Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФОРМУВАННЯ ІНВЕСТИЦІЙНИХ ЧИННИКІВ РАЦІОНАЛЬНОГО ЗЕМЛЕКОРИСТУВАННЯ

ФОРМУВАННЯ ІНВЕСТИЦІЙНИХ ЧИННИКІВ РАЦІОНАЛЬНОГО ЗЕМЛЕКОРИСТУВАННЯ

Назва:
ФОРМУВАННЯ ІНВЕСТИЦІЙНИХ ЧИННИКІВ РАЦІОНАЛЬНОГО ЗЕМЛЕКОРИСТУВАННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,89 KB
Завантажень:
314
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
РАДА ПО ВИВЧЕННЮ ПРОДУКТИВНИХ СИЛ УКРАЇНИ
СТУПЕНЬ НАЗАР МИХАЙЛОВИЧ
УДК: 330.332:502.3 (477)
ФОРМУВАННЯ ІНВЕСТИЦІЙНИХ ЧИННИКІВ РАЦІОНАЛЬНОГО ЗЕМЛЕКОРИСТУВАННЯ
Спеціальність 08.00.06 – Економіка природокористування
і охорони навколишнього середовища
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ - 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Раді по вивченню продуктивних сил України Національної Академії наук України.
Науковий керівник:
доктор економічних наук, професор,
член-кореспондент НАН України
Данилишин Богдан Михайлович,
Рада по вивченню продуктивних сил України НАН України,
голова Ради.
Офіційні опоненти:
доктор економічних наук, професор Михасюк Іван Романович, Львівський національний університет ім. Івана Франка Міністерства освіти і науки України, завідувач кафедри економіки підприємств;
кандидат економічних наук, старший науковий співробітник
Лицур Ігор Миколайович, Рада по вивченню продуктивних сил України НАН України, старший науковий співробітник відділу економічних проблем лісокористування та природоохоронних територій.
Захист відбудеться “26” листопада 2007 р. о 14 год. 30 хв. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.160.01 Ради по вивченню продуктивних сил України НАН України за адресою 01032, м. Київ, бульвар Тараса Шевченка, 60.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Ради по вивченню
продуктивних сил України НАН України за адресою:
01032, м. Київ, бульвар Тараса Шевченка, 60.
Автореферат розісланий “22” жовтня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доктор економічних наук, професор Коваль Я.В.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Земля була і залишається предметом вивчення багатьох наук, у зв’язку з її багатогранним значенням та важливою роллю у соціально-економічному розвитку суспільства. Стан земельних ресурсів певною мірою, є характеристикою суспільної формації та рівня її розвитку. Нажаль, зміни які відбулися в країнах Центральної та Східної Європи у кінці XX століття засвідчили, що раціональне використання земельних ресурсів країни не забезпечується, а її земельно-ресурсний потенціал збіднюється. Стан матеріально-технічної бази сільського господарства, при щорічному вибуттю з виробничого циклу фізично і морально застарілої сільськогосподарської техніки і знарядь, при практичній відсутності їх поповнення, наближає аграрний сектор до незворотного руйнування техніко-технологічної основи виробництва. Складається парадоксальна ситуація, зниження конкурентоспроможності сільськогосподарської продукції та зменшення її обсягів призводить до послаблення матеріально-технічної бази, а це в свою чергу підвищує затрати на виробництво даної продукції, що і робить її не конкурентоспроможною. Сподіватися на суттєву фінансову допомогу з боку держави (дотування) – проблематично.
У зв'язку з цим виникла потреба формування ринкової системи мобілізації фінансових ресурсів та розробки інвестиційної політики раціонального землекористування. Залучення як внутрішніх так і зовнішніх інвестицій в сільське господарство є важливою умовою покращання земельно-ресурсного потенціалу та модернізації і переоснащення сільськогосподарської техніки товаровиробників.
У вітчизняній та зарубіжній літературі достатньо уваги приділяється вивченню багатоаспектних питань раціонального землекористування, збереження, відтворення і використання природно-ресурсного потенціалу за рахунок залучення інвестицій. Ці проблеми, зокрема, частково розглядаються у працях: І.К. Бистрякова, М.А. Голубця, Б.М. Данилишина, Д.С. Добряка, В.М. Другака, С.І. Дорогунцова, Я.В. Коваля, А.С. Лисецького, І.Р. Михасюка, Л.Я. Новаковського, П.Т. Саблука, А.Я. Сохнича, В.М. Трегобчука, А.М. Третяка, М.А. Хвесика та інших вітчизняних і зарубіжних вчених.
Аналіз літературних джерел виявив, що незважаючи на чисельність досліджень, дана проблема вивчена недостатньо, а стосовно інвестування в сферу землекористування вона зовсім не визначена.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ФОРМУВАННЯ ІНВЕСТИЦІЙНИХ ЧИННИКІВ РАЦІОНАЛЬНОГО ЗЕМЛЕКОРИСТУВАННЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок