Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> облік і аудит цінних паперів (на прикладі акціонерних товариств машинобудівного комплексу)

облік і аудит цінних паперів (на прикладі акціонерних товариств машинобудівного комплексу)

Назва:
облік і аудит цінних паперів (на прикладі акціонерних товариств машинобудівного комплексу)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,00 KB
Завантажень:
115
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ДЕРЖАВНА АКАДЕМІЯ СТАТИСТИКИ, ОБЛІКУ ТА АУДИТУ
ДЕРЖКОМСТАТУ УКРАЇНИ
Пономарьова Наталія Анатоліївна
УДК 657.63 : 336.763
облік і аудит цінних паперів (на прикладі акціонерних
товариств машинобудівного комплексу)
Спеціальність 08.06.04 - Бухгалтерський облік, аналіз та аудит
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ – 2005


Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі обліку та аудиту Хмельницького національного університету Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: доктор економічних наук, професор
Козак Володимир Євгенович,
Хмельницький національний університет,
професор кафедри обліку та аудиту
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Фаріон Іван Дем'янович,
Тернопільський державний економічний університет,
завідувач кафедри економіки, обліку та
економічного аналізу в сфері соціальної інфраструктури
кандидат економічних наук, професор
Єфіменко Василь Іванович,
Київський національний економічний університет,
декан обліково-економічного факультету,
професор кафедри обліку в промисловості
Провідна установа: Ужгородський національний університет Міністерства освіти і науки
України, кафедра обліку та аудиту
Захист відбудеться “17” травня 2005 р. о 1400 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.870.01 у Державній академії статистики, обліку та аудиту Держкомстату України за адресою: 04107, м.Київ, вул. Підгірна, 1, ауд. 23.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Державної академії статистики, обліку та аудиту Держкомстату України за адресою: 04107, м.Київ, вул. Підгірна, 1
Автореферат розісланий “15” квітня 2005 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат економічних наук Л.О. Свистун-Золотаренко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Становлення цивілізованих ринкових відносин на сучасному етапі соціально-економічного розвитку України передбачає функціонування ринку цінних паперів як одного із першочергових заходів оздоровлення фінансової системи країни. Розвиток ефективно діючої фінансової системи, здатної мобілізовувати та перерозподіляти інвестиційні ресурси, є найважливішим завданнями регулювання національної економіки. Цінні папери стають невід’ємним елементом в господарській діяльності підприємств та альтернативним джерелом залучення інвестиційних ресурсів.
Станом на 01.01.04 в Україні зареєстровано 34263 акціонерних товариств, з них 11794 - відкритих, 22469 - закритих. Загальний обсяг випусків цінних паперів становить 110,26 млрд. грн. Протягом 2003 року на організаторах торгівлі було укладено угод з купівлі-продажу цінних паперів на суму 3,533 млрд. грн.
За інформацією Міністерства фінансів України, фінансові аналітики Morgan Stanley рекомендують інвесторам звернути увагу на українські цінні папери, порівнюючи надійність і енергію зростання України з феноменом Китаю і зазначаючи при цьому, що українські суверенні облігації мають найкраще співвідношення “ризик/прибутковість”. Крім того, одне з найавторитетніших у діловому світі видань EuroWeek визнало випуск українських облігацій зовнішньої державної позики, так званих євробондів, що відбувся у 2003 році, кращою суверенною угодою на ринках, що розвиваються, за підсумками року (Україна випустила і надзвичайно вдало розмістила в 2003 році євробонди серед більш ніж 300 іноземних інвесторів на суму 1 млрд. дол. США). Запозичення здійснені протягом 2003 року носять довгостроковий характер та залучені під мінімально можливі відсотки (середньозважені ставки за запозиченнями внутрішніми - 9,2%, зовнішніми - 7,65%).
Ринок цінних паперів формує особливий сектор господарювання, пов’язаний із забезпеченням підприємств фінансовими ресурсами, стимулює мобілізацію капіталів, забезпечує перерозподіл коштів між різними галузями економіки. Для відстеження цих процесів важливого значення набуває облікова інформація. Виникає необхідність розробки ефективної методики і організації обліку та внутрішнього аудиту цінних паперів з урахуванням вимог національних і міжнародних стандартів, а також сучасних досягнень в області інформаційних технологій.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: облік і аудит цінних паперів (на прикладі акціонерних товариств машинобудівного комплексу)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок