі Боднара та побудови на основі узагальненої моделі теорії квантово-осциляційних явищ і електронних процесів поглинання (завдяки великій чутливості їх до деталей зонної структури кристалів) у вищезазначених матеріалах. Вирішенню цих питань і присвячена дана дисертація.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ОСОБЛИВОСТІ КВАНТОВИХ ОСЦИЛЯЦІЙ ТА ЕЛЕКТРОННИХ ПРОЦЕСІВ ПОГЛИНАННЯ В МЕЖАХ УЗАГАЛЬНЕНОЇ МОДЕЛІ БОДНАРА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок