Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПРОГНОЗ та закономірності зДИМАННЯ ШАРУВАТИХ ПОРІД підошви ГІРничих ВИРОБок

ПРОГНОЗ та закономірності зДИМАННЯ ШАРУВАТИХ ПОРІД підошви ГІРничих ВИРОБок

Назва:
ПРОГНОЗ та закономірності зДИМАННЯ ШАРУВАТИХ ПОРІД підошви ГІРничих ВИРОБок
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,64 KB
Завантажень:
464
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
МІНІСТЕРСТВО освіти і НАУКИ УКРАЇНИ
НАЦІОНАЛЬНИЙ ГІРничИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ФЕСЕНКО Едуард Вікторович
УДК 622.023.68 (043.3)
ПРОГНОЗ та закономірності зДИМАННЯ ШАРУВАТИХ ПОРІД підошви ГІРничих ВИРОБок
Спеціальність: 05.15.04 – "Шахтне та підземне будівництво"
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Дніпропетровськ – 2005
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі будівельної геотехнології і гірничих споруд Донбаського державного технічного університету Міністерства освіти і науки України (м. Алчевськ)
Науковий керівник: доктор технічних наук, професор
Литвинський Гаррі Григорович,
завідувач кафедри "Будівельна геотехнологія і гірничі споруди" Донбаського державного технічного університету Міністерства освіти і науки України (м. Алчевськ).
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
усаченко Борис Миронович,
завідувач відділу механіки гірських порід Інституту геотехнічної механіки ім. М.С. Полякова НАН України (м. Дніпропетровськ);
кандидат технічних наук
Гапєєв Сергій Миколайович,
асистент кафедри "Будівельні геотехнології і геомеханіка" Національного гірничого університету Міністерства освіти і науки України (м. Дніпропетровськ).
Провідна установа: Донецький національний технічний університет Міністерства освіти і науки України, кафедра "Будівництво шахт і підземних споруд"
Захист відбудеться 20.01.2006 року о 12 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 08.080.04 при Національному гірничому університеті Міністерства освіти і науки України (м. Дніпропетровськ) за адресою: 49027, Україна, м. Дніпропетровськ, просп. К. Маркса, 19.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Національного гірничого університету (49027, Україна, м. Дніпропетровськ, просп. К. Маркса, 19).
Автореферат розісланий 19.12.2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради О. В. Солодянкін
Д 08.080.04


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Для розвитку економіки України в цілому й енергетичного потенціалу держави зокрема вугілля є стратегічною сировиною, а загальних його ресурсів цілком достатньо для забезпечення не тільки власних потреб, але й експортних поставок в інші країни світу. Однак, вугільна промисловість України поки перебуває в глибокій кризі. Розвиток вугільної галузі нерозривно пов'язаний з підвищенням стійкості гірничих виробок, від стану яких значною мірою залежать показники роботи шахт.
Глибина розробки вугільних шарів у Донбасі постійно збільшується, наближаючись у цей час до 800 м, що приводить до погіршення умов проведення й підтримки виробок, при цьому більше 40% проведених виробок ремонтується до здачі в експлуатацію, 52% діючих – деформовано. Ремонт виробок через здимання підошви становить 45% від загального обсягу деформованих виробок. Випирання порід підошви сягає значних величин (нерідко більше 1 м) і може привести до повного виведення виробки з експлуатації. Здимання підошви гірничих виробок варто вважати одним з розповсюджених проявів гірського тиску. Вивчення різних його форм прояву, аналіз існуючих уявлень про фізичну природу й механізми, розробка методик прогнозу здимання підошви є актуальною задачею для обґрунтованого проектування та будівництва гірничих виробок.
Наукова задача досліджень – встановлення закономірностей здимання шаруватих порід підошви гірничих виробок для різних гірничо-геологічних та гірничотехнічних умов.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Робота виконана в рамках держбюджетної науково-дослідної теми "Розробка наукових основ нової технології й техніки підземного видобутку вугілля" (№ держ. реєстрації 0102U002970).
Метою роботи є встановлення закономірностей і розробка методики прогнозу здимання шаруватих порід підошви гірничих виробок.
Основна ідея роботи полягає в урахуванні впливу шаруватості на втрату повздовжньо-поперечної стійкості гірських порід у підошві виробок й у розгляді поетапного розвитку процесу здимання.
Об'єктом досліджень є стійкість шаруватих порід підошви капітальних та підготовчих гірничих виробок вугільних шахт.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: ПРОГНОЗ та закономірності зДИМАННЯ ШАРУВАТИХ ПОРІД підошви ГІРничих ВИРОБок

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок